mBank w AppGallery

mBank w AppGallery właśnie się pojawił – to ważny krok

Newsy

Aplikacja mBank w AppGallery jest już dostępna dla użytkowników, którzy korzystają ze smartfonów Huawei. To pierwszy bank w Polsce, który zdecydował się na taki ruch, a podejrzewamy, że w ślad mBanku pójdzie niedługo cała reszta. W końcu mówimy tutaj o dość pokaźnej licznie użytkowników, którzy mogą korzystać z aplikacji bankowych. To także znak, że odcięcie od ekosystemu Google, nie przebiegło tak „strasznie” dla Huawei.

mBank w AppGallery

Wiele osób mogło skreślić Huawei w chwili, kiedy ogłoszono ban na usługi Google. Wielu też wieściło producentowi rychły koniec, ale jak widać, da się żyć bez Google na pokładzie smartfona. O tym wiedzą też producenci aplikacji, a mBank w AppGallery jest tego idealnym przykładem. To pierwsza instytucja, która wypuszcza swoje rozwiązanie do nowego systemu Huawei, a tym samym jest o krok przed konkurencją. To, że reszta banków zrobi to samo, jest prawie pewne. Szczególnie teraz, kiedy mBank przetarł szlaki.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
mBank w AppGallery
Fot, mBank w AppGallery

Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy współpracę z mBankiem, dziś z dumą potwierdzamy, że aplikacja mBanku jest już dostępna w Huawei AppGallery. Pracujemy nad jej pełną integracją z HMS, by była dostępna i w pełni funkcjonalna także dla użytkowników naszych urządzeń opartych o Huawei Mobile Services, nasz autorski, szybko rosnący świat usług mobilnych – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Zobacz też: Aplikacje bankowe w Huawei Mobile Services

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jeszcze pełna integracja z systemem Huawei Mobile Services. Ta nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Obecnie aplikacja mBank w AppGallery dostępna jest dla urządzeń korzystających z Google Mobile Services. Co ciekawe, udało nam się zaobserwować aplikację już w modelu Huawei P40, który GMS nie ma na pokładzie. To i tak bardzo duży krok w stronę lepszej pracy całego systemu. Obecnie w HMS znajduje się ponad 900 polskich aplikacji, a z samego sklepu korzysta miesięcznie 390 milionów użytkowników z całego świata.

Źródło: mBank informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x