ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iphone xr

Najlepsze aplikacje dla Twojego iPhone’a

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Święta to oczywiście czas prezentów. Dostałeś nowego iPhone’a? Po konfiguracji urządzenia, przeniesieniu swoich danych przyszedł czas na sklep App Store. Które aplikacje należy pobrać aby urządzenie służyło nam jak najlepiej? Są oczywiście standardy, o nich pisać zbyt wiele nie będziemy. Do takich należą Facebook, Twitter, YouTube, Instagram czy Netflix. Jednak jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sprzętem Apple przeczytaj poniższy wpis. Nowy iPhone bez tych aplikacji nie będzie taki jak powinien być.

Zobacz także: iPad Pro bendgate – jak media połknęły fake newsa wyżywając się na Apple

Siri Shortcuts

Aplikacja ta była reklamowana jako jedna z ważniejszych dla nowego systemu iOS 12. Dziwne jest to, że Amerykanie nie instalują jej domyślnie. Konieczna jest wizyta w App Store. Siri Shortcuts pozwala nam utworzyć zaprogramowane sekwencje czynności za pomocą wbudowanych funkcji i aplikacji. Następnie możemy je uruchamiać dzięki Siri za pomocą wybranej frazy lub kliknięcia. Skróty możemy też dodawać na ekranie głównym. Nie musimy tworzyć własnych – dostępna jest cała lista. 

1Password

Nie masz menedżera haseł? Ten jest najlepszy. Ułatwi nabywanie dobrych nawyków dotyczących haseł – czyli używanie długich i złożonych fraz unikalnych dla każdej witryny. Dzięki iOS 12 możemy automatycznie wypełniać hasła i formularze także w aplikacjach, a następnie uwierzytelniać je za pomocą Face ID oraz Touch ID. 

Carrot Weather

Płacić za aplikację pogodową? Warto bo ta jest po prostu najlepsza. Aplikacja jest niesamowicie szybka, dobrze zaprojektowana, wyposażona w masę funkcji oraz opcji dostosowywania. Dysponuje wersją na Apple Watch, a także aplikacją do iMessage. Do swojej dyspozycji mamy wiele różnych źródeł pogodowych oraz mapy z dużą ilością warstw.

Overcast

W iOS mamy domyślnie preinstalowaną aplikację Podcasty. W czym jest lepszy Overcast? Ma zdecydowanie bardziej przyjemny interfejs i całą gamę przydatnych funkcji, takich jak zwiększanie głosu czy regulację prędkości odtwarzania. Program obsługuje Apple Watch, obsługując na nim samodzielne odtwarzanie.

MyFitnessPal

Aplikacja pozwala na  śledzenie kalorii i składników odżywczych. Liczenie tych elementów jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia, a MyFitnessPal bardzo to ułatwia. Ma ogromną bazę popularnych potrwa. Możemy zeskanować kod każdego kupowanego produktu spożywczego. To najbardziej funkcjonalna i kompletna aplikacja do kontroli naszej diety.

Halide Camera

Wbudowana aplikacja Aparat pewnie większości wystarczy, ale nie oszukujmy się – jest bardzo uboga w funkcje. Halide Camera ma takie opcje jak skupienie ostrości czy przechwytywanie obrazów RAW. W iPhonie X oraz nowszych umożliwia uzyskanie precyzyjnej kontroli nad trybem portretowym, dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Mimo tego Halide Camera ma prosty, elegancki interfejs.

Just Press Record

To zwykła aplikacja do nagrywania – jest jednak świetnie zrobiona i cieszy oko. Dysponuje świetną wydajnością, mnóstwem przydatnych funkcji i przejrzystym interfejsem. Tworzy wysokiej jakości nagrania i może synchronizować je z chmurą. Możliwe jest także dokonywanie nagrań za pomocą słuchawek AirPods czy zewnętrznych źródeł. Just Press Record ma ciemny tryb i zapewnia obsługę Apple Watch. Obsługuje ponad 30 języków. 

Things

Jeżeli starasz się uporządkować swoje życie i wykonywać zadania to Things będzie strzałem w dziesiątkę. Aplikacja zdobyła nagrodę Apple Design Award w zeszłym roku. Zapewnia odpowiednią równowagę między funkcjami bardzo łatwymi w obsłudze i tymi bardziej skomplikowanymi. Działa świetnie ze wszystkimi technologiami, które oferuje Apple w iOS czyli Handoff, Siri Shortcuts, dynamiczne powiadomienia, 3D Touch. Things ułatwi nam dotrzymywanie obowiązków i zadań.

Night Sky

Nie trzeba być maniakiem astronomii… Jeżeli kiedykolwiek spoglądałeś w nocy na niebo, zastanawiając się jaka to jest gwiazda albo planeta to pokochasz tę aplikację. Oczywiście zobaczyć możemy wszystko co jest na niebie, to jednak oferują też inne programy. Night Sky rozszerza wiedzę dzięki powiadomieniom dla iPhone. Podpowie nam kiedy ujrzymy ulubione obiekty czy wydarzenia na niebie. Ułatwią to głębia konstelacji oraz trójwymiarowe modele. Obsługuje też Siri Shortcuts. Dzięki asystentowi możemy zapytać jaka to gwiazda i zobaczyć szczegółowe informacje.

Źródło: MacWorld

Sprawdź najnowsze wpisy