ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix kontrola rodzicielska

Cztery najlepsze seriale Netflixa

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Netflix to bez wątpienia największy i najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie, w którego ofercie znajdziemy masę różnorakich filmów i seriali. Dziś przyjrzę się tym drugim i przedstawię subiektywną listę najlepszych seriali Netflixa. Oczywiście mam tutaj na myśli wyłącznie produkcje oryginalne, czyli te stworzone przez Netflixa. Jak zawsze, zebrałem w sumie cztery tytuły (kolejność jest losowa). Zaczynajmy!

Narcos

Narcos to fabularyzowany serial biograficzny opowiadający o Pablo Escobarze, kolumbijskim baronie narkotykowym, który w pewnym momencie był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Produkcja pokazuje drogę Pabla od zera do prawdziwego bogactwa, imperium, które udało mu się zbudować. Na tym jednak nie koniec, bo w Narcos zobaczymy także drugą stronę barykady – praworządnych agentów, którzy za wszelką cenę starają się ukrócić tyranię barona narkotykowego. Serial ma w sumie trzy sezony i oczywiście obejrzycie go tylko na Netflixie.

Ocena na IMDB: 8,8/10
Ocena na Filmwebie: 8,5/10

BoJack Horseman

BoJack Horseman

BoJack Horseman to kreskówka, którą pokochały miliony ludzi na całym świecie. Opowiada ona o tytułowym BoJacku, połączeniu człowieka z koniem, który niegdyś był gwiazdą niesłychanie popularnego sitcomu. Po zakończeniu emisji serialu główny bohater zaczął się staczać – popadł w alkoholizm i polubił narkotyki. W pewnym momencie powiedział sobie jednak „dość”, by przywrócić swoje życie do ładu. BoJack Horseman to niezwykle dojrzała opowieść o nieszczęśliwości, depresji, niespełnionych pragnieniach i marzeniach. W serialu nie zabrakło również elementów humorystycznych, których zresztą jest naprawdę wiele. BoJack Horseman ma aktualnie pięć sezonów, jednak szósty, a zarazem ostatni, jest już w drodze.

Ocena na IMDB: 8,6/10
Ocena na Filmwebie: 8,5/10

Mindhunter

Mindhunter

Mindhunter to serial opowiadający o dwóch agentach FBI, którzy starają się opracować metody ścigania seryjnych morderców, by móc zapobiec choć części morderstw w przyszłości. Aby zwiększyć swoje szanse, bohaterowie muszą wnikać w umysły szaleńców – zrozumieć ich metody działania, motywy popełnionych zbrodni. W serialu niejednokrotnie jesteśmy świadkami rozmów Holdena i Billa z przerażającymi osobistościami. Serial ma aktualnie dwa sezony, jednak trzeci najprawdopodobniej prędzej czy później powstanie.

Ocena na IMDB: 8,6/10
Ocena na Filmwebie: 7,9/10

Altered Carbon

altered carbon

Altered Carbon to serial na podstawie cyberpunkowej książki pt. Modyfikowany Węgiel autorstwa Richarda Morgana. Produkcja zabiera nas do dalekiej przyszłości, w której śmierć nie jest końcem, a jedynie nowym początkiem – ludzie zmieniają tylko ciała. Głównym bohaterem Altered Carbon jest Takeshi Kovacs, najemnik, który został ożywiony tylko w jednym celu: by rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci… osoby, która przywróciła go do życia. Serial ma aktualnie tylko jeden sezon, jednak drugi jest już w produkcji.

Ocena na IMDB: 8,1/10
Ocena na Filmwebie: 7,4/10


Zobacz także: Serialowe propozycje na początek tygodnia (#1)

Tak prezentuje się moje top 4 najlepszych seriali Netflixa, które z czystym sercem mogę zarekomendować. Dajcie znać w komentarzach, jakie produkcje wpisalibyście jeszcze na tę listę!

Inne teksty z cyklu „Cztery najlepsze seriale…”

Sprawdź najnowsze wpisy