ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
K / DA

K / DA to światowy fenomem. Wirtualna grupa dziewczyn powraca z płytą!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W 2018 roku Mistrzostwa Świata League of Legends otworzyły się w oszałamiający sposób dzięki koncertowi w rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej grupy K-pop o nazwie K / DA. Film do pierwszego singla grupy „Pop / Stars” ma obecnie ponad 378 milionów wyświetleń na YouTube. Riot Games postanowiło iść za ciosem. Teraz, przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata, grupa powraca z nowym singlem zatytułowanym „The Baddest”, ale to nie koniec niespodzianek.

K / DA

K / DA

K / DA to wirtualna k-popowa grupa dziewcząt składająca się z czterech tematycznych wersji postaci z League of Legends: Ahri, Akali, Evelynn i Kai’Sa. Evelynn i Kai’Sa miały wokale amerykańskich piosenkarek, odpowiednio Madison Beer i Jaira Burns. W sierpniu 2020 roku okazało się, że ich miejsce zajmą Bea Miller i Wolftyla. Ahri i Akali to członkinie (G) I-dle: Miyeon i Soyeon w obu inkarnacjach grupy. K / DA zostało opracowane przez Riot Games, firmę stojącą za League of Legends, i zostało zaprezentowane na Mistrzostwach Świata League of Legends 2018 wraz z wykonaniem na żywo w rozszerzonej rzeczywistości ich pierwszej piosenki „Pop / Stars”.

Piosenka stała się hitem na YouTube a także znalazła się na szczycie listy Billboard World Digital Song Sales. Kolejnym krokiem było wydanie w sierpniu 2020 roku kolejnego singla zatytułowanego „The Baddest”.

Koncepcja K / DA opierała się na wyrażonym przez Riot pragnieniu stworzenia w przyszłości większej ilości treści muzycznych, z postaciami wybranymi na podstawie archetypów K-popu. Zespół powstał w celu promowania Mistrzostw Świata i sprzedaży w grze skórek K / DA postaci z League of Legends. K / DA osiągnął znaczną popularność zarówno w fandomie League of Legends, jak i poza nim i spotkał się z uznaniem krytyków, zwłaszcza za występy podczas Mistrzostw Świata i wpływ gier na scenę muzyczną.

Muzyka nadal odgrywa dużą rolę w League of Legends, zwłaszcza jeśli chodzi o coroczny turniej e-sportowy. Na zeszłorocznej imprezie w Paryżu wirtualna grupa hip-hopowa True Damage przygotowała trzy piosenki przy pomocy technologii holograficznej. Co ciekawe wirtualni członkowie zespołu również mieli ubrania zaprojektowane przez Louisa Vuitton.

Zobacz także: Microsoft ulepsza Chromium i nowego Edge

K/ DA z EPką

Zgodnie z obietnicą, K / DA ma w drodze swój pierwszy album. Kilka dni temu deweloper Riot ujawnił, że pierwsza EPka zespołu, zatytułowana All Out, ukaże się 6 listopada.

K / DA All Out

Oprócz EPki Riot opracował też serię komiksów oraz zapowiedział konkurs tańca na TikTok. Zespół być może zyska nowego członka – nową postać w League of Legends, ale nie jest to jeszcze pewne.  

Obecnie w Szanghaju trwa kolejna edycja Mistrzostw Świata 2020, a finały zaplanowano na 31 października na nowo otwartym stadionie Pudong. Biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie ogłoszenia, wydaje się prawdopodobne, że K / DA będzie w jakiś sposób zaangażowane w tegoroczne wydarzenie – w samą porę, aby promować album.

Muszę przyznać, że kierunek, w jakim zmierza Riot Games mnie zdziwił, ale w sposób pozytywny. Otoczka związana z wirtualną grupą i muzyką K-pop, która obecnie ma wzięcie wśród młodzieży jest dobrym pomysłem na promocję gry.

Źródło: theverge, riotgames

Sprawdź najnowsze wpisy