Apple

Jakie zmiany czekają produkty Apple? Wiemy naprawdę wiele

3 minuty czytania
Komentarze

Niedawna konferencja finansowa Apple podała nam szereg niezwykle ciekawych informacji – nie tylko na temat kondycji spółki. Wiemy naprawdę sporo na temat interesujących zmian w produktach firmy z Cupertino i to innych niż iPhone. Wielu danych Amerykanie oczywiście nie podają wprost, ale domyślić się możemy naprawdę sporo. Szczególnie na temat produktów, które nie są smartfonami. Rzućmy okiem na kilka kategorii i zobaczmy dokąd zmierzają.

Zobacz także: Mały iPhone jest w drodze. Nie będzie to jednak następca modelu SE

Przyszłość komputerów Apple

Mnóstwo obserwatorów zauważyło, że spółka wielokrotnie poruszała temat procesorów, a co za tym idzie Intela. Szefowie firmy wspominali, że największym wyzwaniem dla komputerów Mac były ograniczenia ze strony dostawcy procesorów. Te informacje są dość szczególne. Apple bardzo lubi wskazywać czynniki, które wpływają na sukces lub porażkę. Tak było odnośnie kiepskiej sprzedaży iPhone’ów, szczególnie w Chinach. W przypadku komputerów powód był tylko jeden i winny także czyli Intel. Wygląda na to, że jeden dostawca procesorów to dla firmy za mało. Jest na to jedna rada. Z resztą pogłoski na ten temat pojawiają się od bardzo dawna. Według nich Apple planuje debiut własnej linii procesorów ARM. Tim Cook chce zapewne mieć taki sam komfort jak w przypadku iPhone’ów oraz iPadów. Jest to bardziej kwestia tego kiedy to się stanie, a nie czy w ogóle. Kontrola nad całym procesem jest niezwykle ważna. Być może przedsmak tego zobaczymy już podczas czerwcowego WWDC. Aktualizacji i przeprojektowania wymaga 12-calowy MacBook. To idealny kandydat na debiut nowych układów. 

Apple dało iPadowi nowe życie

Po latach spadku sprzedaży iPad nagle stał się niezawodnym gwarantem sukcesu i bardzo popularnym produktem. Najważniejszym produktem w tej rodzinie stał się iPad Pro. Nowa generacja tego modelu jest ogromnym sukcesem, a przeprojektowanie stało się strzałem w dziesiątkę. Tim Cook podczas konferencji dwukrotnie podkreślał doskonałą reakcję klientów na nowe modele. Oprócz Pro mamy jeszcze trzy modele, ale to ten najdroższy i najbardziej wydajny jest najważniejszy. To proste – użytkownicy chcą potężnych urządzeń. iPad i jego system cały czas ewoluują i nie są tylko powiększoną wersją tego mamy na iPhonie. Kolejny krok zobaczymy już w iOS 13. iPad jest niezwykle atrakcyjnym narzędziem i Apple stara się go bardzo udoskonalać.

Apple Watch coraz bardziej popularny

Smartwatche Apple są dojrzałymi produktami, szczególnie porównując do pierwszych wersji. Konkurencja w tym segmencie też nie jest niestety tak wymagająca jak w przypadku smartfonów. Co prawda to AirPods Tim Cook określił mianem fenomenu, ale Apple Watch notuje obecnie najlepsze wyniki w historii. Podano też, że trzy czwarte klientów kupujących ten produkt nie miało poprzednich wersji. To bardzo ważne dla urządzenia, które niedługo będzie miało swoje piąte urodziny. Rynek smartwatchy jest cały czas na początkowym etapie rozwoju, a Apple ma produkt, który jest kompletny pod każdym względem.

Źródło: MacWorld

Motyw