ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Californication

Serialowe propozycje na początek tygodnia (#1)

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Wielu z nas lubi zrelaksować się przy dobrym serialu. Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem okaże się stworzenie cotygodniowego cyklu, w którym będę przybliżał wam trzy propozycje seriali, które warto obejrzeć. Nie będę się tu jednak ograniczać do produkcji oryginalnych platform streamingowych typu Netflix czy HBO GO, a będę także publikował seriale, które można zobaczyć w kilku miejscach. Nie zamierzam też opisywać wyłącznie nowych tytułów, bo wiele świetnych produkcji ukazało się przecież już lata temu. Skoro wiecie już na czym polega nowy cykl, nie przedłużając, przejdźmy do konkretów i zacznijmy od propozycji, które mam dla was w tym tygodniu.

Californication

Californication

Moją pierwsza propozycją jest naturalnie Californication, czyli mój absolutnie ulubiony serial. Opowiada on o kontrowersyjnym pisarzu, Hanku Moodym, który pisze tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma już wyboru. Główny bohater ma córkę z kobietą, którą cały czas kocha i próbuje odzyskać. Niestety słabość Hanka do używek, alkoholu i seksu w tym nie pomaga, bo nieustannie pakuje się w różnorakie dziwaczne sytuacje. Nie jest to jednak kolejny głupi serial jakich wiele, bo ma też drugie dno, które z pewnością dostrzegą dojrzali odbiorcy. Californication ma siedem sezonów i choć niektóre z nich są gorsze od poprzednich, to i tak polecam obejrzeć całość. Historia, klimat oraz muzyka, to aspekty, które w tym serialu stoją na najwyższym poziomie.

Californication obejrzysz na: Netflix, HBO GO, Player.pl, ipla.tv
Gatunek: dramat/komedia
Ocena na Filmwebie: 7,7/10
Ocena na IMDB: 8,3/10

Dexter

Moją drugą propozycją jest Dexter, serial opowiadający o specjaliście ds. krwi w policji, który prowadzi także drugie życie. Dexter Morgan jest bowiem seryjnym mordercą, który zabija tylko tych, którzy wg jego kodeksu na to zasłużyli. Pociąg Dextera do zabijania odkrył w jego dzieciństwie Harry, policjant, który go zaadoptował. To właśnie on pomógł bohaterowi opanować głód zabijania i stworzył wspomniany kodeks, który mówi o tym, by nie zabijać niewinnych. Przez osiem sezonów produkcji obserwujemy poczynania Dextera, który niejednokrotnie rozwiązuje ciekawe zagadki, a do tego robi wszystko, by ukryć swoje drugie życie.

Dextera obejrzysz na: HBO GO, Player.pl, ipla.tv
Gatunek: dramat/kryminał
Ocena na Filmwebie: 8,2/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

Brooklyn 9-9

Brooklyn 99

Trzecią, a zarazem ostatnią propozycją w tym tygodniu, jest Brooklyn 9-9, czyli moje najnowsze odkrycie. Głównym bohaterem serialu jest Jake Peralta, świetny, aczkolwiek leniwy i dziecinny detektyw. Pracuje on na 99. posterunku policji w Nowym Jorku, gdzie często mają miejsce przedziwne i przezabawne sytuacje. Reszta komendy to natomiast prawdziwa mieszanka charakterów: niektórzy są dziecinni, inni śmiertelnie poważni i wredni, a jeszcze kolejni po prostu dziwni. Brooklyn 9-9 to świetna opcja na poprawę humoru – serial jest naprawdę zabawny. Tytuł ma aktualnie sześć sezonów.

Brooklyn 9-9 obejrzysz na: Netflix
Gatunek: komedia/kryminał
Ocena na Filmwebie: 8/10
Ocena na IMDB: 8,4/10


Zobacz także: Tidal HiFi za darmo na pół roku

To by było na tyle w dzisiejszym zestawieniu. Zdaje sobie sprawę, że wielu z was kojarzy lub nawet oglądało podane przeze mnie propozycje, jednak są też osoby, które nie mają z nimi nic wspólnego. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o niniejszej serii – to od was zależy, czy będzie kontynuowana. Jeśli uważacie, że jest w porządku, to możecie też podrzucić tytuły, które chcielibyście zobaczyć w przyszłym tygodniu. 😉

Sprawdź najnowsze wpisy