Dzisiaj w programie This Morning, emitowanym w amerykańskiej telewizji CBS pokazano niewielką część wywiadu z CEO Apple, Timem Cookiem. Cała rozmowa, zrealizowana na odległość zostanie pokazana w całości w środę, a podczas niego szef firmy wygłosi ważne oświadczenie dotyczące spółki z Cupertino. Istnieje wiele domysłów na temat jutrzejszej zapowiedzi. Być może Apple szykuje portal społecznościowy – tego dowiemy się jutro.

Zobacz także: Apple nie zapomina nawet o iPhone 6 – iOS 12.5.1 jest dostępny

Wielkie ogłoszenie Tima Cooka. Apple szykuje portal społecznościowy?

CBS dziś rano udostępniło krótki fragment nadchodzącego wywiadu z prezesem Apple, Timem Cookiem, w którym omawiał on także wydarzenia z zeszłego tygodnia które działy się w Kapitolu. Powiedział, że: „Kluczem jest, aby ludzie byli za to odpowiedzialni”.

Po tej wypowiedzi Gayle King z CBS zauważyła, że ​​wywiad nie był specjalnie zaaranżowany w celu omówienia obecnych kontrowersji wokół aplikacji Parler i innych reperkusji oraz został zdecydowanie wcześniej zaplanowany jako część „wielkiego ogłoszenia, które zobaczymy jutro”.

Rozmowa została zaplanowana, ponieważ Apple ma ważne ogłoszenie, które ujrzymy jutro. Prowadząca ogłosiła w CBS, że to na pewno nie jest nowy produkt, ale coś większego i lepszego. Telewizja zrealizowała wywiad w Apple Store, a szef Apple siedział w swojej siedzibie i zgodził się odpowiedzieć także na inne pytania. Jednak to nie był cel rozmowy. O co dokładnie chodzi? Dowiemy się już jutro, ale ogłoszenie zapowiada się ekscytująco. Żadne dalsze informacje na jego temat nie zostały udostępnione. Przypuszczenia mamy różne. Być może po ostatniej bitwie z Facebookiem to właśnie ten serwis jest na celowniku. Jeżeli Apple ma zakładać portal społecznościowy to teraz jest świetny moment, a wszystkie inne działania wydają się być skierowane ku temu. Chodzi choćby sprawę prywatności użytkowników w iOS 14.

Apple portal społecznościowy

Szef Apple wypowiedział się na temat sytuacji w Stanach Zjednoczonych

Przy okazji Cook powiedział parę słów na temat obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Zapytany konkretnie o to, czy Trump powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za przemoc, dyrektor generalny Apple wskazał, że uważa, że ​​nikt nie stoi ponad prawem:

Myślę, że nikt nie stoi ponad prawem. To wspaniała rzecz w naszym kraju, jesteśmy krajem prawa. Myślę, że każdy, kto miał w tym udział, musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Myślę, że nie powinniśmy odpuszczać. Myślę, że pociąganie ludzi do odpowiedzialności jest ważne.

To ciąg dalszy walki o prywatność użytkowników

Apple jakiś czas temu poinformowało, że wprowadzi nową funkcję App Tracking Transparency na początku 2021 roku. Wymaga ona, aby aplikacje uzyskiwały zgodę użytkowników przed śledzeniem ich w witrynach i aplikacjach. Firma pierwotnie miała nadzieję, że uruchomi ją we wrześniu z iOS 14, ale ostatecznie opóźniła funkcję, aby dać programistom więcej czasu na przygotowania.

Gigant przyzwyczaił nas do kładzenia nacisku na prywatność w tym samym tygodniu, kiedy odbywają się targi CES. W zeszłym roku Apple po raz pierwszy od dziesięcioleci powrócił na targi CES, aby uczestniczyć w dyskusji przy okrągłym stole na temat prywatności wraz z Facebookiem i innymi. Dwa lata temu pokazano billboardy w Las Vegas, w których zachwalano „co dzieje się na Twoim iPhonie, zostaje na Twoim iPhonie”.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)