NSA luka update błędy Windows 10

Update Windows 10 z poważnymi problemami. Uważaj, co instalujesz

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Użytkownicy Windows 10 nie mają ostatnio łatwego życia. W systemie co chwilę pojawiają się nowe problemy. Tym razem użytkownicy skarżą się, że ostatni update Windows 10 powoduje błędy systemu i nie da się z niego normalnie korzystać. Problemy dotyczą wersji KB4535996 i wymknęły się spod kontroli Microsoftu. Oto główne błędy, które musisz znać.

Update Windows 10 powoduje problemy z uruchamianiem i awarie

Problem z uruchomieniem Windowsa wydaje się być szeroko rozpowszechniony wśród użytkowników, którzy zainstalowali update KB4535996. Komputery mają znaczne opóźnienia podczas startu systemu, a od czasu do czasu wyświetla się też niepokojący czarny ekran w trakcie wydłużonego procesu rozruchu.

NSA luka update Windows 10

Jeśli masz ten problem, masz szczęście, ponieważ niektórzy zgłaszają, że ich komputery w ogóle się nie uruchamiają:

„Właśnie dostałem tę aktualizację na komputerze i teraz nie można go uruchomić. Nie powiódł się test BIOS POST zakończony serią sygnałów dźwiękowych i całkowicie czarnym ekranem… Miałem do wykonania ważną pracę, ale chyba nie zrobię tego, dzięki Microsoft 🙁 Zakładam, że nie ma sposobu, aby to naprawić, gdy komputer jest już martwy, ponieważ nigdy więcej się nie uruchomi, aby otrzymać poprawkę aktualizacji systemu Windows?”.

– to jeden z wielu postów na stronach pomocy technicznej Microsoftu. W ciągu kilku dni temat został poruszony na 7 stronach witryny giganta.

Niebieski ekran śmierci

Niesławny Blue Screen Of Death także pojawia się na ekranach komputerów z zainstalowanym KB4535996. Dzieje się tak w momencie, gdy Windows ładuje ekran logowania. Wydaje się to być mniej rozpowszechnione, ale kiedy się przytrafi, może być bardzo frustrujące. Strona Bleeping Computer podkreśla trudną sytuację jednej z firm, która doświadczyła problemu.

Blue Screen of Death

„Widzimy ten problem na około 200 maszynach. Odinstalowanie aktualizacji nie wychodzi poprawnie i nadal powoduje blokowanie przy pierwszym uruchomieniu.”

– donosi jeden z pracowników organizacji.

Zobacz także: Smartfony Sony mają marginalny udział w rynku. Nikt nie pamięta o urządzeniach mobilnych firmy

Update Windows 10 powoduje także spowolnienie systemu

Zgłaszano również zacinanie się systemu Windows 10, spadek liczby klatek na sekundę (głównie w grach), wysokie zużycie dysku i thrashowanie.

„To nie jest ekstremalne, ale mówię, że moja liczba klatek na sekundę spadła o około 10 klatek, a lagowanie pojawia się raz na jakiś czas. Po odinstalowaniu aktualizacji zbiorczej wszystko było w porządku. Dziwne.”

– napisał jeden z użytkowników Reddit.

Aktualizacje Windows 10 20H1

„Po zainstalowaniu aktualizacji użycie dysku w menedżerze zadań cały czas wynosi 100%, a mój komputer działa powoli!”

– donosi inny użytkownik.

Problemy z dźwiękiem

Zainstalowanie KB4535996 spowodowało również raporty o uszkodzonym dźwięku w Windows 10:

„Dzięki najnowszej aktualizacji nie mam już żadnego dźwięku na komputerze, próbowałem wszystkiego i nic nie naprawi tego oprócz odinstalowania aktualizacji, chodzi o to, że [nie] powinienem był tego robić. Microsoft musi zebrać się do kupy”.

– podaje jeden z wielu użytkowników, którzy doświadczyli tego typu błędu.

Wpływ na Microsoft Visual Studio

Narzędzie podpisywania kodu Visual Studio signtool.exe wydaje się być także zepsute dla wielu użytkowników. W systemie pojawia się informacja: „Jeśli masz problemy z signtool.exe, sprawdź, czy masz zainstalowany KB4535996 (opcjonalnie 2020-02 CU). Wygląda na to, że WTLogConfigCiScriptEvent został usunięty z wldp.dll bez wystarczających testów.”

Microsoft wydał także ostrzeżenie o następującej treści:

„Jesteśmy świadomi problemów z signtool.exe po zainstalowaniu najnowszej opcjonalnej aktualizacji dla systemu Windows 10, wersja 1903 lub Windows 10, wersja 1909 (KB4535996). Jeśli masz problemy lub otrzymujesz błędy związane z signtool.exe, możesz odinstalować opcjonalną aktualizację KB4535996. Pracujemy nad rozwiązaniem i szacujemy, że będzie ono dostępne w połowie marca”.

Najbardziej kuriozalny jest fakt, że na stronie aktualizacji KB4535996, Microsoft nadal pisze: „Microsoft nie jest obecnie świadomy żadnych problemów z tą aktualizacją”. Firma regularnie nie aktualizuje ostrzeżeń o problematycznych aktualizacjach systemu Windows 10, co jest bardzo nieprofesjonalne.

Jak odinstalować aktualizację?

update Windows 10 Exploit Protection

Chociaż niektórzy użytkownicy napotykają problemy podczas próby odinstalowania KB4535996, należy wykonać następujące czynności, aby pozbyć się update’u:

  • W polu wyszukiwania Windows 10 wpisz „wyświetl historię aktualizacji” i kliknij w dostępny wynik.
  • Wybierz „Odinstaluj aktualizacje”.
  • W oknie dialogowym znajdź i wybierz KB4535996, kliknij przycisk Odinstaluj.
  • Uruchom ponownie komputer.

Wszystkie te problemy pojawiają się zaledwie kilka tygodni po tym, jak aktualizacja systemu Windows 10 zaczęła usuwać dane użytkownika. Firma Microsoft niedawno wprowadziła ulepszenia systemu Windows 10, które po raz pierwszy ogłoszono we wrześniu, ale jakość samych aktualizacji pozostawia wiele do życzenia.

Źródło: forbes, microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy