Dobrze wiemy, że dezynfekcja smartfona to coś, czego nie robi się zbyt często. Owszem, zdarza się przetrzeć szybkę czy wyczyścić samo urządzenie, ale kompleksowe czyszczenie to coś, co jest raczej rzadkością. I tutaj pojawia się nowa usługa od Samsunga, która ma usuwać aż 99,99% drobnoustrojów z powierzchni smartfona.

dezynfekcja smartfona
Fot. Samsung

Obecnie chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby o koronawirusie. To przecież przez niego odwołano wiele branżowych imprez czy poprzesuwano premiery smartfonów, a to tylko wierzchołek góry lodowej. W tej całej sytuacji pojawiają się jednak plusy, a jednym z nich jest możliwość darmowej dezynfekcji swojego smartfona. W końcu dobrze to zrobić co jakiś czas, a szczególnie w przypadku urządzania, które mamy ze sobą prawie 24 godziny na dobę.

Dezynfekcja smartfona od Samsunga

Sama dezynfekcja smartfona, którą ma do zaoferowania Samsung, trwa niecałe 10 minut. Firma ma wykorzystywać do tego specjalne urządzenie z promieniami UV-C. Promienie mają oddziaływać na całą powierzchnię urządzenia, a proces ma usuwać niemal 100% drobnoustrojów. Podobny rodzaj sterylizatorów, których ma używać Samsung, wykorzystywany jest także w szpitalach. Nie ma więc obawy, że jego praca będzie tylko „pokazówką”. Usługa ma być w pełni bezpłatna oraz dostępna w autoryzowanych punkach serwisowych producenta oraz jego Brand Storach.

Zobacz też: Jak czyścić sprzęty Apple?

Czy to dobry ruch ze strony Samsunga? Trudno oceniać, ale z pewnością parę osób z takiego rozwiązania skorzysta. Zawsze lepiej mieć czystego smartfona, niż takiego, który pełen jest drobnoustrojów. Tak o całej inicjatywie mówi Marcin Gontarski, Senior Service Operations Manager w Samsung Electronics Polska.

„Smartfony to jedne z najczęściej używanych urządzeń, co powoduje, że na ich obudowach mogą osadzać się różne substancje i bakterie. Zwykłe, domowe metody czyszczenia smartfonów nie dają pewności, że usuniemy je wszystkie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować skuteczniejsze rozwiązanie – dezynfekcję promieniami UV-C.”

Skorzystacie?

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.