ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HBO GO za darmo

Cztery najlepsze seriale HBO GO

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

HBO GO to bardzo popularny serwis streamingowy, w którego ofercie znajdziemy naprawdę wiele filmów i seriali. Gigant nieustannie dodaje do swojej biblioteki nowe produkcje, lecz niektóre też usuwa. Dużo osób zastanawia się, jakie są najlepsze seriale HBO GO, więc postanowiłem przygotować subiektywną listę. Mam tutaj na myśli oczywiście produkcje oryginalne, czyli te stworzone przez HBO. Zebrałem łącznie cztery tytuły, które po zakupieniu subskrypcji HBO GO po prostu trzeba sprawdzić. Zaczynajmy!

Detektyw

Detektyw serial HBO

Detektyw to jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych seriali HBO GO. Serial aktualnie ma trzy sezony, jednak każdy z nich opowiada o czymś zupełnie innym. W pierwszym mamy do czynienia z makabrycznym morderstwem w Luizjanie, którym zajmują się główni bohaterowie: Marty (Woody Harrelson) i Rust (Matthew McConaughey). W tle opowieści przeplatają się takie wątki jak polityka, kościół czy inne zbrodnie. Twórca serialu, Nic Pizzolatto, w świetny sposób ukazał ponadto życie osobiste obojga bohaterów, ich stosunek do wielu kwestii oraz to, w jaki sposób wpływali na siebie nawzajem. W drugim sezonie Detektywa przenosimy się zaś do słonecznej Kalifornii, gdzie ponownie głównym tematem jest tajemnicze morderstwo. Sezon ten według wielu fanów jest jednak uważany za najgorszy (w tym przeze mnie), więc nic się nie stanie, jeśli go sobie odpuścicie. Trzeci i na chwilę obecną ostatni sezon Detektywa powraca z kolei do korzeni i serwuje nam opowieść o zaginięciu dwójki dzieci w niezwykle klimatycznym sercu hrabstwa Ozark. Historia jest tu ukazywana z poziomu trzech faz życia głównych bohaterów – młodości, wieku średniego i starości. Wszystko zagrało tu perfekcyjnie. Choć drugi sezon jest stosunkowo kiepski, tak pierwszy i trzeci to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów ciekawych, zawiłych historii.

Czarnobyl

Czarnobyl serial HBO

Czarnobyl, jak zresztą sama nazwa wskazuje, to serial opowiadający o katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, mającej miejsce 26 kwietnia 1986 roku. Ten krótki serial opowiada historię z oczu kilku bohaterów, jednocześnie bardzo dokładnie przedstawiając wydarzenia i ich następstwa w kontekście wspomnianej katastrofy. Oceny tej produkcji wręcz krzyczą, by ją obejrzeć – na IMDB wynosi ona 9,5/10 przy ponad 350 tysiącach głosów. Na Filmwebie jest nieco niższa, ale wciąż świetna – 9/10 przy prawie 120 tysiącach głosów. Jeśli interesujecie się tematem katastrofy w Czarnobylu, to ten serial po prostu musicie zobaczyć.

Rodzina Soprano

Rodzina Soprano serial HBO

Rodzina Soprano to już prawdziwy klasyk. Pierwszy sezon serialu zadebiutował w 1999 roku, a więc już dość dawno temu. Produkcja opowiada o Tonym Soprano, istotnym członku mafii z New Jersey. Główny bohater nie ma łatwo – życie rodzinne nie idzie w parze z tym mafijnym. Serial od samego początku stał się fenomenem, a świetne oceny zbierał aż do ostatniego sezonu. Serial ma aż sześć sezonów, ale gorąco polecam zobaczyć je wszystkie.

Gra o Tron

Gra o Tron

Nie oszukujmy się – w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Gry o Tron, która jest bez wątpienia najpopularniejszym serialem HBO. Jest to adaptacja popularnej sagi „Pieśń lodu i ognia” Georga R.R Martina. Jak sama nazwa wskazuje, serial opowiada o walce o tytułowy tron, w której bierze udział aż siedem różnych rodów. Ten, który na nim zasiądzie, zyska władzę nad krainą Westeros. Pomimo kontrowersji związanych z kiepskim ostatnim sezonem, Grę o Tron wciąż warto obejrzeć.

Zobacz także: Rynek hearables – jak poradziły sobie poszczególne firmy w drugim kwartale 2019 roku?

Powyższa czwórka to moim zdaniem pozycje obowiązkowe dla każdego, kto zaczyna swoją przygodę z HBO GO. Na platformie jest oczywiście jeszcze o wiele więcej wartych uwagi produkcji, jednak gdyby wymienić je wszystkie, to nie starczyłoby nam czasu. A Wy który serial HBO GO uważacie za najlepszy? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź najnowsze wpisy