klient pocztowy na androida

Klient pocztowy na Androida – którego warto używać?

Android

Pojawienie się smartfonów zmieniło zupełnie podejście do maili. Dawniej przeciętny użytkownik elektronicznej skrzynki pocztowej odbierał je jedynie za pośrednictwem komputerów. Dziś każdy może napisać i odczytywać maile dokładnie tak jak wiadomości SMS — co prawda do mailowania potrzeba dodatkowo połączenia internetowego. To sprawiło, że kontakt mailowy zyskał drugie życie, a z jego możliwości zaczęło korzystać znacznie więcej osób. Odpowiedni klient pocztowy na Androida jest drogą do sprawnego i płynnego kontaktu. Co w takim razie wybrać?

Gmail – klient pocztowy na Androida znany wszystkim

Gmail pozwala Ci na korzystanie nie tylko z poczty Google.
Gmail pozwala Ci na korzystanie nie tylko z poczty Google.

Tego zawodnika nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. To najbardziej znany klient pocztowy na Androida. Aplikacja jest obecna domyślnie na pokładzie każdego telefonu z oprogramowaniem Androida. Większość użytkowników korzysta z niego głównie do obsługi poczty w usługach Google, jednak warto mieć na uwadze, że istnieje również możliwość obsługi innej skrzynki pocztowej niż ta pochodząca od wyszukiwarkowego giganta. Wiele osób ceni sobie przede wszystkim prostotę oraz łatwość obsługi Gmaila. Google od dłuższego czasu stylizuje wszystkie swoje rozwiązania zgodnie ze swoim stylem Material Design. Oczywiście kwestia wyglądu odnosi się już do gustu — tutaj ponoć się nie dyskutuje. Gmail standardowa aplikacja do obsługi skrzynki pocztowej — zwłaszcza jeśli korzystasz przede wszystkim z maila od Google’a. Przy odpowiednich ustawieniach powiadomienia mogą być widoczne dosłownie wszędzie — na pulpicie komputera, smartfona, smartwatcha oraz smartbandy.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
Aktualne logo Gmail
Aktualne logo Gmail

Założenie Gmaila jest bajecznie proste. Google ma prostą politykę — wystarczy założyć konto dla jednej spośród wielu usług technologicznego giganta. Po tym użytkownik ma dostęp nie tylko do tej jednej aplikacji, ale do wszystkich, które wyszły ze stajni Google’a. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala po jednej rejestracji korzystać z każdego rozwiązania. Gmail posiada wiele przydatnych funkcji, które na pewno pomogą zadbać Ci o produktywność — opóźniona wysyłka wiadomości oraz odkładanie ich na później. Ciekawym rozwiązaniem jest również tworzenie zadania lub wydarzenia z wiadomości mailowej. W ten sposób możesz umieścić ją w Kalendarzu Google lub Google Keep, gdzie będziesz w dalszej kolejności zarządzać swoimi sprawami.

Chcesz pobrać? Kliknij tutaj.

Klient pocztowy na Androida - Gmail
Klient pocztowy dla Androida – Gmail

Gmail jest w stanie współpracować z aplikacjami Adobe

Aqua Mail –  uniwersalny klient pocztowy na Androida

Klient pocztowy na Androida, który coraz prężniej buduje swoją pozycję w najbardziej popularnym systemie mobilnym. Aqua Mail oczywiście może pochwalić się obsługą wielu kont pocztowych, zaczynając od Google accounts, idąc przez Outlook oraz Exchange i kończąc na wszelkich pozostałych skrzynkach pocztowych. Aplikacja prezentuje ciekawe rozwiązanie w przypadku widgetu. Można ustawić każdą skrzynkę w osobnym oknie na telefonie, co pozwala lepiej kontrolować stan nowych wiadomości. Poza samą skrzynką pocztową Aqua Mail oferuje także synchronizację kalendarza. Miłośnicy ciemnego motywu mogą być spokojni, ponieważ znajdą go również tutaj — powoli staje się to standardem w większości aplikacji. W przypadku tej usługi ciekawe są opcje ustawień, których jest ponad 300 – dlatego skrzynka może zostać maksymalnie dostosowana do Twoich potrzeb oraz rodzaju pracy. W tym warto zaznaczyć możliwość formatowania i ustawiania podpisu.

Chcesz pobrać? Kliknij tutaj.

Klient pocztowy na Androida - Aqua Mail
Klient pocztowy dla Androida – Aqua Mail

Blue Mail – klient pocztowy na Androida z możliwościami personalizacji

To darmowa aplikacja, która jest uniwersalnym klientem pocztowym na Androida. Za pośrednictwem Blue Mail można korzystać z wielu funkcji, które pozwolą lepiej zorganizować wszystkie wiadomości. Bardzo istotną informacją jest możliwość obsługi wielu różnych rodzajów usług oraz protokołów pocztowych. To pozwala na odczytywanie maili z wielu kont jednocześnie. Podział na konta pocztowe jest również możliwy. Jeśli cenisz sobie możliwości personalizacji interfejsu, wówczas Blue Mail jest bardzo ciekawym wyborem. W tej kwestii oferuje Ci wiele opcji. Posiadasz dużo kont pocztowych i potrzebujesz aplikacji, w której zepniesz wszystkie powiadomienia w jedną wspólną całość? Blue Mail jest pod tym względem bardzo dobrym wyborem, ponieważ charakteryzuje się brakiem ograniczeń przypadających na liczbę kont. Na Blue Maila dodasz zarówno popularne skrzynki pocztowe takie jak Outlook oraz Gmail, jak i te cieszące się mniejszą liczbą użytkowników — przykładowo Yahoo. Ciekawostką jest również możliwość działania ze smartwatchami, które funkcjonują pod kontrolą Android Wear. To wygodne rozwiązanie dla zalatanych osób, które mogą być jeszcze bardziej na bieżąco, używając inteligentnych zegarków i otrzymując powiadomienia na temat kolejnych maili.

Chcesz pobrać? Kliknij tutaj.

Klient pocztowy na Androida - Blue Mail
Klient pocztowy dla Androida – Blue Mail

myMail – klient pocztowy na Androida, z którym zadbasz o swoje skrzynki

To bardzo znany klient pocztowy na Androida, który pozwala na podłączenie swoich skrzynek pocztowych spośród Gmaila, Outlooka, Yahoo, AOL. iCloud, Live, Exchange oraz GMX. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo łatwym przełączaniem pomiędzy poszczególnymi skrzynkami pocztowymi. Obsługuje znane opcje przesuwanie — gdzie ruch w danym kierunku oznacza odpowiednią reakcję przykładowo archiwizację. MyMail oferuje także wiele narzędzi pomagających przy zarządzaniu folderami.

Chcesz pobrać? Kliknij tutaj.

Klient pocztowy na Androida  - myMail
Źródło: www.addictivetips.com

Microsoft Outlook – klient pocztowy na Androida lepszy niż na samego Windowsa 

To świetnie znane rozwiązanie dla użytkowników klientów pocztowych przeznaczonych przede wszystkim na systemy komputerowe. Pomimo wciąż rosnącej popularności skrzynek pocztowych w formie webmail, Outlook nadal trzyma swoją pozycję na rynku w przypadku komputerów. Coraz więcej osób przekonuje się również do Outlooka jak klienta pocztowego na Androida. W niejednej publikacji można napotkać wzmiankę na temat lepszej funkcjonalności mobilnego Outlooka niż w przypadku aplikacji napisanej na Windows Phone lub desktopowego Windows 10.

Outlook pozwoli Ci zarządzać swoimi skrzynkami pocztowymi.
Outlook pozwoli Ci zarządzać swoimi skrzynkami pocztowymi.

Outlook słynie przede wszystkim z liczby funkcji, które pozwalają na zarządzanie wiadomościami oraz wydarzeniami w kalendarzu. Znajdziesz tam takie same funkcje jak w Gmail — opóźniona wysyłka wiadomości oraz odkładanie ich na później. Jednak znajdziesz tam jeszcze znacznie więcej. Tutaj warto zadać sobie jedynie pytanie — czy potrzebujesz korzystać z zaawansowanych zastosowań, czy jednak skupiasz się bardziej na płynnej i prostej w obsłudze aplikacji? To na pewno pomoże Ci podjąć właściwą dla Ciebie decyzję.

Chcesz pobrać? Kliknij tutaj.

Klient pocztowy na Androida - Microsoft Outlook
Klient pocztowy na Androida – Microsoft Outlook

Zobacz także: Microsoft testuje integrację poczty Gmail z Outlookiem

Wybór odpowiedniego klienta pocztowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie ułatwia tego na pewno liczba rozwiązań. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będzie dokonanie samodzielnego testu i pozostanie przy tym kliencie pocztowym na Androida, który zaspokoi wszystkie oczekiwania użytkownika.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x