Google Play to oficjalny sklep z aplikacjami Androida – można w nim znaleźć wiele różnych pozycji, zarówno płatnych, jak i darmowych. Niestety najciekawsze gry i programy są często bardzo drogie, zatem szkoda nam pieniędzy na ich zakup, szczególnie że są to mobilne aplikacje. Z pomocą może przyjść nowa usługa, która już wkrótce będzie dostępna w sklepie – mowa o Google Play Pass, subskrypcji, która zapewni nam dostęp do wielu płatnych pozycji w stałej cenie.

Google Play Pass – szczegóły. Znamy cenę i dostępne aplikacje

O Google Play Pass mogliśmy słyszeć już od dawna – niecały rok temu informowałem Was, że eksperci z XDA-Developers w kodzie sklepu z aplikacjami odnaleźli pierwsze wzmianki o nowej usłudze subskrypcyjnej od giganta z Mountain View. Dziś natomiast do kolejnych, dużo świeższych informacji dotarł portal AndroidPolice. Okazuje się, że rozpoczęły się już testy Google Play Pass – losowo wybrani użytkownicy (na ten moment prawdopodobnie wyłącznie ze Stanów Zjednoczonych) uzyskali możliwość zakupu abonamentu. Co wchodzi w jego skład oraz ile przyjdzie nam zapłacić za tę przyjemność?

Zrzuty ekranu, które możecie zobaczyć powyżej, pochodzą od pewnego czytelnika portalu AndroidPolice. W ramach testu dostał on możliwość rejestracji w Google Play Pass. Gigant z Mountain View do usługi zachęca nas przede wszystkim przy pomocy setek płatnych gier i aplikacji, które dla subskrybentów dostępne będą za darmo. Warto wspomnieć również o braku reklam i mikropłatności w wyżej wspomnianych programach – wszystkie zakupy wewnątrz aplikacji będą natychmiastowo dostępne dla użytkowników. Na zrzutach ekranu zobaczyć możemy również gry, które znajdą się w Google Play Pass. Są to m.in. produkcje takie jak:

  • Terraria
  • Stardew Valley
  • Monument Valley
  • Limbo
  • Old Man’s Journey
  • Threes
  • Star Wars: Knights of the Old Republic

Zobacz także: Sprawdź najlepsze promocje na gry i aplikacje ze sklepu Google Play!

Na zrzutach ekranu doskonale widać również to, ile kosztować będzie Google Play Pass. Dla nowych użytkowników dostępna będzie 10-dniowa wersja próbna, podczas której otrzymają oni dostęp do wszystkich funkcji dostępnych dla abonentów. Następnie z konta użytkownika co miesiąc pobierana będzie opłata w wysokości niecałych 5 dolarów, czyli mniej więcej 20 złotych. Warto wiedzieć o tym, że w Polsce subskrypcja może być nieco droższa, ponieważ w Stanach Zjednoczonych ceny zazwyczaj podawane są bez podatku, co sugerować mogą powyższe grafiki.

Google Play Pass – dla kogo powstała ta usługa?

Google Play sklep

Google Play Pass to usługa, która może być bezpośrednim konkurentem Apple Arcade – subskrypcji, która zaoferuje nam dostęp do interesujących gier. Patrząc na propozycję giganta z Mountain View, mogę jednak stwierdzić, że będzie to bardzo ciekawa opcja dla fanów mobilnych produkcji – za cenę jednej, lepszej gry otrzymamy dostęp do setek naprawdę ciekawych pozycji. Z drugiej strony jest to kolejna subskrypcja, która każdego miesiąca uszczuplać będzie nasz budżet. Co zatem sądzicie o Google Play Pass. Czy skusilibyście się na zakupienie dostępu do usługi? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.