ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
apple

Czego Apple nie pokazało w 2018 roku, a powinno

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

2018 był pracowitym rokiem dla Apple. Zobaczyliśmy wiele nowych, wyczekiwanych produktów. Najważniejsze były oczywiście nowe iPhone’y, ale to nie wszystko. Nowe iPady Pro, odświeżone MacBooki Pro, zupełnie nowa wersja MacBooka Air oraz zaskakujący Mac mini – tylu produktów Apple nie zaserwowało nam od lat. Jest jednak kilka rzeczy, których oczekiwaliśmy, ale ostatecznie zobaczyliśmy. Co było wśród nich?

Zobacz także: Najlepsze aplikacje dla Twojego iPhone’a

Apple nie pokazało nowego iMaca

Komputery stacjonarne all-in-one Apple cały czas cieszą się popularnością. Mimo tego Amerykanie nie odświeżyli ich w tym roku. Po sporych zmianach w 2017 roku, zarówno 21-calowy, jak i 27-calowy iMac zachowały swój wygląd i podzespoły. W zasadzie nowością w gamie był topowy iMac Pro. Na rynku zadebiutował on pod koniec minionego roku. Niektórzy spodziewali się aktualizacji całej linii jesienią, ale musimy poczekać do kolejnego roku.

Nie zobaczyliśmy Maca Pro, ale tego mogliśmy się spodziewać

Wielu profesjonalnych użytkowników miało nadzieję, że najdroższy i najmocniejszy komputer w ofercie Apple zadebiutuje w nowej odsłonie. Apple odświeża Maca Pro co kilka lat – widać jeszcze nie przyszedł na niego czas. Szefowie amerykańskiej firmy nie wypowiadają się nigdy na temat planowanych produktów – tutaj zrobili jednak wyjątek. W kwietniu tego roku zapowiedziano, że nowy Mac Pro zyska modułową konstrukcję i wejdzie na rynek prawdopodobnie w 2019 roku.

Czy Apple planuje premierę własnego monitora?

Firma Tima Cooka zaprzestała produkcji własnego monitora, zwanego Apple Thunderbolt Display w 2016 roku. Użytkownicy zostali wtedy skierowani w stronę oferty innych firm. Nawet w sklepie Apple pojawiły się monitory LG, zaprojektowane do MacBooków Pro z portami USB-C. Wtedy wydało się, że to koniec tego typu akcesorium. Jednak ten rok przyniósł nowe informacje. Spółka pracuje nad nowym monitorem, przeznaczonym przede wszystkim dla planowanego Maca Pro. Produkt opracowywany jest w ramach nowego zespołu, którego celem jest poznanie potrzeb i oczekiwań profesjonalistów.

apple

Czy to koniec 12-calowego MacBooka?

MacBook Pro doczekał się znacznego odświeżenia bez zmiany designu, a MacBook Air zadebiutował w całkowicie nowej odsłonie. Jednocześnie najmniejszy komputer w gamie nie otrzymał żadnych nowych podzespołów. Jego sytuacja jest dziwna – jest droższy od modelu Air, a jednocześnie nieco cieńszy i lżejszy. Czekamy na uporządkowanie oferty Apple w kolejnym roku.

Nie wierzę w iPada mini 5

Niektórzy analitycy twierdzą, że firma Tima Cooka pracuje nad nową wersją najmniejszego tabletu. Taki produkt wydaje się kompletnie pozbawiony sensu. Pozostawienie go w obecnej formie, z nieco tylko mocniejszymi podzespołami byłoby dziwnym krokiem. Przyszłość tego urządzenia wyjaśni się na pewno w pierwszych miesiącach kolejnego roku. 

AirPower – produkt legenda

Czy bezprzewodowa ładowarka do iPhone’a oraz Apple Watcha zadebiutuje kiedyś na rynku? Cały czas mam taką nadzieję. Nie jest jednak jasne, jak ładowanie obydwu urządzeń miałoby być rozwiązane. Akcesorium zapowiedziano w 2017 roku – od tamtego czasu słuch o nim zaginął. W zasadzie jedyny ślad to instrukcja dodawana do iPhone’a XS – tam AirPower się pojawia. Widać jest jeszcze niewielka nadzieja.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy