ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Surface Duo

Oto, jak działa Surface Duo – smartfon Microsoft z Androidem

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft dość nieoczekiwanie pokazał Surface Duo i Surface Neo w zeszłym roku. W związku z powyższym, przez miesiące w Internecie gromadziło się coraz więcej plotek o urządzeniach. Kilka dni temu do sieci trafił kolejny film, dzięki któremu widzimy, jak może działać Surface Duo – smartfon Microsoft z Androidem.  

Surface Duo – jak działa smartfon Microsoft z Androidem

Windows Central dokładnie zapoznało się z najnowszą wersją emulatora urządzenia, pokazując, co oferują jego funkcje i dwa ekrany.

Domyślnie aplikacje będą otwierane na tym samym ekranie, na którym znajduje się ich ikona. Można je przenieść, uruchamiając menu wielozadaniowości. To z kolei da się zrobić przesuwając palcem w górę z dolnego menu i krótko przytrzymując gest. Interesujące jest to, że Microsoft wybrał menu przeglądu w stylu pionowym. Chociaż jest to sprzeczne z tym, jak Google to robi, zmiana umożliwia szybkie i łatwe przenoszenie aplikacji między dwoma wyświetlaczami Duo. Inną opcją jest przeciągnięcie palcem po dolnym pasku, aby przenieść program na drugi ekran. Możesz także przeciągać aplikacje między ekranami urządzenia – choć wydaje się to najmniej elegancki sposób na nawigowanie.

Surface Duo i funkcje specjalne od Microsoft

Surface Duo zawiera również ciekawą funkcję o nazwie „grupy aplikacji”. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona połączenie dwóch programów razem. Spowoduje to utworzenie ikony, którą możesz stuknąć na ekranie głównym, aby uruchomić oba z nich jednocześnie. Można nawet dostosować, na którym ekranie ma się uruchamiać każda aplikacja.

premiera microsoft surface duo-1

Film zawiera także omówienie funkcji łączenia aplikacji Surface Duo. Większość własnego oprogramowania firmy Microsoft obsługuje tę funkcję w taki czy inny sposób. Dostosowuje interfejs programu do korzystania z obu wyświetlaczy. Na przykład w programie Outlook użycie tej funkcji spowoduje umieszczenie skrzynki odbiorczej na jednym ekranie i zawartości wiadomości e-mail na drugim. To mi się bardzo podoba.

Zobacz także: Microsoft agresywnie instaluje Edge – i bardzo dobrze

Wsparcie dla aplikacji

Klienci mogą pokochać Surface Duo za to, w jaki sposób oferuje dodatkową funkcjonalność dzięki dwóm ekranom. Problem polega na tym, że większość aplikacji innych firm prawdopodobnie nie będzie obsługiwała funkcji wspierające dwa wyświetlacze podczas premiery urządzenia. Co prawda z opcji App Spanning będzie można korzystać także z oprogramowaniem, które nie obsługuje go natywnie. W przypadku Spotify środkowa ramka przecina okładki albumów i zasłania ikonę wyszukiwania, więc może to wyglądać różnie w niektórych programach.

Surface Duo

Kolejną ciekawą ciekawostką jest to, że możesz korzystać z nawigacji za pomocą trzech przycisków w Surface Duo. Aby korzystać z funkcji, takich jak łączenie aplikacji, nadal musisz polegać na gestach, ale jeśli wolisz robić pewne rzeczy w bardziej tradycyjny sposób, firma Microsoft zapewni ci wybór.

W innych kwestiach obsługa Surface Surface Duo z Androidem powinna być znana każdemu, kto wcześniej korzystał z tego systemu operacyjnego. Większość innych funkcji na poziomie systemu operacyjnego działa zgodnie z oczekiwaniami. Na przykład możesz dostosować wygląd i działanie oprogramowania, dotykając i przytrzymując niezajętą część interfejsu. Menu ustawień również wygląda jak w standardowym zielonym robocie.

Póki co, muszę przyznać, że całość prezentuje się całkiem przyzwoicie. Ciekawe tylko czy Microsoft pozyska szybko odpowiednie wsparcie deweloperów dla aplikacji mogących działać na dwóch ekranach. Trzymam kciuki.

Źródło: windowscentral, androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy