ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mbank appgallery huawei mobile services

Co potrafi mBank z AppGallery? Sprawdzamy aplikację z Huawei Mobile Services

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Huawei Mobile Services cały czas rośnie w siłę. Ten rok pokazał, że firma jest w stanie stworzyć ekosystem, który ma ogromne szanse namieszać na rynku. Najlepszym dowodem na to jest zainteresowanie banków, które wydają swoje aplikacje mobilne na urządzeniach z HMS. W AppGallery znajdziemy dwie pozycje, które są w pełni zintegrowane z usługami Huawei – IKO i mBank. Niedawno przedstawiłem Wam propozycję PKO BP. Dlatego teraz przyjrzyjmy się, co dokładnie oferuje aplikacja mBanku.

mBank poznał Huawei Mobile Services – aplikacja bankowa dostępna w AppGallery

mbank appgallery huawei mobile services

mBank chwali się, że jest ikoną mobilności. Dlatego pojawienie się aplikacji banku w AppGallery z jednej strony nie dziwi, ale mimo wszystko jest godne wyróżnienia. W końcu pamiętajmy, że mBank jako pierwszy ogłosił chęć przystąpienia do świata Huawei Mobile Services. Tym samym wykonał krok, który dla innych banków mógł być kluczowym znakiem do podjęcia tej samej decyzji. W takim razie zobaczmy, na co mogą liczyć użytkownicy mobilnej aplikacji mBanku, którą znajdziemy w AppGallery.

Wiele sposobów logowania do aplikacji mBank z AppGallery na smartfonach z Huawei Mobile Services

Pierwsze logowanie w aplikacji pozwala stworzyć unikalny PIN do prostej obsługi mobilnej bankowości. Jednak mBank oferuje również możliwość logowania za pomocą biometrii. W ustawieniach znajdziemy odpowiednią do tego sekcję, więc w ten sposób możemy wykorzystać czytnik linii papilarnych do autoryzacji użytkownika. Jest to zarówno bezpieczny, jak i szybki sposób na uzyskanie dostępu do obsługi swojego konta oraz innych usług mBanku. Oczywiście w razie potrzeby możemy wpisać wcześniej ustalony PIN – obie formy logowania nie wykluczają się wzajemnie. Skoro to wyjaśniliśmy sobie kwestie samego logowania i autoryzacji konta, to warto podkreślić, że aplikacja wspiera wszelkie dogodności związane z systemem BLIK, różnorakie typy przelewów (w tym na telefon), czy też mobilną autoryzację (zamiast SMS-ów).

Kontrola budżetu to podstawa

mbank appgallery huawei mobile services

Jednym z bardziej użytecznych funkcjonalności, które oferuje mBank, jest kontrola budżetu. Możemy definiować cele, które ułatwią nam odkładanie pieniędzy na wymarzony prezent lub długo wyczekiwaną podróż. W ten sposób odpowiedni fundusz może być generowany cyklicznie lub w ramach innych transakcji – na przykład płatnościach w Sieci lub wypłatach w bankomacie. W kontroli budżetu ważne jest pilnowanie swojej karty, więc z poziomu aplikacji mBanku można w dowolnej chwili ją zablokować lub odblokować. Bezproblemowe jest również wzięcie szybkiego kredytu. Cały proces zajmuje niecałe 3 minuty.

To doceniamy – mOkazje i prosty kontakt z bankiem

mbank appgallery huawei mobile services

Jedną z sekcji, która szczególnie może spodobać się fanom oszczędności, jest mOkazje. To miejsce, gdzie znajdziecie różne promocje, zarówno dobrze znanych sklepów jak i te przygotowane wspólnie z partnerami mBanku. W ten sposób część wydawanych pieniędzy wraca do Was. Chcąc być na bieżąco, możemy otrzymywać powiadomienia push z nowymi ofertami. Kolejna akcja, za którą należy pochwalić mBank, jest granie z WOŚP przez cały rok. Możecie pojedynczo dokładać swoje cegiełki do zbiórki lub ustalić cykliczną kwotę, którą chcemy dzielić się z Orkiestrą.

Ostatni punkt związany mobilną aplikacją mBanku, to forma kontaktu z samym bankiem. Oprócz listy bankomatów i placówek program pozwala na szybkie wybranie numeru na mLinię, aby porozmawiać z konsultantem. Do tego w samej aplikacji zaimplementowano czat i rozmowy wideo. Tym sposobem dla każdego coś dobrego – na pewno nie można narzekać na brak form kontaktu.

Zobacz też: Recenzja Huawei Sound – sprawdzamy, jak brzmi wyjątkowy głośnik.

Tradycyjnie na koniec jeszcze raz zachęcam do sprawdzenia aplikacji mBank, która jest dostępna za darmo w AppGallery oraz poznania naklejki do płatności zbliżeniowych. Tymczasem czekamy na kolejny bank, który przygotuje swoją propozycję w pełni zintegrowaną z Huawei Mobile Services. Kolejka jest długa, a zostało ostatnie miejsce na podium. Domyślacie się, która aplikacja teraz trafi do sklepu Huawei? Oto lista banków, które ogłosiły zainteresowanie integracją z HMS: Pekao S.A. (PeoPay i PeoPay Kids), Getin Noble Bank (Getin Mobile i Noble Mobile), Millennium, Idea Bank oraz Nest Bank.

Sprawdź najnowsze wpisy