Nowe funkcje Microsoft Edge update windowsa

Nowe funkcje Microsoft Edge nadchodzą. Konkurencja ich nie ma

3 minuty czytania
Komentarze

Microsoft Edge został poddany kompletnej metamorfozie, aby zapewnić użytkownikowi jeszcze lepszą wydajność i poczucie bezpieczeństwa. Przeglądarka zawiera także nowe funkcje opracowane tak, aby zapewnić użytkownikowi najwyższą jakość korzystania z sieci. Edge to jedna z najszybszych przeglądarek na rynku, ponieważ Microsoft regularnie poprawia wykorzystanie zasobów przez program. Na tym jednak nie koniec, gigant z Redmond zamierza wprowadzić kolejne nowe funkcje do Microsoft Edge, których nie ma żaden konkurent.

Nowe funkcje Microsoft Edge

Przejście Microsoft Edge na Chromium było niezbędne, jeśli przeglądarka chciała pozostać konkurencyjną w stosunku do Chrome. Jednak taka zmiana spowodowała, że Edge stracił trochę na swojej wyjątkowości. W tej chwili przeglądarki dostępne na rynku oferują bardzo podobny zestaw funkcji.

Jednak Microsoft próbuje nieco zróżnicować swój program, dodając kilka funkcji, których nie znajdziesz w Chrome bez zainstalowania rozszerzeń, w tym funkcję szybkiej rozmowy wideo, nowe narzędzie do zrzutów ekranu i wbudowaną porównywarkę cen.

Zobacz także: K/DA to niesamowity fenomen

Meet Now

Narzędzie do rozmów wideo, Meet Now, może być najbardziej interesującą nową funkcją. Przycisk Meet Now zobaczysz bezpośrednio na stronie nowej karty. Po kliknięciu w niego będziesz mógł szybko utworzyć link, aby rozpocząć rozmowę wideo nawet z 50 osobami. Co ciekawe, od nikogo nie jest wymagane żadne specjalne oprogramowanie, wystarczy tylko Edge!

Meet Now nowe funkcje microsoft edge

Jeszcze rok temu pomysł posiadania przycisku natychmiastowego połączenia wideo w przeglądarce mógł wydawać się przesadny, ale może to być przydatne narzędzie w tych niepewnych czasach, w których przyszło nam żyć. Funkcja ta zostanie udostępniona w Edge w tym miesiącu i pojawi się w programie Outlook w sieci Web oraz na pasku zadań systemu Windows 10 w najbliższych tygodniach.

Narzędzie do zrzutów ekranu

Narzędzie do zrzutów ekranu pozwala nie tylko wybrać konkretną część witryny, którą chcesz przechwycić, ale także przewinąć stronę w dół, aby przechwycić bardzo długi obraz. Windows Insiders zyskują teraz wczesny dostęp do kolejnej funkcji. Chodzi o możliwość łatwego dodawania adnotacji do stron internetowych z opcją pisma odręcznego.

Porównywarka cenowa

Edge

Funkcja porównywania cen umożliwia z kolei utworzenie katalogu produktów za pomocą narzędzia Edge Collection – czyli w zasadzie wbudowanej alternatywy Pinteresta – a następnie dotknięcie nowego przycisku „Porównaj ceny z innymi sprzedawcami”, aby porównać inne oferty. Jest to całkiem wygodne rozwiązanie.

Mówiąc o Pinterest, firma Microsoft szeroko wdraża również głębszą integrację z tą aplikacją, ułatwiając znalezienie produktów powiązanych z tymi w Twojej kolekcji. Jeśli włączysz funkcję Kolekcje + Pinterest, będziesz mógł zostać przekierowany do Pinteresta z listy elementów, aby znaleźć powiązane treści.

Pinterest

Microsoft przedstawił na swoim blogu zmiany, jakie pojawią się w Edge jeszcze w październiku. Swój wpis opatrzył tytułem: „Microsoft Edge to najlepsza przeglądarka na zakupy w te święta”. Muszę przyznać, że szybkość rozwoju przeglądarki i jakość nowych funkcji pozytywnie mnie zaskakuje. Ani myślę wracać do Chrome.

Źródło: thenextweb, microsoft

Motyw