Microsoft Teams to program dostępny na różne platformy od wielu lat. Mało kto jednak go używał i o nim wiedział, dopóki nie wybuchła pandemia COVID-19. Od lutego 2020 aplikacja Microsoftu święci triumfy na świecie zbierając kolejnych nowych użytkowników. Chcąc poprawić wrażenia zdalnej pracy, gigant wciąż wprowadza nowe funkcje do Microsoft Teams i wzbogaca program.

Nowe funkcje Microsoft Teams

Ponieważ ogromna część świata nadal pracuje z domu, Microsoft Teams chce wdrożyć jeszcze większą liczbę funkcji w celu wzmocnienia wirtualnych spotkań. Microsoft ogłosił jakiś czas temu kilka nowych funkcji skierowanych do Teams, które zobaczymy pod koniec tego roku. Wśród nich są reakcje na żywo, bąbelki czatu, tłumaczenie napisów i wiele więcej.

Wysyłanie emoji i ulepszony czat

Nowe funkcje Microsoft Teams

Podczas spotkania będziesz mógł wysyłać emoji z reakcjami na wszystko, co mówi prezenter. Jeśli na przykład się zgadzasz się z mówcą i chcesz to wyrazić podczas słuchania, możesz na przykład wysłać coś w rodzaju emoji serca lub kciuka w górę, który pojawi się nad Twoim kwadratem na ekranie spotkania. Ponadto Microsoft ułatwia prowadzenie dyskusji na czacie podczas spotkań, umieszczając bąbelki czatu nad kwadratami uczestników, gdy coś wysyłają.

Transkrypcje na żywo

Jedna z większych nowych funkcji skierowanych do Teams stanowi rozwinięcie funkcji napisów na żywo, która już istnieje. Wkrótce Microsoft zapowie, że doda przypisanie głośników do podpisów, abyś wiedział, kto mówi. Jeszcze w tym roku Microsoft planuje również dodać tłumaczenia na żywo, a także transkrypcje, które zostaną automatycznie wygenerowane i udostępnione Twojemu zespołowi po spotkaniu.

Lepszy Whiteboard

Microsoft Whiteboard

Microsoft Whiteboard wprowadza także ulepszenia w Microsoft Teams. Wkrótce będzie oferował szybsze ładowanie, notatki, tekst oraz przeciąganie i upuszczanie. Te funkcje pojawią się również w tym roku.

Zadania

Jeśli używasz aplikacji Zadania w aplikacji Teams, to ucieszą Cię nowości. Jeszcze w tym miesiącu uzyskasz dostęp do ujednoliconego widoku zadań w Microsoft To Do, Planner i Outlook. Pojawią się również inteligentne listy, takie jak „Przypisane do mnie”, wraz z nowym widokiem.

Zobacz także: Microsoft agresywnie promuje i instaluje przeglądarkę Edge

Sugerowane odpowiedzi

Wreszcie Microsoft dodaje sugerowane odpowiedzi do Teams pod koniec tego miesiąca. Gdy chcesz odpowiedzieć na wiadomość, Teams użyje sztucznej inteligencji, aby zasugerować krótkie odpowiedzi na podstawie kontekstu wiadomości.

Tryb Together

To jednak nie wszystko. Microsoft podejmie próbę przełamania niektórych barier dzięki nowym trybom wyświetlania podczas spotkań. Jednym z nich będzie nowy „Tryb Together”, który dosłownie łączy Ciebie i Twoich współpracowników w (wirtualnym) pokoju.

Nowe funkcje Microsoft Teams

„Tryb Together to nowa funkcja spotkania w Teams, która wykorzystuje technologię segmentacji AI do cyfrowego umieszczania uczestników na wspólnym tle, dzięki czemu czujesz się, jakbyś siedział w tym samym pokoju ze wszystkimi innymi na spotkaniu lub w klasie”.

– czytamy we wpisie Microsoft na blogu.

Oprócz trybu „Together” Microsoft ma także nowy „Widok dynamiczny”, który daje trybowi spotkania kontrolę nad treścią, którą widzą uczestnicy.

„Korzystając ze sztucznej inteligencji, spotkania dynamicznie optymalizują udostępniane treści i uczestników wideo. Nowe elementy sterujące – w tym możliwość pokazywania udostępnionych treści i określonych uczestników obok siebie – pozwalają spersonalizować widok zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami”.

– czytamy na blogu.

Dynamiczny widok zostanie udostępniony w Microsoft Teams jeszcze w tym roku. Zostanie dołączony do dużego widoku galerii Microsoft, który pozwala zobaczyć więcej uczestników na ekranie na raz i ma pojawić się w sierpniu.

Źródło: Microsoft, windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.