Niedawno Microsoft zreorganizował zespół stojący za Windows, powierzając dział hardware, jak i software szefowi Surface – Panosowi Panay. Mimo, że nowy szef długo nie rządzi, już widać, jak wszystko może się zmienić w systemie.

Program Insider ze zmianami

Aktualizacje Windows 10 Windows Insiders

Wszystko zaczęło od zmiany podejścia do programu Insider – w którym miliony ludzi testuje Windows 10.

„Przez pierwsze 30 dni pracy jako lider systemu Windows, spędzając czas słuchając, ucząc się i pracując z zespołem nad stworzeniem wizji na kolejną erę systemu, zachwycałem się grupą Insiderów, poziomem poświęcenia i głęboką wiedzą, którą posiadają. Aby utrzymać ten impet, nadal się rozwijać i wprowadzać innowacje w systemie, jasne jest, że potrzebujemy odpowiedniej osoby, która poprowadzi tę potężną społeczność do następnej ery, dlatego z przyjemnością ogłaszam Amandę Langowski jako nowego lidera programu Insider”.

– wyjaśnia Panay w nowym wpisie na blogu.

Langowski jest weteranką Microsoftu i Windowsa, pracuje w firmie od ponad 20 lat. Liderka wcześniej pracowała nad programami beta, mobilnym Windowsem i najważniejszym zespołem, który zapewnia, że ​​kompilacje platformy są dostępne dla inżynierów z Microsoft i poza nim. Langowski przejęła teraz rolę twarzy testów systemu Windows 10.

Zobacz także: Szkoda, że mój Samsung Galaxy S20 Ultra ma procesor Exynos

Przyszłość Windows

Jak mówi Panay, Microsoft przygotowuje się teraz do stworzenia wizji tego, co będzie dalej w Windows. W ciągu ostatnich pięciu lat producent oprogramowania próbował na różne sposoby zachęcić twórców do platformy. Tempo aktualizacji Windows 10 z pewnością zwolniło w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To rodzi pytania wśród testerów i fanów systemu, którzy zastanawiają się, co będzie dalej.

Windows 10X Win32

Microsoft oczywiście skupia się teraz na systemie Windows 10X dla urządzeń z dwoma ekranami, ale chce wprowadzić także zmiany w wersji na komputery. Panay nie sfinalizował swojej wizji systemu, ale można oczekiwać uproszczenia platformy i oczyszczenia niektórych obszarów, na które nie patrzono od dłuższego czasu. Niedawno pisałem, że Microsoft planuje ukryć Panel sterowania.

Odważnym celem szefa Microsoftu, Satyi Nadelli, była chęć zmiany nastawienia użytkowników: od przymusowego korzystania z Windowsa do pokochania systemu – taki postulat pojawił się pięć lat temu. Można śmiało powiedzieć, że Windows 10 z pewnością poprawił się w ciągu ostatnich lat, ale bardzo potrzebna jest nowa wizja tego, jak platforma będzie wyglądała.

Nowości Windows 10 wyciekły

Wygląda na to, że Microsoft już planuje duże ulepszenia dla systemu Windows 10, a nowe ogłoszenie o pracę ujawnia, że firma szuka menedżera inżynierii oprogramowania dla swojego zespołu ds. łączności aplikacji. Praca ta będzie się koncentrować na ulepszaniu istniejących funkcji systemu oraz wdrażaniu wersji 10X.

Nowe ikony w Windows 10
Fot. Microsoft

Na liście zadań, która została zauważona przez WindowsLatest, znajduje się „poprawa wydajności programu Indexer, umożliwiając użytkownikom końcowym szybkie znajdowanie swoich plików i informacji”. Może to oznaczać, że Microsoft chce zmienić sposób, w jaki system Windows 10 indeksuje pliki na komputerze, co może przyspieszyć i zwiększyć niezawodność wyszukiwania plików, folderów i aplikacji w systemie Microsoftu.

Innym zadaniem nowo zatrudnionej osoby ma być „poprawa niezawodności systemu powiadomień Windows w celu obsługi potrzeb Xbox, urządzeń mobilnych i osiągnięcie niezawodności wybierania tonowego”.

Takie zadanie sugeruje, że Microsoft ulepszy sposób obsługi powiadomień w systemie Windows 10 i poprawi obsługę szerokiej gamy aplikacji do wyświetlania wiadomości użytkownikom. Wygląda na to, że firma opracowuje także obsługę schowka w chmurze, co pozwoli na szybkie i łatwe udostępnianie plików między urządzeniami.

Opcje wyszukiwania i powiadomień w systemie Windows 10 są dwiema najczęściej używanymi funkcjami. Dobrze, że Microsoft chce je poprawić.

Źródło: theverge, techradar, windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.