Przed premierą serii Galaxy S10 pojawiało się wiele plotek związanych z tym, że Samsung może chcieć przedstawić Galaxy S10 Lite, który towarzyszyłby Galaxy S10 i Galaxy S10+. Podział na bazowy model i wersję z plusem znaliśmy już wcześniej, więc był on dla nas oczywisty. Jednak dopisek Lite jest traktowany bardzo pobłażliwie, odkąd Samsung zrezygnował z niego w ramach Galaxy S6. Tylko wtedy my przez niego rozumieliśmy Mini. Z czasem jednak okazało się, że Galaxy S10 Lite to Galaxy S10e, czyli jeden z najciekawszych smartfonów na rynku. Tymczasem okazuje się, że Koreańczycy nie odpuszczają tematu i oto w Sieci wybuchło od informacji o Galaxy S10 Lite.

Samsung Galaxy S10 Lite — flagowe podzespoły, szybkie ładowanie

samsung galaxy s10

Pamiętacie tańszego Galaxy Note10, który ma trafić do Europy? On oficjalnie ma się pojawić pod nazwą Galaxy Note10 Lite. Tymczasem Galaxy S10 Lite to nie tylko nazwa, ale też wstępna specyfikacja. Smartfon oznaczony nazwą kodową SM-G770F ma być swego rodzaju odpowiednikiem niewydanego jeszcze Galaxy A91, czyli na pokładzie ma się pojawić Snapdragon 855 (prawdopodobnie z plusem), 8 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Nie powinno też zabraknąć szybkiego ładowania 45 W i Androida 10. Tym samym niektórzy mogą uznać go za ciekawszy wybór od obecnych reprezentantów serii. W takim razie, gdzie tu sens z samą nazwą? Co to za model, co określany jest jako Lite?

Zobacz też: Debiutuje OnePlus 7T Pro razem z wersją McLaren Edition!

Wątpliwości nadal jest od groma, więc podszedłbym do tego tematu z przymrużeniem oka. Ciężko jest jednoznacznie złapać punkt zaczepienia. Niewątpliwie Samsung może szykować smartfony o oznaczeniach zbliżonych do serii Galaxy S i Galaxy Note, ale jak ostatecznie te smartfony zostaną przedstawione? To obecnie główna zagadka.

Źródło: Android Police, SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.