ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mBank AppGallery

mBank z pełnym wsparciem HMS dostępny już w AppGallery

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno mogliście uczestniczyć w wydarzeniu Huawei Developer Conference Polska, podczas którego firma zaprezentowała dalsze plany rozwoju swojego ekosystemu. Przedstawione liczby niewątpliwie mogą robić wrażenie, ale naturalnie najważniejsze są potrzeby konsumentów. Huawei jest tego świadomy, więc każdego tygodnia do AppGallery trafiają kolejne aplikacje, o które proszą użytkownicy. Tym razem dołączył mBank, który otrzymał pełne wsparcie dla urządzeń z Huawei Mobile Services. Zapowiedziana kilka miesięcy temu integracja właśnie stała się faktem.

AppGallery z kolejną aplikację bankową w pełni zintegrowaną z Huawei Mobile Services – przywitajmy mBank

mBank w AppGallery

Klienci mBanku bez problemu odnajdą się w wersji w AppGallery dla modeli zintegrowanych z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei opartych o HMS otrzymują pełnoprawne, w pełni transakcyjne narzędzie do wygodnego zarządzania swoimi finansami. Na pokładzie nie brakuje między innymi wsparcia dla płatności Blik. Huawei zaznacza, że mBank jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości, więc nie mogło go zabraknąć w sklepie AppGallery. To naturalny krok dla wszystkich banków, dla których liczą się nowoczesne rozwiązania. W końcu aż 80% aktywnych klientów mBanku korzysta z usług banku za pomocą smartfona.

W mBanku aplikacja mobilna to nie dodatek do bankowości internetowej a pełnoprawny kanał dostępu. Dziś korzysta z niej regularnie ponad 2,2 mln naszych klientów. Od początku było dla nas jasne, że będziemy się rozwijać i udostępniać aplikację na systemy ważne dla naszych klientów

Łukasz Piekut, kierujący wydziałem rozwoju kanału mobile w mBanku

Zobacz też: Sprawdź naszą recenzję Huawei Sound – potężny głośnik zamknięty w małej obudowie.

Tym sposobem mBank to druga aplikacja bankowa, która może pochwalić się całkowitą kompatybilnością z Huawei Mobile Services. Pierwszą jest IKO od PKO BP, o której mogliście już dzisiaj u nas przeczytać. Który bank dołączy jako kolejny? Możliwości jest wiele, gdyż w kolejce czeka Bank Millennium, Nest Bank, Getin Noble Bank, Pekao S.A. i IdeaBank. Dlatego warto odwiedzać AppGallery, aby być na bieżąco z kolejnymi aplikacjami dołączającymi do sklepu.

Źródło: Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy