ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Diablo 4 Diablo 3

Diablo 4 nie popełni błędów Diablo 3 – nowości i zmiany

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Minęło osiem lat od pierwszego debiutu Diablo 3, więc fani spodziewali się, że następca hitu czai się gdzieś w studiu Blizzarda. Jego oficjalnego ujawnienia oczekiwano na BlizzCon 2019 i tak też się stało. Blizzard Entertainment oficjalnie potwierdził, że Diablo 4 jest w produkcji. Dostaliśmy nawet zapowiedź i film z gameplaya, a także stronę internetową z podstawowymi informacjami. Przedstawiciele Blizzarda potwierdzili także, że Diablo 4 nie popełni błędów znanych z Diablo 3.

Diablo 3 było hitem z zarzutami

Diablo 4 a Diablo 3

Diablo 3 sprzedało się w liczbie ponad 30 mln egzemplarzy. Nie ulega wątpliwości, że jest to świetny wynik. Jednak „liczby” to nie wszystko. Gra nie spełniła oczekiwań wielu fanów, którzy zarzucali jej np. zbyt cukierkową grafikę. Na pierwszy rzut oka widać, że to się zmieni w Diablo 4. Jest mroczniej, a efekty wizualne nie przypominają czarów z bajki, lecz prawdziwą rozgrywkę w lochach. Ponadto do momentu wydania rozszerzenia Reaper of Souls, Diablo 3 nie było tak dobrze dopracowaną grą, jaką jest obecnie. Blizzard nie chce popełnić błędów z tego tytułu w następcy. Potwierdzili to: producent wykonawczy gry – Allen Adham, dyrektor artystyczny – John Mueller i reżyser gier – Luis Barriga.

Zobacz także: Tryb ciemny – Mozilla zrobiła to lepiej od Google?

Diablo 3 a Diablo 4 – poprawa najważniejszych błędów

Dom aukcyjny z prawdziwymi pieniędzmi

Zespół Polygon zapytał, jakich błędów ekipa stojąca za Diablo 4 starała się uniknąć. Adham szybko przywołał dom aukcyjny z prawdziwymi pieniędzmi. Zespół zgodził się, że nie będzie to funkcja, do której wrócą. Jednak Blizzard nadal chce umożliwić handel między graczami w Diablo 4, ale w nieco innej formie.

Diablo 3 dom aukcyjny

„Istnieje wiele wspaniałych elementów do handlowania, jeśli odbywa się to w sposób ograniczony. Mamy więc pewne solidne pomysły na to, jak sprawić, by handel był opłacalny bez zakłócania gry”.

– powiedział Adham.

Blizzard wspomniał o możliwości wymian przedmiotów między graczami w mieście lub dystrybucji łupów od lidera gildii w nowej grze.

Kiedy gigant wydał Diablo 3, w jej skład wchodził dom aukcyjny za prawdziwe pieniądze. Był to sklep, w którym gracze mogli kupować i sprzedawać sprzęt za złoto w grze lub ekwiwalent za prawdziwe pieniądze. Dom aukcyjny stworzył Diablo, które warte było „farmienia złota”, a nie sprzętu. Zamiast zdobywać łupy od potworów, najlepszą drogą do łupu byli inni gracze. Całe szczęście tak już nie będzie w przypadku Diablo 4.

Błąd 37 na start

Gracze, którzy próbowali włączyć Diablo 3 w dniu premiery, wciąż pamiętają problemy z serwerem. Wielu fanów siedziało bezskutecznie całą noc w oczekiwaniu na naprawę wyskakującego błędu 37. Barriga powiedział, że uniknięcie tego rodzaju problemów z serwerem podczas uruchamiania jest prawie tak samo ważne, jak odtworzenie domu aukcyjnego. Jednym ze sposobów, w jaki Blizzard planuje walczyć z niestabilnością serwerów pierwszego dnia, są dłuższe programy w wersji beta.

Error 37 Diablo 4 Diablo 3

„Byliśmy dość ostrożni, aby nie pokazywać zbyt wielu treści i mieliśmy ograniczoną wersję beta podczas Diablo 3. Wydaje mi się, że zobaczycie tutaj inne podejście”.

– powiedział Barriga.

Zespół wspomniał o planach długoterminowych wersji beta Diablo 4. Proces ten może być podobny do programów beta World of Warcraft, gdzie nadchodzące rozszerzenie będzie testowane przez wiele miesięcy. Barriga wspomniał także o planach poddania gry poważnemu obciążeniu przed uwolnieniem jej do milionów głodnych fanów.

Zawartość Diablo 4 kontra Diablo 3

Adham wspomniał o chęci utrzymania zawartości Diablo po premierze:

„Dążymy do tego, aby generować więcej treści, dlatego budujemy zespół od podstaw.”

W ciągu ostatnich ośmiu lat Diablo 3 miało tylko dwa znaczące płatne dodatki do pobrania: rozszerzenie Reaper of Souls i pakiet postaci Nekromanty. Jeśli chodzi o bezpłatne aktualizacje, Diablo 3 nadal dostaje poprawki balansu rozgrywki w ramach swoich sezonów rotacyjnych.

Nie jest jasne, co Blizzard przez lata doda do Diablo 4, ale wsparcie po premierze jest tym razem priorytetem dla zespołu. Studio nie ujawniło jeszcze nawet okna czasowego wydania tego tytułu. Wiadomo jedynie, że Diablo 4 będzie dostępne na PlayStation 4, Windows PC i Xbox One.

Źródło: polygon

Sprawdź najnowsze wpisy