Sony Xperia 1

[SPT #52] Składane Oppo, koszmarna Xperia 1, świetny wynik iOS 12

2 minuty czytania
Komentarze

Kolejny tydzień się kończy, zatem przyszedł czas na SPT. Znajdziecie tu najbardziej interesujące newsy minionych siedmiu dni przedstawione w sposób subiektywny. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Składany smartfon Oppo. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej producentów chwali się tego typu urządzeniami. Do stawki, dołączyło Oppo, które nieoficjalnie pokazało sprzęt bardzo podobny do Huawei Mate X. Wydaje mi się, że urządzenie Huawei jest jednak bardziej „bezramkowe” i jednak ładniejsze. Myślę też, że propozycja Oppo będzie trochę tańsza od konkurencyjnych.

Świetny wynik iOS 12. Wiadomo, że Apple stoi za sprzętem i oprogramowaniem, jednak mimo wszystko dane dotyczące iOS 12 są do pozazdroszczenia.

Honor Magic 2 3D. Cieszy fakt, że powoli, ale sukcesywnie urządzenia z Androidem otrzymują skanowanie twarzy w 3D. Następnym sprzętem ze wsparciem tej technologii będzie Honor Magic 2. Dziwi mnie fakt, że funkcji tej nie zobaczyliśmy w Galaxy S10 i S10+ oraz nie zobaczymy w Huawei P30 Pro.

Krytyka

Xperia 1. Ten smartfon zdążyłem już skrytykować w tekście o kitachMWC. Według mnie Xperia 1 to istny koszmarek, który przypomina pilot do telewizora. Jestem rozczarowany, jak po genialnej Xperii XZ3 Sony mogło pokazać coś takiego. Ze względu na nietypowy ekran o proporcjach 21:9, śmiem twierdzić, że obsługa górnej części wyświetlacza będzie również problemowa. Już teraz sięganie kciukiem do góry w ekranach 18:9 (czy 16:9) bywa kłopotliwe. Zamontowanie baterii o pojemności 3300 mAh we flagowcu, nie wróży niczego dobrego. Ja rozumiem, że ogniwo to nie wszystko, jednak już na start można spodziewać się gorszych rezultatów w stosunku do konkurencji, która ma akumulatory o pojemnościach 4100-4200 mAh. Do tego należy dodać prehistoryczny skaner linii papilarnych – umieszczony na krawędzi urządzenia – witamy w 2016-2017 roku.

Galaxy S8 z Android Pie. Jak to mówią: lepiej późno niż wcale. Jednak jak na firmę, która produkuje najpopularniejsze flagowce z Androidem, okres wydania aktualizacji dla Galaxy S8 jest niesatysfakcjonujący. Użytkownicy popularnej „es ósemki” swoje musieli odczekać…

Smartfon Energizer. Zawsze byłem zdania, że wolę grubsze urządzenia z bardziej pojemną baterią. Jednak to, co zobaczyłem w przypadku Energizera Power Max P18K Pro, mnie poraziło. Jestem w szoku, że ktokolwiek wpadł na pomysł montowania baterii o pojemności 18000 mAh. Dziwi mnie, że grubość urządzenia wynosi aż 18 mm. W ramach ciekawostki – to prawie tyle, co składanego Galaxy Fold, więc można porównać, jak grube będzie urządzenie po złożeniu.

OnePlus 7 bez bezprzewodowego ładowania. Mamy 2019, a OnePlus nadal się upiera, że ładowanie bezprzewodowe jest wolne. Faktycznie, jeśli firma nie dysponuje odpowiednią technologią, to może to się okazać niewypałem. Konkurencja jednak nie śpi, a Huawei oferuje ładowarki bezprzewodowe, które ładują smartfon naprawdę szybko.

Motyw