Microsoft i Citrix ściśle współpracują od dziesięcioleci, ale partnerstwo pójdzie o krok dalej. Gigant z Redmond chce wykorzystać portal Citrix Workspace jako „preferowane rozwiązanie cyfrowego obszaru roboczego”, a Citrix używa Microsoft Azure jako preferowanej platformy chmurowej. Jest to umowa zaprojektowana w celu przyspieszenia przejścia klientów Citrix na chmurę i wirtualne komputery stacjonarne.

Co to jest Windows Virtual Desktop?

Firma Microsoft ostatnio dużo inwestuje w Windows Virtual Desktops, odkąd pandemia zmusiła wiele firm do przejścia na pracę zdalną. Windows Virtual Desktop to usługa wirtualizacji pulpitu i aplikacji działająca w chmurze.

Oto co można zrobić w przypadku uruchamiania pulpitu wirtualnego systemu Windows na platformie Azure:

  • Konfigurowanie wdrożenia obejmującego wiele sesji systemu Windows 10, które zapewnia pełną skalowalność systemu Windows 10,
  • Wirtualizacja Microsoft 365 aplikacje dla przedsiębiorstw i optymalizacja do działania w scenariuszach wirtualnych obejmujących wiele użytkowników,
  • Udostępnianie pulpitów wirtualnych systemu Windows 7 z bezpłatnymi rozszerzonymi aktualizacjami zabezpieczeń,
  • Przenoszenie istniejących Usługi pulpitu zdalnego (RDS) i komputerów stacjonarnych i aplikacji z systemem Windows Server do dowolnego komputera,
  • Wirtualizacja zarówno komputerów stacjonarnych, jak i aplikacji
  • Zarządzanie komputerami stacjonarnymi i aplikacjami z systemem Windows 10, Windows Server i Windows 7 za pomocą ujednoliconego środowiska zarządzania.

Microsoft, Citrix i wirtualne pulpity

Korzystanie z pulpitu wirtualnego systemu Windows wzrosło ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich miesięcy, a dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella ostatnio priorytetowo potraktował pracę zarówno nad Microsoft Teams, jak i Windows Virtual Desktops. Microsoft pracuje nawet nad ulepszeniem tworzenia aplikacji Windows do uruchamiania programów w chmurze.

Windows Virtual Desktop Microsoft Citrix

Zarówno Microsoft, jak i Citrix będą dzielić narzędzia do przenoszenia firm z serwerów lokalnych na platformę Azure i pracować nad planem elastycznej pracy obejmującej wspólne oferty Citrix Workspace, Azure, Microsoft 365 i innych.

Zobacz także: Oto, jak działa smartfon Microsoftu z Androidem

Podczas gdy Microsoft i Citrix ściśle ze sobą współpracują, nie jest to wyjątkowa umowa.

„Zarówno Citrix, jak i Microsoft utrzymają swoje wieloletnie zasady wspierania wyboru dla tych klientów, którzy proszą o rozwiązania alternatywne w celu spełnienia wymagań biznesowych”

– mówi rzecznik Microsoft.

Umowa jest wyraźnym wynikiem zwiększonego wdrażania rozwiązań w chmurze, wirtualnych pulpitów i zdalnej pracy podczas trwającej pandemii.

„Pandemia COVID-19 zmusiła firmy na całym świecie do zmiany sposobu pracy pracowników, jednocześnie spełniając kryteria dotyczące prędkości i bezpieczeństwa, których wymaga dzisiejsze niepewne otoczenie biznesowe. Patrząc w przyszłość, hybrydowe modele pracy staną się standardem dla wielu klientów, wymagając elastycznej infrastruktury do obsługi, bezpieczeństwa i wzmocnienia ich zespołów.”

– wyjaśnia dyrektor generalny Citrix David Henshall.

Citrix planuje teraz zbudować przestrzeń roboczą „Microsoft-centric”, która poprawi integrację z Windows Virtual Desktop, Microsoft 365 i Microsoft Teams. Istnieją również obietnice poprawy wydajności i lepszej funkcjonalności w przyszłości. Umowa wydaje się oczywistą wygraną dla Microsoft Azure, a także dla wspólnych klientów, którzy już korzystają z Citrix, aby zdalnie uzyskiwać dostęp do komputerów z systemem Windows hostowanych w firmowych centrach danych lub chmurze.

Źródło: Microsoft, theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.