Porównywarki cen i strony z kuponami mogą pomóc użytkownikom zaoszczędzić trochę gotówki podczas zakupów online. Często korzystam z polskich witryn typu Ceneo, czy Nokaut. Być może już niedługo przestanę, gdyż używam przeglądarki od Microsoft. Okazuje się, że gigant szykuje nowe funkcje dla Microsoft Edge i wyróżni program pośród konkurencyjnych przeglądarek. Chodzi o wbudowaną porównywarkę cen i autouzupełnianie kuponów.

Nowe funkcje Microsoft Edge – porównywarka cen

Jak donosi BleepingComputer, narzędzie do porównywania cen i funkcja autouzupełniania kuponów są obecnie opracowywane. Warto jednak dodać, że póki co nie wyglądają one na zbyt rozbudowane.  

Opcja porównywania cen została po raz pierwszy odkryta w kompilacjach deweloperskich i Canary Microsoft Edge. Narzędzie ma zestawiać ceny pobrane ze stron produktów, które są wystawione w sklepach na sprzedaż, dodanych wcześniej do kolekcji (funkcja przeglądarki Edge). Narzędzie nosi nazwę „MSCollectionPriceComparison”. Gdy użytkownik doda strony produktów z określonych witryn, pod ceną np. smartfona pojawi się łącze „Porównaj ceny z innymi sprzedawcami detalicznymi”.

Microsoft Edge porównywarka cen

Jeśli użytkownik kliknie łącze, Edge wyszukuje w Bing inne pasujące produkty i wyświetla ich ceny. Możecie to zobaczyć, na zamieszczonym wyżej obrazku. Jednak w testach serwisu informacyjnego funkcja ta nie została jeszcze włączona i działa tylko z niektórymi sprzedawcami, w tym Amazon, BestBuy, Newegg, Walmart i Target.

Zobacz także: Microsoft obiecuje długie wsparcie dla Surface Duo

Obawiam się zatem, że daleka droga do tego, aby funkcja mogła porównywać ceny polskich sklepów i zastąpić np. Ceneo. Problemem może też być prezentacja wyników w wyszukiwarce Bing, której po prostu nie znoszę.

Uzupełnianie kuponów

Porównanie cen może pomóc kupującym znaleźć lepszą ofertę, ale to nie jedyne nadchodzące dobrodziejstwo. Również kupony pomagają zdobyć produkt taniej, problem w tym, że często trzeba „przekopać” Google, aby je znaleźć. Edge ma rozwiązać ten problem i użytkownik nie będzie musiał niczego szukać.

Po zbadaniu wersji Canary Microsoft Edge, Techdows odkrył, że gigant z Redmond jest w trakcie testowania nowej funkcji, która będzie automatycznie wypełniać kupony na stronach kas w sklepach internetowych. Chociaż nowa funkcja „Pokaż kupony jako sugestie autouzupełniania” nie jest jeszcze dostępna, Microsoft udostępnił więcej informacji na temat jej działania na stronie funkcji eksperymentalnych przeglądarki:

„Jeśli jest włączona, Microsoft Edge wyświetli odpowiednie kupony w oparciu o witrynę internetową i informacje o koszyku. Te kupony pojawią się jako sugestie autouzupełniania obok kuponu lub pola promocji podczas płatności. – Mac, Windows”

Microsoft Edge kupony

Jeśli nowa opcja autouzupełniania kuponów Microsoftu brzmi znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że oferuje tę samą funkcjonalność, co bardzo popularne rozszerzenie Chrome Honey. Jednak gigant oprogramowania jeszcze bardziej ułatwi użytkownikom korzystanie z kuponów online dzięki wbudowaniu tej funkcji bezpośrednio w przeglądarkę.

Na razie porównanie cen Edge i funkcje autouzupełniania kuponów są nadal w fazie testów, ale prawdopodobnie usłyszymy o nich więcej, gdy Microsoft będzie gotowy, aby oficjalnie dodać je do swojej przeglądarki. Jeśli będą działać poprawnie w Polsce, to z pewnością pozbędę się kilku programów i przestanę odwiedzać dotychczasowe witryny.

Źródło: bleepingcomputer, techdows, techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.