apple ios 12

iOS 12 z kapitalnym wynikiem – korzystają z niego prawie wszyscy

1 minuta czytania
Komentarze

Aktualizacje Androida i aktualizacje iOS to zupełnie dwa różne światy. Ma to jednak swoje uzasadnienie, więc nie ma co się dziwić. Dziś na oficjalnej stronie Apple zostały zaktualizowane statystyki systemu iOS, które pokazują, że wersja 12 została naprawdę ciepło przyjęta.

Statystyki iOS 12 wprawiają w zdumienie

iOS 12 został oficjalnie udostępniony  użytkownikom 17 września 2018 roku, czyli nieco ponad pół roku temu. Tak krótki okres obecności na rynku nie przeszkodził jednak w tym, by zaczęło z niego korzystać większość posiadaczy iPhone’ów i iPadów. Jak wskazują wspomniane statystyki, na dzień 24 lutego 2019 roku, iOS12 znajduje się na aż 83% sprzętów Apple. 4 na 5 posiadaczy iPhone’ów czy iPadów korzysta z iOS 12, pół roku po premierze.

iOS 12

Zobacz także: Sprawdź, jak działa Shazam

Wyobrażacie sobie Androida z takim wynikiem w tak krótkim czasie? Ja nie. Fragmentacja systemu Google niepokoi coraz bardziej, bo wygląda na to, że sama firma z Mountain View zaczęła się wstydzić wyników swojego systemu. W październiku zeszłego roku Android 9 Pie nie znajdował się nawet na 0,1% urządzeń, więc obstawiam, że teraz ma go góra 10% osób. Wracając jednak do Apple: 12% osób korzysta jeszcze z iOS 11, a zaledwie 5% z jeszcze starszych wersji. Apple zdecydowanie ma z czego się cieszyć. To dobra wiadomość także dla użytkowników, bo gigant z Cupertino z pewnością zdaje sobie sprawę, że iOS 13 będzie musiał być naprawdę dopracowany, by pobić wynik swojego poprzednika.

Źródło: gsmarena

Motyw