ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oszustwo na koronawirusa

Koronawirus a technologia. Te wydarzenia zostały anulowane

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

COVID-19 rozprzestrzenił się do 108 krajów na całym świecie. Wirus okazuje się szczególnie niszczycielski we Włoszech, w kraju odnotowano 366 zgonów z ponad 7000 przypadków, ustępując jedynie Chinom. COVID-19 skutecznie wprowadził chaos do przemysłu lotniczego, a większość krajów sprawdza pasażerów międzynarodowych pod kątem oznak infekcji. Koronawirus miał ogromny wpływ na przemysł technologiczny, oddziałując na globalny łańcuch dostaw i powodując niekończące się opóźnienia produktów. Oto najnowsze informacje o COVID-19 i jego wpływie na branżę technologiczną.

Koronawirus a technologia

Premiera Microsoft Surface Duo szybciej niż się spodziewamy? koronawirus

Stany Zjednoczone mają teraz ponad 500 przypadków COVID-19, z 21 potwierdzonymi zgonami. Duże firmy technologiczne – w tym Apple, Google, Microsoft i Facebook – zachęcają swoich pracowników do pracy zdalnej w domu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

Google, Microsoft, Amazon, Facebook i Twitter również zobowiązały się do wypłacania pracownikom wynagrodzeń podczas wybuchu epidemii. Po przejściu na pracę zdalną pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, pracownicy godzinowi, tacy jak ochroniarze i dozorcy, otrzymają pełne wynagrodzenie, nawet jeśli zostaną poproszeni o pozostanie w domu.

Xiaomi przekazało tysiące masek włoskiemu rządowi w ramach okazania solidarności. Firma technologiczna zamieściła też w Internecie cytat Seneki: „Jesteśmy falami tego samego morza, liśćmi tego samego drzewa, kwiatami tego samego ogrodu”.

Zobacz także: Windows 10 z fatalnymi błędami w aktualizacji

Anulowane konferencje

Sztuczna Inteligencja wykrywa koronawirus

Ze względu na rosnące ryzyko infekcji i ograniczenia globalnych podróży, większość firm anuluje „eventy” lub zmienia je na wirtualne wydarzenia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Oto lista anulowanych imprez:

  • SXSW 2020 (13 marca – 22 marca) – SXSW 2020 został anulowany na tydzień przed planowanym rozpoczęciem. Po raz pierwszy wydarzenie zostało odwołane, a jego los został przesądzony, gdy firmy technologiczne – w tym Amazon, Apple, Netflix, Facebook i Intel – wycofały się.
  • Game Developers Conference (GDC): Początkowo zaplanowano na 16 do 20 marca, wydarzenie zostało przełożone na później. Nie mamy jeszcze szczegółów na temat dat.
  • MWC (24–27 lutego): największe wydarzenie mobilne w roku było jednym z pierwszych, które zostały odwołane z powodu koronawirusa. Ponieważ główne marki, takie jak Intel, LG, Ericsson, Vivo i inne, wycofały się, GSMA musiało odwołać MWC.

Wiele wydarzeń odbywa się zgodnie z planem, ale teraz będą się odbywać jedynie online, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Obejmuje to coroczne Google I/O, podczas którego gigant technologiczny zazwyczaj prezentuje swoje najnowsze działania związane z oprogramowaniem. Oto wydarzenia, które będą teraz prowadzone przez Internet:

  • Microsoft MVP (16–19 marca): coroczny szczyt Microsoft daje możliwość wzięcia udziału w dyskusjach technicznych na kampusie firmy w Redmond. Tegoroczne wydarzenie będzie miało charakter wyłącznie wirtualny, a Microsoft pracuje nad stworzeniem „globalnego zestawu sesji wirtualnych”, aby uwzględnić różne strefy czasowe.
  • Konferencja GPU NVIDIA (GTC): NVIDIA jest przygotowana do podania szczegółów na temat kart graficznych nowej generacji, więc wokół GTC 2020 jest dużo emocji. Wydarzenie rozpocznie się 26 marca online.
  • Adobe Summit: co roku Adobe sprowadza klientów i partnerów do Las Vegas i dzieli się spostrzeżeniami na temat swoich najnowszych produktów. Tegoroczna odsłona Adobe Summit odbędzie się online 29 marca.
  • Google Cloud Next (6-8 kwietnia): Google „przekształca” wydarzenie Cloud Next ’20 w „bezpłatne, globalne, cyfrowe, wielodniowe wydarzenie” z setkami sesji transmitowanych cyfrowo.
  • Facebook F8 (5–6 maja): Firma twierdzi, że będzie polegać na kombinacji „lokalnych wydarzeń, filmów i treści transmitowanych na żywo”. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych wkrótce.

Inne ważne wydarzenia, takie jak E3, ogólnoświatowa konferencja programistów Apple, Computex i Gamescom są nadal planowane, ale nie wiadomo, czy ostatecznie się odbędą w dotychczasowej formie.

Opóźnienia produktów spowodowane koronawirusem

Koronawirus to także opóźnienia w branży technologicznej. Wirus skutecznie zamknął chiński przemysł produkcyjny na kilka tygodni, co będzie miało długoterminowe skutki dla firm technologicznych. Już widzimy, że Apple i Microsoft obniżają swoją prognozę zysków na I kwartał 2020 roku.

Prawdziwy efekt koronawirusa będzie odczuwalny w nadchodzących tygodniach, gdy zacznie brakować dostaw półproduktów. Chociaż firmy takie jak Samsung nie polegają już na produkcji w Chinach, poszczególne elementy, które trafiają do danego telefonu, są nadal produkowane głównie w tym kraju.

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy