Stosunkowo niedawno LG zaprezentowało swojego nowego flagowca: G8X ThinQ. Urządzenie to było dość unikalne, bo charakteryzowało się dwoma wyświetlaczami. Niemniej jednak poza tym nie wyróżniało się zupełnie niczym. Do premiery sprzętu jeszcze trochę pozostało, więc firma już teraz zaczęła obmyślać, jak go sprzedać. LG poinformowało, że model G8X ThinQ będzie idealną propozycją dla osób, które lubują się w grach mobilnych. Firma podała nawet sześć powodów, dla których tak uważa.

LG G8X ThinQ, czyli smartfon idealny dla graczy – przynajmniej wg firmy

LG G8X ThinQ

LG G8X ThinQ to najnowszy flagowiec Koreańczyków. Choć wygląda atrakcyjnie, firma nie miała wcześniej pomysłu na jego marketing. Teraz ogłosiła, że będzie to smartfon idealny dla graczy i podała sześć powodów, dla których tak sądzi. Zanim jednak je sobie przybliżymy, warto powiedzieć, że firma przyznała, że dostrzegła ogromny potencjał w segmencie gier mobilnych. Najwyraźniej nie tylko ona, bo przecież niedawno tacy giganci jak Apple i Google przedstawili swoje nowe usługi abonamentowe, które w zamian za comiesięczną płatność dadzą nam dostęp do setek gier mobilnych (w przypadku giganta z Moutain View można mówić tu jeszcze o aplikacjach) m.in. bez żadnych reklam. Mowa oczywiście o Apple Arcade i Google Play Pass. LG poszło więc z duchem czasu. Wracając jednak do wspomnianych powodów, które sprawiają, że G8X ThinQ według LG ma być idealny dla graczy. Oto one, ponumerowane:

  1. Możliwość dostosowania pod siebie wirtualnego kontrolera, który jest wbudowany w jeden z ekranów LG G8X ThinQ. Dzięki tej możliwości będziemy mogli zwiększyć swoje szanse w grach z różnych kategorii.
  2. Aplikacja Game Launcher zawiera skrót do zakładki gry na YouTube, by móc uzyskać do niej szybszy dostęp.
  3. Na pierwszym ekranie możemy grać, a na drugim otrzymywać jednocześnie porady od innych graczy. Sprawa wygląda tak samo w przypadku np. SMS-ów. Na jednym ekranie możemy grać, a na drugim odpowiadać na wiadomości, bez przerywania rozgrywki.
  4. Możliwość dostosowania różnych aspektów wyświetlacza pod gry (np. korekcji gamma, która rozjaśni poszczególne obszary w grach, bez „wybielania” reszty ekranu).
  5. G8X ThinQ posiada głośniki 1.2W i 32-bitowy poczwórny DAC, dzięki czemu dźwięk wydobywany z urządzenia stoi na najwyższym poziomie. LG informuje także, że dzięki przestrzennemu audio będziemy mogli bez problemu rozróżnić, z której strony nadchodzi przeciwnik.
  6. Smartfon został wyposażony w bardzo mocne podzespoły, które idealnie nadadzą się do gier. LG wyszczególniło tu zwłaszcza Snapdragona 855, który wg firmy ma zapewnić rozgrywkę bez opóźnień czy lagów.
LG G8X ThinQ Gamepad

Zobacz także: HBO GO w końcu z możliwością pobierania filmów i seriali. Jest jednak pewien haczyk

Przyznam szczerze, że osobiście nie do końca kupuję argumenty LG. Szczególnie wadzi mi ten ostatni, bo mamy końcówkę 2019 roku, a firma proponuje nam flagowca z 6 GB RAM-u. Nawet jeśli obecnie jest to wystarczające dla większości gier, tak wkrótce prawdopodobnie będzie to zbyt mało. Smartfony dla graczy „z prawdziwego zdarzenia” często mają po dwa razy tyle pamięci RAM. LG G8X ThinQ ma trafić do sklepów jeszcze w tym roku, jednak dokładna data nie została podana, tak samo jak jego cena.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.