iPhone Pro aparat

Aparat w iPhone Pro – jakie funkcje musi dodać Apple?

Mariusz Nowak Artykuły 23-08-2019

W erze komputerów osobistych liczyły się moc procesora, RAM czy miejsce na dysku twardym. Jednak teraz, w erze smartfonów ważne jest zupełnie co innego, a żaden z tamtych parametrów nie jest tak ważny jak kiedyś. Bardziej martwimy się tym jakie możliwości ma nasze urządzenie, co możemy nim zrobić, a najważniejsze ostatnio wydają się zdjęcia. Wystarczy spojrzeć na prezentacje nowych produktów Huawei, Samsunga czy Apple. Aparaty fotograficzne zajmują dużą część prezentacji czy reklam. Premiera nowych smartfonów Apple już za trzy tygodnie. Spodziewamy się znacznej poprawy możliwości fotograficznych telefonów z Cupertino. Za każdym razem, gdy debiutuje nowy iPhone, Tim Cook reklamuje go jako najlepszy aparat w historii. Czy tym razem wreszcie się to sprawdzi? Nowy, potrójny aparat w iPhone Pro będzie ogromną zmianą. Tylko czy pokona dotychczasowych liderów?

Zobacz także: OnePlus 7T porzuci dotychczasowy wygląd? Nie wszystkim to się spodoba

Aparat w iPhone Pro – tryb nocny

Jednym z najważniejszych konkurentów Apple wydaje się być Google. Mimo tego, że skala sprzedaży jest zupełnie inna. Pixel 3 XL to jeden z najlepszych, fotograficznych smartfonów. Co szczególnie wyróżnia urządzenie od Google? To Night Sight. Zdjęcia w słabym świetle zawsze stanowiły ogromne wyzwanie dla aparatów. Powód jest prosty – rejestrowanie obrazu zależy od ilości światła. W przeszłości Apple nawet reklamowało coraz lepszą wydajność iPhone’ów w słabym świetle, ale na szczęście od pewnego czasu tego nie robi. Smartfony z Cupertino w porównaniu do konkurencji spod znaku Google czy Huawei, prezentują się pod tym względem fatalnie. Tutaj jest ogromny obszar do nadrobienia. Zdjęcie wykonane w słabym świetle nigdy nie będzie się prezentować tak dobrze, jak przy dobrym. Jednak w przypadku Night Sight, Google znalazło na to sposób. Pixel 3 zadebiutował około miesiąc po iPhone XS. Oznacza to, że reakcja na tryb nocny zajęła Apple aż rok. Tegoroczny iPhone Pro musi zostać wyposażony w podobne rozwiązanie – Apple po prostu nie ma wyjścia jeżeli chce dotrzymać kroku.

iPhone Pro aparat

Aparat w iPhone Pro – selfie w kilka osób

Możemy tego żałować lub nie… Autoportrety stały się wszechobecne – szczególnie w mediach społecznościowych. Coraz szersze wykorzystywanie możliwości przedniej kamery powoduje jednak, że oczekujemy od niej nowych funkcji. Szczególnie frustrujące może być uchwycenie jak największego obszaru. Oznacza to, że musimy naprawdę się starać, by uchwycić wszystkich na zdjęciu oraz to co jest w tle. To wyzwanie po raz kolejny podjęło Google. Pixel 3 wyposażony jest w dodatkowy obiektyw szerokokątny z przodu. Plotki na temat nowego smartfona Apple pokazują, że doczekamy się wreszcie takiego elementu… ale z tyłu. Nic jednak nie wiemy na temat podobnej funkcji z przodu. Przydatne by to było nie tylko w przypadku selfie w kilka osób, ale też choćby podczas rozmów przez FaceTime.

Aparat w iPhone Pro – zdjęcia panoramiczne

Tryb panoramy jest bardzo przydatny w podróży i co ważniejsze, coraz lepszy. Istnieje jednak wiele widoków, których pojedyncze zdjęcie nie może uchwycić. Panorama bezproblemowo łączy zdjęcia ze sobą, ale nie znaczy to, że nie ma pola do poprawy. Tryb mógłby uchwycić jeszcze więcej, choćby wtedy gdy rozwijałby się też w pionie. Istnieją przecież kamery mogące uchwycić pełną scenę 360 stopni. Choć oczywiście aparat smartfona ma pewne ograniczenia. Co pokaże Apple nowego, zobaczymy już na początku września.

Źródło: Macworld, własne


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x