Apple Watch

Jeżeli nosisz maskę, to Apple daje świetny powód do kupna Apple Watch

3 minuty czytania
Komentarze

Apple właśnie dało milionom użytkowników iPhone’ów w maskach doskonały powód do zakupu zegarka Apple Watch. iOS 14.5 umożliwi odblokowanie smartfona z Cupertino za pomocą Face ID, gdy nosimy maskę – ale tylko wtedy, gdy mamy na ręku zegarek Apple Watch. Wraz z nadchodzącą aktualizacją iOS 14.5 spółka w końcu doda rozwiązanie, które ułatwia odblokowanie iPhone’a w czasie pandemii COVID-19. W tej chwili przy założonej masce Face ID nie działa, wymagając od nas wprowadzenie hasła w celu odblokowania urządzenia, co jest czasochłonne i niewygodne.

Zobacz także: Galaxy S21 ma świetne rozwiązanie, ale Apple nie chce go w iPhone 12S

Jeżeli nosisz maskę, to Apple daje świetny powód do kupna Apple Watch

W oprogramowaniu iOS 14.5, które właśnie zadebiutowało w wersji beta dla programistów pojawiła się nowa opcja odblokowania iPhone z Face ID oraz sparowanym smartwatchem. Uwierzytelnianie za pomocą zegarka zapewni wzmocnienie bezpieczeństwa.

Apple Watch

Jeśli nosimy odblokowany Apple Watch i używamy Face ID w normalny sposób, iPhone odblokuje się po częściowym zeskanowaniu twarzy. Kiedy nastąpi odblokowanie, poczujemy wibracje i otrzymamy powiadomienie na smartwatchu informujące, że procedura zakończyła się pomyślnie. Podobnie funkcjonuje proces odblokowywania komputera Mac za pomocą Watcha.

Jak zauważył serwis Engadget, funkcja musi być ręcznie włączona, aby z niej korzystać, a istnieje również opcja zablokowania telefonu z zegarka. Czynności takie jak zakupy w App Store i płatności Apple Pay nie będą mogły zostać uwierzytelnione poprzez parowanie Face ID + Apple Watch, więc nadal będziemy potrzebować pełnego uwierzytelnienia Face ID lub użycia kodu dostępu do niektórych czynności.

Jak odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watch?

Aby włączyć funkcję Odblokuj za pomocą Apple Watch, musimy otworzyć aplikację Ustawienia na iPhone, a następnie poszukać opcji Identyfikator twarzy i kod. Po przestawieniu przełącznika zegarek będzie mógł uwierzytelnić iPhone, o ile zostaną spełnione następujące warunki:

  • Face ID wykrywa maskę;
  • Zegarek jest w pobliżu;
  • Jest na nadgarstku;
  • Jest odblokowany;
  • Watch ma włączone hasło.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli wyłączymy funkcję wykrywania nadgarstka, nie będzie można odblokować telefonu.

Apple Watch
Apple Watch

Po włączeniu funkcji smartfon z Cupertino odblokuje się automatycznie wraz z zegarkiem, gdy następnym razem będziemy nosić maskę. Po tej czynności poczujemy wibrację informującą, że iPhone został odblokowany. Istnieje również opcja szybkiego zablokowania bezpośrednio z powiadomienia.

iOS 14.5 dodaje obsługę kontrolerów PS5 DualSense i Xbox Series X

Wydana wczoraj pierwsza beta iOS 14.5 wprowadza obsługę najnowszych kontrolerów gier Sony i Microsoft, umożliwiając używanie kontrolera PS5 DualSense i kontrolera Xbox Series X z iPhone’ami i iPadami. Wcześniejsza wersja beta systemu iOS 14 sugerowała, że trwają prace nad obsługą nowych kontrolerów i całość zostanie uruchomiona w systemie iOS 14.5. Jest również prawdopodobne, że towarzysząca aktualizacja tvOS 14.5, zyskuje wsparcie dla kontrolerów.

Gry Apple Arcade i inne gry iOS obsługujące kontrolery będą kompatybilne z opcjami kontrolera PS5 DualSense i Xbox Series X. iOS 14.5 jest obecnie dostępny tylko dla programistów, ale Apple prawdopodobnie wkrótce wyda publiczną wersję beta, a aktualizacja dla wszystkich użytkowników ma zostać wydana wczesną wiosną.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Motyw