ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Iris Ring

Co wiemy o Galaxy S10 Lite? Podsumowujemy przecieki

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Samsung to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Aktualnie oczkiem w głowie firmy jest seria Galaxy S10 i Galaxy Note10, co nikogo nie powinno dziwić, bo to najmocniejsze urządzenia w portfolio Koreańczyków. Od dłuższego czasu krążą plotki, że Samsung zamierza wydać po jeszcze jednym reprezentancie wymienionych wyżej rodzin – Galaxy S10 Lite i Galaxy Note10 Lite. Zajmijmy się jednak najpierw tym pierwszym i podsumujmy przecieki z nim związane, które ujrzały światło dzienne.

Galaxy S10 Lite – wygląd i specyfikacja

Samsung Galaxy S10 Lite

Pod koniec października Samsung zarejestrował w US Patent and Trademark Office (USPTO) pewien niewydany jeszcze smartfon. W treści zgłoszenia pojawił się m.in. powyższy szkic, który wręcz krzyczy „to ja, Galaxy S10 Lite!”. Dlaczego? Ano dlatego, że to jawna mieszanka wyglądu Galaxy S9 i Galaxy S10+. Oczywiście nie mamy stuprocentowej pewności, jednak najprawdopodobniej właśnie tak będzie wyglądał Galaxy S10 Lite. Z patentu dowiadujemy się, że sprzęt ma mieć 6,7 calowy, zakrzywiony ekran AMOLED wraz z towarzystwem dwóch aparatów do selfie (z charakterystycznym wycięciem jak w Galaxy S10+). Co więcej, jest wysoce prawdopodobne, że wymienione aparaty będą takie same, jak w S-dziesiątce z plusem. Rzecz jasna nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji opisywanego urządzenia, ale od czegoś są plotki i przecieki. Prawdopodobnie będzie ona wyglądała tak:

  • Ekran AMOLED 6,7 cala (zakrzywiony)
  • Snapdragon 855
  • 8 GB RAM
  • 128 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 512 GB)
  • Podwójny aparat do selfie (10 Mpix + 8 Mpix)
  • Podwójny tylny aparat (48 Mpix + 12 Mpix)
  • Bateria 4500 mAh z szybkim ładowaniem 45 W
  • USB-C
  • Android 10 z One UI 2.0

Zobacz także: Samsung Galaxy S11e potwierdzi potrzebę wyświetlaczy 90 Hz, a może nawet 120 Hz

Choć domniemana specyfikacja Galaxy S10 Lite prezentuje się lepiej od np. Galaxy S10e, tak pierwszy smartfon ma zostać pozbawiony wyjścia słuchawkowego typu jack 3,5 mm, co wielu osobom z pewnością nie podpasuje. Co więcej, urządzenie nie ma obsługiwać łączności 5G, jednak w naszym kraju nie robi to aktualnie żadnej różnicy.

Galaxy S10 Lite – premiera i cena

Jest duża szansa, że Galaxy S10 Lite zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, w sam raz na sezon świątecznych zakupów. Jeśli jednak tak się nie stanie, to najprawdopodobniej możemy się spodziewać premiery na początku przyszłego roku.

Jeśli chodzi o cenę, to według plotek, ta w Stanach Zjednoczonych ma wynosić 649 lub 699 dolarów, co przekłada się kolejno na ok. 2473 zł i 2663 zł. Celem Galaxy S10 Lite zapewne będzie bezpośrednia konkurencja z iPhonem 11, który okazał się ogromnym hitem. Jeśli specyfikacja urządzenia rzeczywiście okaże się tak dobra, jak sugerują plotki, to Samsung może naprawdę utrzeć nosa Apple. Czekacie na tytułowy sprzęt? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy