Zbiórka na Energizer P18K

Powerbank, a przy okazji smartfon – jaki sens ma Energizer Power Max P18K Pop?

4 minuty czytania
Komentarze

Energizer nie jest znanym producentem smartfonów, ale wiedzieliśmy, aby zwrócić na niego uwagę podczas targów Mobile World Congress. Wszystko za sprawą zapowiedzi prezentacji niebywałej liczby modeli. Niemniej firma zdobyła nasze zainteresowanie też dzięki zastosowaniu Kai OS czy też doczepienia do powerbanka wyświetlacza i nazwanie go smartfonem. Z takim właśnie zestawieniem najczęściej będziecie się spotykać, gdy usłyszycie o Energizer Power Max P18K Pop. Jeśli jakimś cudem jeszcze go nie znacie, to już spieszę z kluczową informacją — ten model oferuje akumulator o pojemności 18 Ah, czyli 18000 mAh, a we wpisie Pawła znajdziecie szczegółową specyfikację. To pogrom, a to nie jedyne, co firma w ciekawy sposób rozwiązała.

Energizer Power Max P18K Pop to monstrum na pokaz, a nie smartfon na co dzień

Akumulator Energizer Power Max P18K Pro to niejedyna ciekawostka

energizer power max p18k pop opinia

Zanim przejdziemy do dania głównego, przyjrzyjmy się, co jeszcze firma postanowiła opracować. Przede wszystkim jest to wyświetlacz bez żadnych wycięć i z minimalnymi ramkami. Niestety LCD, ale bardzo dobrej jakości. Aparaty do selfie wyjeżdżają z górnej krawędzi niczym w Vivo NEX S i NEX A. Mamy do czynienia z matrycą 16 MPx oraz dodatkową, stanowiącą czujnik głębi. Z tyłu też znajdziemy nietypowe matryce, ale bardziej wyróżnia się charakterystyczne przejście, jak w Oppo Find X. Wygląda to, jakby Energizer nie mógł zdecydować się na sposób wysuwania aparatów.

Ok, przejdźmy do dania głównego, czyli akumulator Energizer Power Max P18K Pop to monstrum

energizer power max p18k pop opinia

Powtórzę, ten smartfon gromadzi w sobie 18000 mAh energii. Firma zaznacza, że ma to wystarczyć na 4 dni słuchania muzyki, 2 dni odtwarzania filmów lub 50 dni pracy w stanie czuwania. Wątpię, aby ktoś sprawdzał te wartości, ale naprawdę robią ogromne wrażenie.

energizer power max p18k pop opinia

Podobnie jak grubość urządzenia, bo ta wynosi 18 milimetrów, co być może wydaje się niewiele, gdy oglądamy zdjęcia krawędzi Energizera. Szczególnie że stosunkowo niedawno testowany przeze mnie BlackView BV6800 Pro mierzy niecałe 4 mm mniej, a jest zdecydowanie bardziej… proporcjonalny. To właśnie ta kwestia, jak i rozmiar poszczególnych elementów, sprawiają, że odbiór jest taki, a nie inny. Być może do którejś kieszeni Power Max P18K Pop wejdzie, ale ewidentnie jest to smartfon na pokaz. Mimo wszystko aż dziwne by było, gdyby Energizer nie zdecydował się na implementację szybkiego ładowania innych urządzeń. Dlatego na pokładzie jest Power Delivery 2.0, które za sprawą portu USB-C pozwala regenerować ogniwa innych smartfonów z mocą 18 W.

Energizer Ultimate U602S Pop dla tych, co wolą technologię, ale niekoniecznie wielki akumulator

energizer power max p18k pop opinia

Ok, ale jeśli ktoś nie chce tak dużego akumulatora? Wtedy Energizer pokazuje Ultimate U602S Pop. Mała dygresja — te nazwy mogłyby być nieco lepiej wpadające w ucho. Wróćmy do dania głównego. Ultimate U602S Pop w stosunku do Power Max P18K Pop różni się wyłącznie akumulatorem, a więc też i obudową.

energizer power max p18k pop opinia

Ogniwo zmalało do 3500 mAh, a grubość do 10,3 milimetrów. Jak na 8 milimetrów różnicy, to odczuwalny spadek, ale cała reszta pozostaje bez zmian, włącznie z układem MediaTeka (Helio P70) z 6 GB RAM i 6,2-calowym wyświetlaczem LCD FullHD+.

Zobacz też: Sony Xperia 1 też jest jednym z najbardziej wyróżniających się smartfonów targów Mobile World Congress.

Jak ostatecznie ocenić propozycję od Energizera? Chęć zwrócenia uwagi na siebie. Jednak należy to pozytywnie odbierać, bo o ile ten smartfon na pewno nie zdobędzie ogromnego uznania, to pokazuje dokładnie to, co powinien pokazywać. W końcu z czym kojarzy się Energizer? Z akumulatorami, bateriami i ogólnie rozumianą energią. Tak ogromny powerbank, jaka już wyżej napisałem, na pewno znajdzie kilku odbiorców, ale nie sądzę, aby był robiony dla podbicia wykresów sprzedaży. Zainteresowani innymi technologiami, które znalazły się w Power Max P18K Pop, powinni spojrzeć na Ultimate U620S Pop. Niemniej może ktoś z Was już myśli o zakupie tego monstrum?

Źródło zdjęć: GSM Arena

Motyw