2020 rok za chwilę dobiegnie końca, więc myślę, że to idealna pora, by przyjrzeć się najlepszym grom, które wydano w ciągu ostatnich 365 dni. Na swojej subiektywnej liście umieściłem 5 tytułów – moim zdaniem to gry, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać. Kolejność jest losowa. Przechodząc do konkretów…

Najlepsze gry 2020 roku

1. The Last of Us: Part II

the last of us 2 - najlepsze gry 2020 roku

The Last of Us: Part II ukazało się 19 czerwca 2020 roku. Gra jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej, która została wydana w 2013 roku na konsolę PlayStation 3. Tym razem wcielimy się w postać rozwścieczonej Ellie, zamierzającej wymierzyć sprawiedliwość osobom, które odebrały jej kogoś bardzo ważnego. To jedna z tych produkcji, przy których nie warto sugerować się ocenami użytkowników – po premierze gra została zbombardowana negatywnymi opiniami głównie z powodu kilku obecnych w niej scen.

  • Średnia ocen recenzentów na Metacritic (PlayStation 4): 93/100
  • Platformy: PlayStation 4 / PlayStation 5

Recenzja The Last of Us 2 jest dostępna na naszym portalu.

2. DOOM Eternal

Doom Eternal w Xbox Game Pass

DOOM Eternal to pełnoprawna kontynuacja ciepło przyjętego DOOM-a z 2016 roku. Ponownie wcielimy się tu w postać Doom Slayera z nadludzkimi mocami, by efektownie wybijać stada demonów i innych dziwactw. Podczas podróży znajdziemy wiele różnego rodzaju pukawek, a do tego odwiedzimy różne planety, takie jak m.in. Mars czy Ziemia. Powiedzmy sobie szczerze: to nie gra nastawiona na fabułę, a rozwałkę. Idealny tytuł na relaks po ciężkim dniu.

  • Średnia ocen recenzentów na Metacritic (PlayStation 4): 87/100
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, Nintendo Switch

3. Cyberpunk 2077

recenzje Cyberpunk 2077

Obiektywnie rzecz biorąc, Cyberpunk 2077 jest bardzo dobrą grą, którą trawią aktualnie różnego rodzaju błędy i problemy z optymalizacją na konsolach. Kiedy jednak wszystkie te niedogodności zostaną naprawione, do czego CD Projekt RED się zobowiązał, to bez dwóch zdań będzie można tę produkcję z czystym sercem polecić. Fabuła stoi tu na bardzo wysokim poziomie – koncentruje się ona wokół sekretu nieśmiertelności, w którego posiadanie wszedł główny bohater. Jak nietrudno się domyślić, od tego momentu zaczynają się kłopoty.

  • Średnia ocen recenzentów na Metacritic (PC): 86/100
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X

4. Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima - najlepsze gry 2020 roku

Ghost of Tsushima to jedne z największy zaskoczeń 2020 roku. Studio Sucker Punch dostarczyło niezwykle ciekawą produkcję z otwartym światem, której akcja rozgrywa się na tytułowej wyspie Cuszima. Wcielamy się tu w postać Jina Sakaia, samuraja, który cudem uszedł z życiem w ataku wojsk mongolskich. Mężczyzna decyduje się dołożyć wszelkich starań, by powstrzymać tyranię Mongołów, jednak aby tego dokonać, będzie musiał porzucić drogę samuraja. Podsumowując: świat jest piękny i pełen różnego rodzaju aktywności, fabuła wciąga na długie godziny, a sama gra działa fenomenalnie nawet na zwykłym PS4.

  • Średnia ocen recenzentów na Metacritic (PlayStation 4): 83/100
  • Platformy: PlayStation 4 / PlayStation 5

Recenzja Ghost of Tsushima jest dostępna na naszym portalu.

5. Demon’s Souls

Demon's Souls - najlepsze gry 2020 roku

Wymieniając najlepsze gry 2020 roku, na swojej liście nie mógłbym pominąć Demon’s Souls – kapitalnego remake’a kultowej produkcji z 2009 roku. W tej zbudowanej od podstaw grze wcielamy się w postać śmiałka, który został wysłany do mrocznej krainy fantasy – królestwa Boletaria. Jego zadaniem jest zabicie króla Allanta, monarchy odpowiedzialnego za uwolnienia prastarego bóstwa, które wkrótce może opanować cały świat. Jak w przypadku innych gier souls-like, poziom trudności jest tu niesamowicie wyśrubowany – nie jestem w stanie zliczyć, ile razy zginąłem w pierwszych 5 godzinach gry. Świat Demon’s Souls został wykreowany po mistrzowsku, zresztą tak jak i wszystko inne – począwszy od fabuły, a na walce kończąc.

  • Średnia ocen recenzentów na Metacritic: 92/100
  • Platformy: PlayStation 4 / PlayStation 5

Najlepsze gry 2020 roku – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o wybrane przeze mnie najlepsze gry 2020 roku. Nie da się ukryć, że mijający rok był niezwykle udany pod względem premier, choć niestety to by było na tyle, jeśli chodzi o jego zalety.

Zobacz także: Pierwsze wrażenia z PlayStation 5. Co sądzę o konsoli Sony po jednym dniu użytkowania?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, które produkcje z 2020 roku wy uważacie za najlepsze!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.