ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

#ZostańwDomu z Huawei, czyli propozycje aplikacji na czas pandemii

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Minął już miesiąc, odkąd koronawirus dał znać o sobie w naszym kraju. Równolegle ruszyła akcja #ZostańwDomu, która ma jeden cel – zachęcać do pozostania w jednym miejscu, bez narażania siebie i innych na potencjalne zarażenie. Jednak taki czas ze swego rodzaju ograniczeniami może być irytujący, a przede wszystkim męczący. Na szczęście pomocna w tym wszystkim stają się elektronika i wszelkiego rodzaju nowe technologie. Huawei postanowił przygotować zestaw aplikacji, które zostały tematycznie podzielone i w ten sposób zachęcić do skupienia się na myśleniu o czymś innymi aniżeli wychodzeniu z domu. W akcji #ZostańwDomu liczy się przede wszystkim wytrwałość, więc pomoc z każdej strony jest wskazana.

Masa aplikacji wybranych przez Huawei, które wspierają akcję #ZostańwDomu

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

#ZostańwDomu według Huawei to akcja, która obecnie jest promowana w AppGallery, a więc sklepie firmy z grami i programami. Specjalnie przygotowana kolekcja została podzielona na wiele tematycznych części, co sprawia, że teoretycznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W takim razie, bez dalszego przedłużania, zobaczmy, co dokładnie zostało przygotowane dla Polaków.

#ZostańwDomu, ale pozostań też w kontakcie

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Pierwsza kategoria pokazuje, że można być w domu, ale mieć najbliższych obok siebie, choć naturalnie metaforycznie, bo na odległość. Dlatego w kategorii Zawsze w kontakcie Huawei przypomina o Snapchatcie, klientach pocztowych, a nawet o Sympatii. W końcu kto powiedział, że w ramach akcji #ZostańwDomu nie można znaleźć swojej drugiej połówki? Jakby nie patrzeć, dzisiaj nie brakuje tematów do rozmów.

Rozerwij się, czyli coś do oglądania i słuchania

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Tym razem na pierwszym miejscu wyłania się TikTok, a więc hit społecznościowy ostatnich miesięcy. Oglądanie mniej lub bardziej śmiesznych oraz ciekawych produkcji pozwala skutecznie zabijać czas, gdy musimy zostać w domu. Wśród kolejnych propozycji nie zabrakło innych serwisów rozrywkowych, do których naturalnie zaliczają się platformy strumieniujące muzykę takie, jak Tidal oraz Deezer. Nie da się ukryć, że teraz jest idealny czas na nadrabianie zaległości w czytaniu (lub słuchaniu) książek, więc… tak, tak, jest Storytel, Empik Go i Audioteka. Wiadomości ze świata? Aktualny program telewizyjny lub wręcz telewizja online? Wszystko jest, a całość domykają aplikacje najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce.

Home Office – umil sobie pracę

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

To, co jest zaznaczane na każdym kroku, to fakt, że akcja #ZostańwDomu nie jest w żadnym wypadku urlopem lub czasem do lenistwa. Dla wielu osób jest to po prostu praca z domu, w której Huawei również chce pomóc. Tym samym możemy pobrać swój ulubiony pakiet biurowy, możemy skorzystać z VPN, ale też klientów pocztowych lub przeglądarki plików. Wszystko po to, aby zwiększyć swoją produktywność i ułatwić pracę w warunkach, które nie do końca powinny być uznawane za naturalne.

A po pracy… relaks

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Skoro już popracowaliśmy, to wypada dać znać organizmowi, że teraz jest czas na odpoczynek. Nawet w przypadku, gdy nie pracujemy w domu, to warto od czasu do czasu się zrelaksować, aby choć na moment od siebie odsunąć wszelki stres. W tym wszystkim mają nam pomóc aplikacje związane z jogą, medytacją, jak i kontrolą snu. Mnie szczególnie do gustu podpadł tytuł Tide, który na swój sposób kontroluje nasz poziom snu, drzemek, skupienia i ogólnego samopoczucia.

Czas zadbać o siebie

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Swego rodzaju rozwinięciem poprzedniej kategorii jest ogólna tematyka dbania o siebie. W końcu kto powiedział, że nie można ćwiczyć w domu? Diety i treningi nadal można uskuteczniać bez chodzenia na siłownię. Dbanie o zdrowie i sylwetkę nie musi kłócić się z akcją #ZostańwDomu, więc Huawei zebrał aplikacje, które pomagają schudnąć, polecają różne diety, treningi, jak i dbają między innymi o nasze nawodnienie.

#ZostańwDomu i uprawiaj shopping, ale elektroniczny

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Doskonale wiem, że dla niektórych największym problemem związanym z pandemią jest niemożność chodzenia na shopping z nagłówka. Jednak zamknięte centra handlowe nie muszą wiązać się z tym, że zostaliśmy odcięci od możliwości robienia zakupów – zarówno tych mniej, jak i bardziej potrzebnych. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś porównywał ceny na Ceneo, zajrzał do CCC lub Zary, rozglądał się, co ciekawego pojawiło się na OLX, a także przygotowywał zamówienie w Rossmanie lub Żabce. Do wyboru, do koloru, ale oczywiście z umiarem!

Tego nie mogło zabraknąć, czyli zagraj w coś

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Co tu dużo mówić. Tak jak możemy zabijać czas w domu poprzez oglądanie TikToka, tak też możemy najzwyczajniej w świecie w coś zagrać. Dlatego Huawei zebrał w jednym miejscu najbardziej wciągające tytuły z AppGallery.

#ZostańwDomu ze swoją pociechą – propozycje od Huawei dla najmłodszych

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Tym razem obszar, który nie ukrywam, że jest mi jeszcze kompletnie nieznany, czyli najmłodsi też mogą się nudzić, więc coś z tym faktem trzeba zrobić. Wiem, że być może to, co zaraz napiszę, może wydawać się okrutne, ale w momencie, kiedy faktycznie jesteśmy wymęczeni, to można dzieci zająć różnymi grami na urządzeniach mobilnych. Naturalnie warto wybrać te propozycje, które mają szansę czegoś nauczyć i rozwinąć naszą pociechę, więc do dzieła.

Na koniec akcji #ZostańwDomu zainteresuj się muzyką

zostanwdomu huawei hms appgallery kolekcja aplikacji

Zawsze chciałeś nauczyć się gry na gitarze, bębnach, pianinie lub innym instrumencie? W takim razie zapewne przydadzą Ci się różnego rodzaju stroiki i dodatkowe pomoce, które zebrał Huawei w powyższej kategorii.

Zobacz też: Aplikacje szkolne na HMS – pamiętaj, że to nie wakacje.

Tym samym dobrnęliśmy do końca akcji #ZostańwDomu, która trwa aktualnie w AppGallery. Zainteresowani znajdą ją na stronie głównej sklepu w ramach sekcji związanej z kolekcjami. Jednak spodziewam się, że wielu z Was już wcześniej mogło znaleźć ciekawy sposób na to, jak pożytecznie spędzać ten czas lub sprawić, żeby nie dłużył się on nadmiernie. Dajcie znać w komentarzach, jak Wy sobie radzicie z akcją #ZostańwDomu.

Wpis powstał we współpracy z Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy