ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon Prime Video profile

Cztery najlepsze seriale Amazon Prime Video

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Amazon Prime Video to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, w którego ofercie znajdziemy naprawdę sporo filmów i seriali. Platforma wczoraj trafiła do oferty T-Mobile, więc pomyślałem, że jest to dobra pora, by stworzyć subiektywną listę najlepszych seriali Amazon Prime Video. Mam tutaj na myśli oczywiście produkcje oryginalne, czyli te wyprodukowane przez Amazona. Wybrałem cztery tytuły, które moim zdaniem warto obejrzeć. Kolejność jest przypadkowa.

Bosch

Bosch

Bosch to według wielu osób najlepszy serial policyjny ostatnich lat. Opowiada on historię Harry’ego Boscha, detektywa pracującego w wydziale zabójstw w Mieście Aniołów. Każdy sezon serialu przedstawia nieco inną zagadkę, którą musi rozwiązać Bosch. Dla przykładu, w pierwszym sezonie ściga mordercę 13-letniego chłopca, a przy okazji zmaga się z procesem sądowym o zabójstwo seryjnego mordercy. Serial powstał na podstawie książek Michaela Connelly’ego, który to wykreował postać Harry’ego Boscha. Bosch ma obecnie pięć sezonów i oczywiście wszystkie z nich zobaczycie na Amazon Prime Video.

Ocena na IMDB: 8,4/10
Ocena na Filmwebie: 7,6/10

Człowiek z Wysokiego Zamku

Człowiek z Wysokiego Zamku serial

Człowiek z Wysokiego Zamku to kolejna oryginalna produkcja Amazona, która jest luźną adaptacją wysoko ocenianej książki o tym samym tytule. Przedstawia ona alternatywną wersję wydarzeń, w której to II wojnę światową wygrało Cesarstwo Japonii i III Rzesza. Obserwujemy wydarzenia rozgrywające się w Ameryce Północnej, której terytorium zostało podzielone pomiędzy wyżej wspomnianych. Serial opowiada historię w bardzo ciekawy sposób i pokazuje, jak mogłoby wyglądać życie zwykłych ludzi, gdyby losy świata potoczyły się zupełnie inaczej. Człowiek z Wysokiego Zamku ma obecnie cztery sezony, które oczywiście znajdziecie na Amazon Prime Video.

Ocena na IMDB: 8,1/10
Ocena na Filmwebie: 7,6/10

Mozart w miejskiej dżungli

Mozart w miejskiej dżungli serial

Na tym etapie pewnie już nikogo nie zadziwię, jeśli napiszę, że Mozart w miejskiej dżungli również jest adaptacją książki. Serial opowiada o pracy muzyków orkiestry symfonicznej z Nowego Jorku. Przedstawia również to, co dzieje się po zakończonych występach, zabierając nas do świata seksu i narkotyków. Serial ma aktualnie cztery sezony, które naturalnie znajdziecie na Amazon Prime Video.

Ocena na IMDB: 8,2/10
Ocena na Filmwebie: 7,7/10

Pete kombinator

Pete kombinator serial

Tu was zaskoczę, ale Pete kombinator nie jest serialem opartym na stworzonej wcześniej książce. Produkcja opowiada o postaci Mariusa Josipovica, który nieprzypadkowo znalazł się w więzieniu. Po opuszczeniu więziennych krat, mężczyzna zdecydował się ukraść tożsamość kolegi z celi, tytułowego Pete’a. Wszystko po to, aby nie znalazł go gangster, któremu wciąż jest winien sporą sumkę pieniędzy. Bohater nie bez powodu nazywany jest kombinatorem, ale żeby to zrozumieć, musicie obejrzeć opisywany serial. Produkcja ma obecnie trzy sezony, które obejrzycie na Amazon Prime Video.

Ocena na IMDB: 8,2/10
Ocena na Filmwebie: 7,5/10


Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się bez sensu

Na sam koniec przypomnę jeszcze raz, że wymienione powyżej najlepsze seriale Amazon Prime Video są moją subiektywną listą. Dajcie znać w komentarzach, o jakie tytuły rozszerzylibyście przygotowane przeze mnie zestawienie!

Inne teksty z cyklu „Najlepsze seriale…”

Sprawdź najnowsze wpisy