Podczas dzisiejszego wydarzenia BlizzCon 2019, wielu fanów oczekiwało, że Blizzard Entertainment zapowie kolejną odsłonę Diablo. Tak też się stało, Diablo 4 zostało oficjalne zapowiedziane! Zobaczcie trailer i gameplay!

Diablo 4 trailer i zapowiedź

Istnienie nowej gry Diablo nie powinien być dla fanów żadną niespodzianką. Według raportu Kotaku ​​kontynuacja jest rozwijana wystarczająco długo, aby ujrzała już światło dzienne. Od samego początku planem Diablo 4 było przywrócenie serii do korzeni, szczególnie jeśli chodzi o kierunek artystyczny. Tytuł ma być mroczniejszy, a nastrój bardziej złowieszczy tak jak w przypadku Diablo 2. Inspirację czerpano ze starych średniowiecznych obrazów, a zwiastun prezentowany podczas BlizzConu zawierał dużo krwi. Mogliśmy na nim zobaczyć Lilith, matkę Nefalemów – innymi słowy, kobietę Diablo.

Diablo 4 gameplay

Jakie nowości czekają nas jeśli chodzi o gameplay Diablo 4? Dyrektor gry Luis Barriga podczas prezentacji powiedział, że tym razem Sanktuarium będzie na pierwszym planie. W przyjaznych miastach znajdą się inni gracze, ale będzie można też wejść do stref PVP. Blizzard chce połączyć poczucie przerażenia z Diablo 1, pościg za łupami z Diablo 2 i walkę z Diablo 3. Nowa gra zostanie wydana na PC, PS4 i Xbox One. Na wideo zatytułowanym „Diablo 4 gameplay trailer” widać  trzy grywalne klasy: maga, druida i barbarzyńcę.

Diablo 4 gameplay

Wystartowała już strona internetowa gry, na której znajdziemy wszelkie szczegóły. Grafika gry już w tym momencie wygląda fenomenalnie. Nie mogę doczekać się daty premiery gry, która nie została jeszcze ustalona.

Źródło: polygon, blizzard

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.