Smartfony koronawirus

Smartfony to patogeny koronawirusa. Uważaj, czym dezynfekujesz telefon

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Epidemia koronawirusa się nasila. Podczas gdy WHO wydało porady, aby uchronić się przed wirusem i ostrzegło przed fałszywymi informacjami krążącymi w Internecie, wszystkie służby zdrowia zgadzają się, że smartfony pozostają silnymi patogenami koronawirusa. W ciągu ostatnich kilku dni Internauci szukali produktów i wskazówek (z których niektóre mogą nawet uszkodzić telefon), aby właściwie wyczyścić swoje telefony komórkowe. Jak zdezynfekować smartfon? Oto jak to zrobić we właściwy sposób.

Smartfony to patogeny koronawirusa

Premiera Microsoft Surface Duo szybciej niż się spodziewamy? koronawirus

Od kilku tygodni cała Polska i świat żyją koronawirusem. Dzisiaj zostały podjęte przez władze naszego kraju dodatkowe środki ostrożności w postaci zamknięcia uczelni, szkół, muzeów i kin na dwa tygodnie. My z kolei staramy się uczulać Was na to, że na smartfonach mogą znajdować się niebezpieczne zarazki. Michał pisał ostatnio, w jaki sposób dezynfekować urządzenia mobilne. Same firmy technologiczne informują użytkowników, w jaki sposób to robić. Apple wydało oficjalny komunikat kilka dni temu, a Samsung wystartował z nową bezpłatną usługą.

Jak zdezynfekować smartfony – nie używaj tych produktów!

Przy dezynfekcji urządzeń mobilnych trzeb uważać, aby nie popaść w przesadę. Istnieje wiele legend o zaletach niektórych środków czyszczących. Na przykład niektóre osoby zalecają użycie Coca Coli do dezynfekcji, ponieważ napój ten okazał się przydatny podczas czyszczenia srebrnych sztućców. Poważnie, istnieją płyny, których można użyć do innej powłoki, ale mogą być szkodliwe dla ekranu. We wszystkich przypadkach unikaj używania wybielacza, octu (bardzo modnego do czyszczenia w domu, ponieważ jest bardziej ekologiczny), spirytusu metylowanego lub nawet bardziej surowych środków dezynfekujących. Produkty te mogą „przegryźć szkło” telefonu, ponieważ atakują jego oleofobową powłokę, aby zwalczyć odciski palców.

Wszyscy wiedzą o chusteczkach, które można kupić w supermarketach. Są to klasyczne małe kawałki materiału na wszelkiego rodzaju powierzchnie, które niekiedy służą do czyszczenia tabletów, okularów, smartfonów itp. Jak sugeruje ich niska cena, produkty te pozostają nieskuteczne. Inni użytkownicy Internetu zdecydowanie zalecają stosowanie sprężonego powietrza. Jednak należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania tego rodzaju czynności, ponieważ sprężone powietrze może uszkodzić mikrokomponenty.

Należy tu wspomnieć także o dwóch bzdurach. Po pierwsze – fatalny pomysł, że należy czyścić tylko ekran. Ta propozycja jest całkowicie nieprawdziwa, ponieważ tył smartfona też się brudzi. Następnie teza, że telefon należy włożyć pod wodę też jest nie tylko fałszywa, ale także niebezpieczna, ponieważ nawet jeśli Twój telefon jest wodoszczelny, możesz go uszkodzić.

Jak zatem zdezynfekować smartfon?

Tanie zestawy czyszczące

Istnieją różne produkty, których można użyć do czyszczenia smartfona. Nie ma cudownego, ale niektóre z nich mogą pasować do modelu, którego używasz lepiej niż inne.

Smartfony a koronawirus

Zestaw do czyszczenia CAMKIX. Ten zestaw zawiera przewodnik, który pomaga lepiej wykrywać kurz i brud w zakamarkach telefonu. Zawiera antystatyczne gąbki i rodzaje wacików bawełnianych. Jest przeznaczony do aparatów i świetnie sprawdza się również na smartfonach.

Smartfony a koronawirus

Ściereczki do smartfonów Zeiss. Ten zestaw 60 ściereczek można wykorzystać jako dodatek do wyżej wymienionego zestawu. Każde czyszczenie jest dość skuteczne w przypadku odcisków palców. Materiał szanuje delikatność ekranu.

Płyn do czyszczenia ekranów. Warto też zaopatrzyć się w płyn do czyszczenia wyświetlaczy, który pomoże w dezynfekcji.

Jeżeli nie chcesz kupować dodatkowych rzeczy, postępuj według poniżej zamieszczonych porad:

  • Używaj etui na smartfona. Jeśli etui jest wykonane z tworzywa sztucznego lub silikonu, dokładnie je przepłucz i pozwól mu wyschnąć. Jeśli etui jest wykonane ze skóry, wyczyść je specjalnym produktem (skóra jest bardzo wrażliwa na chemikalia, więc bądź ostrożny).
  • Spójrz na wskazówki producenta dotyczące czyszczenia.
  • Użyj bawełnianego wacika, aby wyczyścić krawędzie słuchawek, osłony głośników i różne porty w telefonie.
  • Użyj małej miękkiej szczoteczki do zębów do portu USB-C, ponieważ waciki bawełniane mogą pozostawić włókna, które mogą utknąć w porcie.
  • Użyj wybranego produktu, aby wyczyścić ekran oraz obudowę telefonu. Potrzebujesz ściereczki z mikrofibry (wystarczy dobra ściereczka do okularów)
  • Poczekaj, aż smartfon całkowicie wyschnie, zanim umieścisz go w futerale (kontakt telefonu z obudową może powodować wilgoć).

Dezynfekcja ultrafioletem to smartfony bez koronawirusa

W tym roku wydano nowy produkt, który może być odpowiedni dla tych, którzy chcą zainwestować w czyszczenie smartfona. Jest to zestaw do czyszczenia w ultrafiolecie, który ma na celu wyeliminowanie ryzyka związanego z użyciem roztworów, które potencjalnie mogą zjadać oleofobową powłokę na ekranie. Obietnica jest taka: światło ultrafioletowe może zabijać bakterie i dezynfekować telefon w ciągu kilku minut.

Smartfon a koronawirus

Proces ten polega na umieszczeniu telefonu w pudełku porównywalnym z tymi, które można znaleźć w solariach. Zatem dostarczamy smartfonowi kąpieli w promieniach UV w celu przeciwdziałania zarazkom. Obudowa czyści urządzenie, a lampka wskazuje, kiedy proces jest zakończony lub w toku. Gdy tylko lampka zgaśnie, telefon jest czysty i gotowy do użycia. Niektórzy użytkownicy nawet używają tego urządzenia do czyszczenia swoich kluczy.

Źródło: androidpit

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy