Jak dalece sięgam pamięcią, to jeszcze w zeszłym roku pojawiły się pierwsze, konkretne przecieki na temat tańszych smartfonów od Google. Szybko do tych informacji dołączyły pierwsze zdjęcia prototypów i najdrobniejsze szczegóły z ich budowy. Dzisiaj, gdy jesteśmy na kilka dni przed oficjalnym poznaniem serii Pixel 3a, do Sieci trafiły wszelkie materiały prasowe od Google. Amerykanie ewidentnie są w formie, a nam nie pozostało nic innego, jak bliżej zapoznać się z wersjami kolorystycznymi, specyfikacją czy też cechami szczególnymi Pixela 3a oraz Pixela 3a XL.

Google po raz kolejny nie utrzymało tajemnic – seria Pixel 3a kompletna w Sieci

W kwestii wyglądu pozostają wytyczne sprzed kilku lat, czyli witamy się z ekranem o proporcjach 18:9, ale wciąż z dużymi ramkami. Po obu stronach obudowy zawitają pojedyncze aparaty, ale jak to u Google, o jakość zdjęć nie powinniśmy się martwić. Szczególnie że Amerykanie chcą dać wszystko to, co najlepsze mają, czyli między innymi Nigh Sight. Oczywiście firma też zachwala swoje oprogramowanie z 3-letnim wsparciem, co faktycznie nadal wyróżnia te modele na tle konkurencji. W kwestiach technicznych częścią wspólną Pixela 3a i Pixela 3a XL mają być wspomniane aparaty (12,2 MPx i 8 MPx), 4 GB RAM, podstawowa wersja z 64 GB pamięcią na pliki użytkownika, czytnik linii papilarnych, krawędzie z czujnikami nacisku oraz oczywiście wszystkie dodatki w Android Pie.

Pixel 3a zaoferuje to wszystko na 5,6-calowym wyświetlaczu FullHD, który będzie pobierał energię z ogniwa o pojemności 3000 mAh. Z kolei Pixel 3a XL, jak sama nazwa wskazuje, będzie większy, bo 6-calowy z akumulatorem 3700 mAh. Różnice mają się też sprowadzać do mocy obliczeniowej, bo bazowy model ma oferować Snapdragona 670, a XL Snapdragona 710. To pierwsza taka odmiana w historii w rodzinie Pixeli.

Zobacz też: Co powiecie na niewidzialny aparat w ekranie od Samsunga?

Na koniec oczywiście ceny. Nie spodziewamy się oficjalnej dostępności powyższych nowości w Polsce, więc skupmy się na Stanach Zjednoczonych, gdzie tanie Pixele mają kosztować:

  • Pixel 3a: 399 dolarów (1500 złotych)
  • Pixel 3a XL: 479 dolarów (1800 złotych)

Jakby nie patrzeć, są to relatywnie niskie kwoty. Mimo wszystko nie można nazywać tych smartfonów małymi ze względu na duże ramki, więc ten plus gdzieś zanika, a szkoda.

 

Źródło: GSM Arena, Droid Life

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.