ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
jak wyczyścić telefon

Mycie rąk nie wystarczy! Zobacz, jak pozbyć się wirusów i bakterii z telefonu

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Smartfon to urządzenie, które nieustannie mamy pod ręką. Korzystamy z niego zarówno w domu, jak i w autobusie, sklepie czy w pracy. Niestety takiego urządzenia elektronicznego nie możemy umyć, co oznacza, że mogą zostać na nim potencjalnie groźne bakterie lub wirusy. Na całe szczęście odpowiednie wyczyszczenie smartfona wchodzi w grę – należy jednak wiedzieć, jak się za to zabrać. Poprawną metodę przedstawię wam w dzisiejszym artykule. Zastanówmy się zatem wspólnie – jak wyczyścić telefon?

Jak wyczyścić telefon? Poznaj sposób na przygotowanie środka dezynfekującego

Do wyczyszczenia swojego smartfona nie będziecie potrzebowali żadnych specjalistycznych substancji czy drogich produktów. Wystarczy kilka składników, które bez większych problemów zakupić można w sklepach. Czego zatem będziemy potrzebować?

 • Alkohol izopropylowy, 70%
 • Woda destylowana
 • Butelka z atomizerem
 • Ściereczka wykonana z mikrofibry
 • Patyczki do uszu lub drewniane wykałaczki

Przygotowanie środka czyszczącego jest bardzo proste. W tym celu wystarczy, że do butelki z atomizerem wlejecie jedną porcję alkoholu oraz jedną porcję wody destylowanej. Ta niezbędna jest, by zapobiec przypadkowemu porysowaniu wyświetlacza smartfona przez minerały, które czasem znaleźć można w wodzie z kranu. Gotowe! W następnym akapicie zastanowimy się, jak skorzystać z tej mikstury.

Jak wyczyścić telefon? Zobacz, jak zastosować przygotowany środek

Zastosowanie przygotowanego środka do odkażania jest stosunkowo proste. Należy pamiętać jednak o tym, by nie zmoczyć za bardzo smartfona – urządzenia elektroniczne bardzo tego nie lubią. Poniżej przedstawiam wam w kilku prostych krokach, jak wyczyścić telefon (warto dodać, że proces czyszczenia akcesoriów jest praktycznie identyczny):

 1. Odłącz smartfona od zasilania i wszystkich akcesoriów. Wyłącz go.
 2. Zdejmij etui i odłóż je na bok. Nim zajmiemy się za chwilę.
 3. Wstrząśnij butelką z przygotowanym środkiem dezynfekującym, by wszystkie składniki zostały wymieszane.
 4. Za pomocą buteleczki z atomizerem zwilż delikatnie ściereczkę z mikrofibry. Upewnij się, że nie jest zbyt mokra.
 5. Przetrzyj przód, tył i boki urządzenia. Nie pozwól, by ciecz dostała się w jakikolwiek otwór smartfona!
 6. Miejsca, do których ciężej jest dotrzeć (np. otoczenie aparatu), wytrzyj przy pomocy patyczka do uszu lub wykałaczki.
 7. Wszelkie pozostałości środka zetrzyj ze smartfona przy pomocy delikatnie wilgotnej ściereczki. Następnie wytrzyj go do sucha i pozostaw na około 15 minut, np. na stole. W tym czasie wyczyścimy etui.

Jak wyczyścić etui do telefonu? Proces jest prostszy, niż myślisz!

huawei patriotyzm konsumencki

Czyszczenie etui do smartfona to bardzo proste i przyjemne zadanie. Poniżej przedstawiam Wam, jak to poprawnie zrobić:

 • Jeśli posiadasz silikonowe etui, to zanurz je w misce z ciepłą wodą i odrobiną płynu do naczyń. Wyczyść je dokładnie, wytrzyj za pomocą ściereczki i pozwól oschnąć. Możesz je dodatkowo zdezynfekować przy pomocy przygotowanej wcześniej mieszanki.
 • Jeśli posiadasz plastikowe etui, to dokładnie wyczyść je przy pomocy przygotowanej przez nas mieszanki. Następnie wytrzyj je do sucha za pomocą ściereczki i zostaw aż do czasu, gdy nie będzie na nim żadnej wilgoci.
 • Jeśli posiadasz skórzane etui, to konieczne będzie zastosowanie specjalnego mydła do skóry. Jego wybór zależy od materiału. Upewnij się sam, jakiego środka potrzebujesz.

Zobacz też: Sonos z dziwną akcją marketingową. Dostaniesz rabat na nowy produkt za… zepsucie swojego głośnika.

Gotowe! Mam nadzieję, że dzięki zaprezentowanemu w artykule sposobowi wasze smartfony będą jeszcze czystsze niż dotychczas. Pamiętajcie, że zarazki na urządzenia mobilne przenoszą się zazwyczaj z waszych rąk – myjcie je często i dokładnie, by temu zapobiec. Podzielcie się również tym wpisem z rodziną i przyjaciółmi, by wszyscy wiedzieli, jak wyczyścić telefon.

Źródło: The Spruce

Sprawdź najnowsze wpisy