5g w iphone

Tim Cook mówi o nowych produktach Apple. Mają nas zszokować

Artykuły

Dziś odbyło się coroczne spotkanie dla inwestorów w siedzibie Apple czyli Apple Park. Tim Cook udostępnił nam kilka szczegółów na temat przyszłych planów firmy. Takie okazje nie zdarzają się często. Zapowiedzi są wyjątkowo huczne. Szef firmy zapowiada, że przyszłe produkty firmy z Cupertino dosłownie nas powalą.

Zobacz także: Zaczyna się – Play rozpoczyna kampanię 5G Ready, choć nie ma to nic wspólnego z 5G

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Nietypowy krok Apple – czy to zapowiedź zmian?

Niektóre informacje mogą nas zadziwić i dają pewien pogląd na przyszłą strategię spółki. Pierwszą z informacji jest ta dotycząca nowego MacBooka Air. Tim Cook zapowiedział, że możliwe jest obniżenie ceny tego komputera. Obecnie wynosi ona $1200, a w naszym kraju to 5999 złotych. Od początku był to krytykowany element, jednak wyczekiwany model bardzo dobrze się sprzedaje. Być może Amerykanie chcą wreszcie, po kilku latach, wycofać z rynku przestarzałą, poprzednią generację MacBooka Air, która jednak jest zdecydowanie tańsza od nowego modelu. Być może niższa cena ma być nawiązaniem do Apple Watcha i AirPods, które wycenione są stosunkowo atrakcyjnie.

Tim Cook mówi, że Apple idzie w dobrym kierunku

Szef firmy nie wchodził jednak zbyt wiele w szczegóły nadchodzących produktów. Plotki dotyczące na przykład słuchawek AirPods sugerują, że te zostaną wyposażone w obsługę „Hey Siri”, możliwość bezprzewodowego ładowania oraz drugą wersję kolorystyczną – czarną. Słuchawki to jednak nie najważniejszy produkt spółki z Cupertino. Trwają prace nad zdecydowanie bardziej ambitnymi projektami. Do nich mają się zaliczać okulary VR i prawdopodobnie także samochód. 

Usługi niezwykle ważne dla Apple

Tim Cook wiele poświęcił sektorowi usług. Jest on obecnie tak samo ważny jak produkty, a w przyszłości może być jeszcze ważniejszy. Według szefa, firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu wyznaczonego w 2016 roku. Określono wtedy, że usługi urosną dwukrotnie, a przychody z nich o $25 miliardów, a termin wyznaczono na 2020 rok. Sugeruje się, że jeszcze w tym miesiącu zadebiutują dwa produkty z tego sektora. Szczególnie jeden z nich czyli serwis VOD wydaje się niezwykle ważny dla przyszłości firmy. Drugim ma być Apple News, nowa wersja aplikacji z dostępem do serwisów informacyjnych i systemem subskrypcji. 

Tim Cook poruszył też inne tematy…

Szef firmy z Cupertino przedstawił też po raz kolejny ideologię Apple. Przy okazji udziałowcy podczas głosowania zdecydowanie odrzucili propozycję, która sugerowała ujawnienie poglądów politycznych kandydatów na członków zarządu. Celem mogło być zróżnicowanie opinii zarządu. Tim Cook podkreślił, że Apple naciska na uregulowania prawne względem Google i Facebooka. Chodzi o budowanie profili użytkowników. Pierwszy raz wezwano do wprowadzenia nowych, amerykańskich przepisów dotyczących prywatności jeszcze w październiku. Jednak Apple od dawna podkreśla jak ważne dla firmy jest bezpieczeństwo i prywatność klientów. 

Źródło: MacRumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x