ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji

[WPGiA] Aplikacja umożliwiająca zakup markowej odzieży w niskich cenach i więcej

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

W zeszłym tygodniu po dokładnie pięcioletniej przerwie opublikowałem pierwszy odcinek z cyklu Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji. Wpis przyjął się całkiem nieźle, więc pora na kolejny. Jak zwykle przedstawiam wam po trzy moim zdaniem warte uwagi aplikacje i gry.

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji – aplikacje

Zaczynamy tradycyjnie od aplikacji.

1. Zalando Lounge

Zalando Lounge to klub zakupowy Zalando, w którym każdego dnia dodawane są nowe, bardzo atrakcyjne promocje. To idealna aplikacja dla osób, które chcą kupić wysokiej jakości odzież czy obuwie, a przy tym nie wydawać majątku. Zniżki w Zalando Lounge sięgają nawet 80%, co jest możliwe z racji na fakt, że wszystkie przedmioty są zamawiane bezpośrednio od ich producentów, przez co dostawa może trwać nieco dłużej, aczkolwiek myślę, że ceny w pełni to rekompensują. Szczerze polecam – sam wyrwałem już tutaj wiele produktów w śmiesznie niskich cenach.

Cena: 0 zł
Dostępność: Google Play (Android) | App Store (iOS)
Plusy: design, świetne przeceny, możliwość rezerwacji produktów
Minusy: brak

2. ActionDash

ActionDash to aplikacja, której zadaniem jest pomóc nam w zachowaniu umiaru przy korzystaniu ze smartfona. Pokazuje ona dokładne statystyki wielu akcji, które wykonujemy – np. ile razy w określonym czasie odblokowujemy smartfon, otwieramy konkretne aplikacje itd. Mamy tu również dostęp do innych ciekawych statystyk – m.in. liczby otrzymywanych powiadomień w określonym czasie, a także czasu spędzonego w wybranych aplikacjach. Oczywiście aplikacja posiada również funkcje stworzone specjalnie dla osób, które nie chcą tylko podglądać statystyk, a realnie ograniczyć czas spędzany ze smartfonem. Dla przykładu można ustawić sobie limit czasu, jaki maksymalnie chcemy spędzać w konkretnej aplikacji w ciągu dnia. ActionDash to idealna propozycja dla osób, które chcą ograniczyć używanie smartfona.

Cena: 0 zł | 19,99 zł za wersję Plus
Dostępność: Google Play (Android)
Plusy: design, ciekawe funkcje
Minusy: trochę mało funkcji w wersji darmowej

3. iA Writer

iA Writer to moim zdaniem najlepszy edytor tekstowy typu markdown. Rozpisałem się o nim już wcześniej w osobnym artykule, lecz skupiłem się wówczas na wersji na macOS, która kosztuje 140 zł bez grosza. Co ciekawe, wydanie na Androida, które oferuje niemalże to samo, jest w pełni darmowe (wersja na iOS niestety jest już płatna). Aplikacja jest genialna w swojej prostocie – posiada tylko najważniejsze funkcje, aby nasza praca z tekstem była jak najbardziej produktywna. Tekst możemy wyeksportować do najpopularniejszych formatów (m.in. HTML, PDF itd.), a w samej apce jednym przyciskiem można zmienić motyw z jasnego na ciemny i odwrotnie. Polecam wszystkim, którzy często piszą na telefonie.

Cena: 0 zł (Android) | 42,99 zł (iOS)
Dostępność: Google Play (Android) | App Store (iOS)
Plusy: świetny design, funkcje ułatwiające pisanie, ciemny motyw
Minusy: cena w wersji na iOS może niektórych odstraszyć

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji – gry

Trzy aplikacje już za nami, więc przyszedł czas na trzy gry.

1. This War of Mine

This War of Mine to fenomenalna produkcja polskiego studia 11 bit studios. Opowiada ona o ludziach, którzy znaleźli się w samym środku konfliktu rozgrywającego się w czasach współczesnych. Gra świetnie obrazuje trudy i emocje, jakie towarzyszą codziennemu życiu w realiach wojennych. W This War of Mine sterujemy jednocześnie kilkoma postaciami, a naszym głównym celem jest przeżycie. This War of Mine pierwotnie ukazało się na komputery PC, jednak z czasem zostało przeportowane także na smartfony i konsole. Opisywany tytuł jest wart swojej ceny – to wciągająca opowieść, która wzruszy niejedną osobę.

Cena: 49,99 zł / aktualnie 8,99 w przecenie (Android) | 69,99 zł (iOS)
Dostępność: Google Play (Android) | App Store (iOS)
Plusy: świetna, wciągająca opowieść, przyjemna dla oka grafika, długość rozgrywki
Minusy: brak

2. Machinarium

Machinarium to klasyczna przygodówka point & click, która często wymaga od nas pomyślunku w zagmatwanych zagadkach. Głównym bohaterem jest tutaj sympatyczny robot, nad którym kontrolę przejmujemy. Zadaniem gracza jest zapobiegnięcie zamachu na pewną ważną osobę oraz uratowanie swojej dziewczyny. Co ważne, Machinarium oferuje całkiem długą kampanię fabularną, co dla wielu (w tym mnie) będzie plusem.

Cena: 15,99 zł (Android) | 23,99 zł (iOS)
Dostępność: Google Play (Android) | App Store (iOS)
Plusy: bardzo ciekawe zagadki, przyjemna rozgrywka, długość gry
Minusy: nieco przestarzała oprawa graficzna

3. Tap Titans 2

Tap Titans 2 to idealna gra na dłuższe posiedzenie w toalecie. Wymaga od nas jedynie klikania w ekran, co zresztą wskazuje sama nazwa. Mierzymy się tutaj z coraz to mocniejszymi przeciwnikami, a przy tym zdobywamy złoto, za które możemy następnie ulepszać swoją broń. Na końcu każdego poziomu mamy możliwość rozpoczęcia walki z bossem, jednak tego typu przeciwnicy mimo nazwy, nie stanowią większego wyzwania. Tap Titans 2 to świetna, niewymagająca produkcja, wprost idealna dla zabicia czasu.

Cena: 0 zł (Android) | 0 zł (iOS)
Dostępność: Google Play (Android) | App Store (iOS)
Plusy: świetna grafika, przyjemna, niewymagająca rozgrywka, wiele poziomów
Minusy: na dłuższą metę nudzi

Zobacz także: Co nowego na HBO GO w listopadzie? Pełna lista nadchodzących filmów i seriali


To by było na tyle w dzisiejszym odcinku cyklu Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji, w skrócie WPGiA. Jak zwykle proszę was o sugestie aplikacji lub gier, które chcielibyście zobaczyć w następnym wpisie z tytułowej serii. Dajcie znać w komentarzach. 😉

Sprawdź najnowsze wpisy