Konsola Sony będzie hitem, jeśli gry na Playstation 5 okażą się „hiciarskie”. Do tej pory nie ma wielu potwierdzonych tytułów, ale powoli ich lista się wydłuża. Ponadto możemy również założyć, że wiele nadchodzących ekskluzywnych tytułów dewelopera pojawi się zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Oto tytuły, które na pewno pojawią się na PS5.

Gry na Playstation 5 – potwierdzone tytuły

Godfall

Godfall Gry na Playstation 5

Godfall zapowiedziany został na Game Awards 2019. Jest to gra akcji RPG od Gearbox, która wygląda jak Destiny z mieczami i błyszczącym sprzętem. Nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądać rozgrywka, ale można powiedzieć, że Gearbox spopularyzował „strzelankę z łupami” dzięki serii Borderlands, więc tutaj gameplay może być podobnie satysfakcjonujący. Nie znamy określonej daty premiery, ale wiemy, że Godfall będzie dostępny na PlayStation 5 i Epic Games Store pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Wyłącz lokalizację i zobacz szokujący raport!

Nowa gra Bluepoint Studios

Bluepoint

Firma Bluepoint Studios potwierdziła, że pracuje nad grą dla Playstation 5. Nie oznacza to, że mamy nazwę, datę premiery, a nawet koncepcję, ale po raz pierwszy firma ujawniła i powiedziała, że rzeczywiście opracowuje tytuł dla konsoli Sony nowej generacji. Zespół najbardziej znany jest z portów klasycznych gier np.: Metal Gear Solid: HD Collection, Uncharted: Nathan Drake Collection i zadziwiający remaster Shadow of the Colossus.

Rozmowa na początku 2019 r. wskazała, że kolejny projekt studia jest kolejną przeróbką klasycznej gry, a plotki krążą wokół remake’u Demon’s Souls (własność intelektualna Sony w przeciwieństwie do reszty serii – Bandai Namco).

Watch Dogs: Legion

Watchdogs Legion Gry na Playstation 5

Tytuł został po raz pierwszy ogłoszony na E3 2019. Watch Dogs: Legion miało być wydane w marcu 2020 roku, jednak Ubisoft potwierdził, że gra zostanie opóźniona na następny rok finansowy, który potrwa od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r. Oznacza to, że Watch Dogs: Legion pojawi się na Playstation 5, co zostało zresztą potwierdzone przez prezesa Ubisoftu.

Gods and Monsters

Gods-and-monsters

Podobnie jak Watch Dogs Legion, Gods and Monsters to kolejny tytuł Ubisoft ogłoszony na PS4 na targach E3 2019, który został opóźniony od pierwotnego wydania na początku 2020 r. do następnego roku finansowego. Ponadto ostatnio otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że gra pojawi się na PS5.

Rainbow Six Quarantine

Rainbow Six Gry na Playstation 5

Rainbow Six Quarantine zostało po raz pierwszy potwierdzone podczas konferencji prasowej Ubisoft E3 2019. Nigdy nie podano dokładnej daty premiery, ale od tego czasu tytuł został opóźniony na rok finansowy 2020-2021. Opóźnienie to zbliżyło grę do premiery na PS5. Według Yves Guillemota, dyrektora generalnego Ubisoft, jest to jedna z wielu gier, które zostały oficjalnie potwierdzone na konsolę nowej generacji.

Cyberpunk 2077

Premiera Cyberpunk 2077

W artykule: „gry na Playstation 5” nie mogło zabraknąć Cyberpunka 2077. CD Projekt Red nie chciał powiedzieć, czy jego nadchodzący tytuł zostanie wydany na konsolach nowej generacji. Nie oszukujmy się, że jego brak na PS5 jest praktycznie niemożliwy. W wywiadzie dla VG247 w zeszłym roku CD Projekt Red ujawnił, że Cyberpunk 2077 będzie mógł współpracować z przyszłymi technologiami gier.

„Następna generacja nie została jeszcze ogłoszona, więc możemy tylko spekulować. Pod względem technologicznym Cyberpunk jest bardzo zaawansowany. Nasza technologia jest gotowa do współpracy z przyszłymi generacjami. Gra została opracowana w taki sposób, że może korzystać z bardzo potężnego przyszłego sprzętu”.

– wyjaśnił prezes CD Projekt Red Adam Kiciński.

Jednak od tego czasu twórca przyznał (za pośrednictwem GameSpot), że chociaż badana jest możliwość wydania PS5, nie znajduje się ona obecnie w „obszarze zainteresowania”. Nic dziwnego, skoro Cyberpunk 2077 ma pojawić się na PC w kwietniu, a PS5 ma zadebiutować na rynku dopiero pod koniec 2020 roku.

Bioshock

Bioshock gry na Playstation 5

2K Games ogłosiło niedawno, że nowa gra BioShock jest w przygotowaniu. Nie określono, na jakie platformy wyjdzie tytuł, jednak wydawca stwierdził, że gra będzie się rozwijała przez „najbliższe kilka lat”. Wygląda na to, że tytuł na pewno pojawi się na PS5.

Finaly Fantasy VII Remake

Final Fantasy Remake Gry na Playstation 5

Square Enix wprost przyznał, że Final Fantasy VII Remake zostanie wydane na PS5, po tym jak szef japońskiego wydawcy Yosuke Matsuda ujawnił, że planowane RPG jest opracowywane dla obu generacji sprzętu PlayStation.

NBA Live 21

NBA LIVE 21 Gry na Playstation 5

EA planowało „innowacyjny nowy kierunek” dla NBA Live 20, ale ostatecznie zdecydowało się anulować projekt w ramach przygotowań do PS5. Planuje teraz symulację koszykówki, która uwypukli „łączność społeczną, dostępność i kreatywność graczy” dla maszyny Sony nowej generacji.

Źródło: techradar, pushsquare

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.