Praca, zwłaszcza kiedy się korzysta z rozwiązań wielu dostawców, może być dość upierdliwa. Proste czynności wymagają wtedy szeregu banalnych interakcji, które strasznie wydłużają czas wykonywania zadań. Kilka kliknięć tu, tam kilka kolejnych i już uciekają nam cenne minuty. W najgorszych przypadkach możemy spędzić nawet godzinę pracy dziennie na bezsensownym przeklikiwaniu się przez coś, co powinno działać automatycznie. Dlatego też sam staram się ograniczyć narzędzia, z których korzystam do tych oferowanych przez Google, chociaż z pewnymi wyjątkami.

Gmail Adobe Creative Cloud

Gmail Adobe Creative Cloud

Na szczęście producenci oprogramowania zdają sobie sprawę z tego problemu i coraz częściej ułatwiają integracje swoich usług z tymi od innych dostawców. Firma Adobe opublikowała nowy dodatek do poczty Gmail. Ma on ułatwić użytkownikom usługi Creative Cloud udostępnianie pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wtyczka umożliwia dołączanie zsynchronizowanych plików, bibliotek lub utworów na urządzenia przenośne, które zostały zapisane na koncie Creative Cloud, jako łącza. Po zainstalowaniu wtyczki można dołączyć załącznik, klikając ikonę programu znajdującą się w prawym dolnym rogu okna tworzenia wiadomości. Pluginu można również używać do zapisywania plików bezpośrednio na koncie Creative Cloud.

Zobacz też: Tryb Zombie wkrótce zniknie z COD: Mobile

W większości przypadków korzystanie z wtyczki jest proste. Mimo to istnieje kilka ograniczeń, o których należy pamiętać. W tej chwili można wysyłać tylko publiczne linki za pomocą wtyczki. Jeśli już udostępniliśmy prywatne linki, narzędzie poprosi nas o ich upublicznienie. Istnieje również limit 100 MB na pliki, które możesz zapisać bezpośrednio na swoim koncie w Creative Cloud. Dla niektórych z nich będzie to prawdopodobnie utrudnienie, ale wydaje się, że Adobe planuje przynajmniej znieść ograniczenie publicznego udostępniania w przyszłym wydaniu.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.