Jak sprawdzić jaki mam model laptopa? - mac

MacBook wymaga zmian. Jak Apple może ulepszyć swoje komputery?

3 minuty czytania
Komentarze

Mamy tydzień nowości Apple. Nie jakichś niesamowitych… ale jednak. Na początku otrzymaliśmy nowe, a jednak znane iPady, następnie odświeżone komputery iMac, a wczoraj drugą generację słuchawek AirPods. Czy coś jeszcze nowego nas czeka? Skoro Apple tak wszystko aktualizuje to MacBook niech też się zmieni!

Zobacz także: Utknęliśmy – AMD o przyszłości procesorów krzemowych i ich następcy

Apple aktualizuje komputery iMac

Linia komputerów iMac otrzymała szybsze procesory, lepszą grafikę i więcej pamięci. Wreszcie dostępne są sześciordzeniowe procesory, a na życzenie, za odpowiednią dopłatą także ośmiordzeniowy układ i9. Wyświetlacz 5K pozostał niezmieniony. iMac wizualnie nie doczekał się żadnych zmian, ale nic mu też nie brakuje i prezentuje się znakomicie jak dotąd. W całej gamie komputerów spółki Tima Cooka mamy jednak zapomniany i kiepsko pasujący element. MacBook ma obecnie najmniejszy ekran ze wszystkich modeli. Jednak kosztuje więcej od nowego MacBooka Air. Ma tylko jeden port USB-C. Napędza go procesor nie pierwszej świeżości… To urządzenie niewątpliwie czeka na zmiany. Tylko co może uczynić go zdecydowanie bardziej atrakcyjnym?

macbook

Nowy MacBook z nową klawiaturą?

To zmiana, której chcą chyba wszyscy. Klawiatura motylkowa, która zadebiutowała kilka lat temu, mimo obecnie trzeciej generacji jest marketingowo „spalona”. Cokolwiek Apple w niej nie ulepszy, użytkownicy i tak będą narzekać. Większość chciałaby pewnie powrotu do takiego mechanizmu jaki mamy w najtańszym MacBooku Air. W każdym razie obecna klawiatura, nawet jej nowsza wersja z silikonową membraną jest przedmiotem niezliczonych tweetów, postów i porad użytkowników jak ją zabezpieczać przed kurzem, brudem i wieloma innymi rzeczami. W końcu to w MacBooku zastosowano klawiaturę motylkową pierwszy raz, dlatego powinien być prekursorem nowego rozwiązania.

Nowy MacBook z własnym procesorem Apple

Przez lata krążyły plotki, że Amerykanie pracują nad niestandardowym układem dla komputerów Mac. Idealnym urządzeniem do jego wprowadzenia jest właśnie MacBook. Obecnie komputer wyposażony jest w chip Core m3 siódmej generacji. Można rozbudować go do dwurdzeniowego Core i7 1,4 GHz. Nagród za wydajność nie zdobędzie żaden z nich. Całkowicie nowy procesor dałby nową siłę małemu laptopowi. Wiemy przecież jak wydajny układ A12X znajduje się choćby w iPadzie Pro. Z pewnością doskonale odnalazłby się w MacBooku, który mimo wszystko nie jest przeznaczony do zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej. 

MacBook z Face ID

Apple nie wprowadziło jeszcze lepszego sposobu odblokowywania niż Face ID. Takie rozwiązanie spisywałoby się idealnie. Gdy otwieramy komputer znajdujemy się przecież przed nim. Wydaje mi się, że to dużo lepsza opcja niż stosowane obecnie Touch ID, także do zakupów przez Apple Pay.

Design inspirowany iPadem

MacBooki to jedne z najlepiej wyglądających komputerów na rynku. Jednak konstrukcja nie jest już tak imponująca – wszystko się zmienia i starzeje. Płaska konstrukcja, zbliżona do iPada Pro prezentowałaby się znakomicie w przypadku laptopa. Podobnie jak wąskie ramki i zaokrąglony wyświetlacz. iPad Pro jest jednym z najlepszych produktów Apple, a jego design robi niesamowite wrażenie. Byłoby wspaniale gdyby podobne rozwiązania trafiły do MacBooka.

Źródło: MacWorld

Motyw