Vivo Nex Dual Display Edition

Bez ramek, bez notcha, bez kompromisów – oto Vivo Nex Dual Display Edition

3 minuty czytania
Komentarze

W ostatnich tygodniach wielokrotnie widzieliśmy wycieki dotyczące następcy modelu Nex od Vivo. Przypomnę, że smartfon ten charakteryzował się wysuwanym aparatem i praktycznie bezramkowym przednim panelem. Jeśli myślicie, że jego następca będzie miał podobne rozwiązanie, to jesteście w błędzie. Przed wami niesamowity Vivo Nex Dual Display Edition.

Vivo Nex Dual Display Edition parametry techniczne

Vivo Nex Dual Display Edition

W smartfonie znajdziemy:

  • Dwa ekrany: 6,39-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2340×1080 i proporcjach 19:9 na przodzie oraz 5,49-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1920×1080 i proporcjach 16:9 na tylnym panelu urządzenia
  • Procesor Snapdragon 845
  • 10 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej
  • Potrójny aparat 12 MPx (f/1.79) z OIS + 2 MPx (f/1.79 „Night Video”) + sensor TOF (f/1.3) dla efektów 3D/AR oraz rozpoznawania twarzy
  • Baterię o pojemności 3500 mAh oraz wsparcie dla szybkiego ładowania dzięki ładowaniu 10V/2.25A
  • Skaner linii papilarnych w ekranie
  • Złącze audio 3,5mm
  • Bluetooth 5.0
  • USB-C
  • Android 9.0 Pie z nakładką Funtouch OS 4.5

Czym wyróżnia się Vivo Nex Dual Display Edition?

Przede wszystkim dwoma ekranami. Zastosowanie takiego rozwiązania przyczyniło się do tego, że przedni panel jest praktycznie bezramkowy. Stosunek powierzchni wyświetlacza do przedniej tafli wynosi aż 91,3%. Nie znajdziemy tu żadnego wycięcia na aparat, czy inne sensory, po prostu piękna, jednolita tafla ekranu. Jak zatem zrobić selfie? Wystarczy obrócić urządzenie. Na tylnym panelu znajduje się drugi ekran, a także potrójny aparat oraz tzw. Lunar Ring. Drugi ekran może pokazywać również dodatkowe wirtualne przyciski podczas grania.

Vivo Nex Dual Display Edition

Zastanawiacie się zapewne co to jest Lunar Ring – to nic innego jak lampy LED umieszczone w okręgu, które służą do oświetlenia obiektów (lub np. twarzy) podczas robienia zdjęć lub selfie. Lunar Ring informuje także o powiadomieniach.

W aplikacji aparatu znajdziemy wiele funkcji w tym rozpoznawanie scen przez sztuczną inteligencję, tryb portretowy, kształtowanie twarzy i kadrowanie portretów za pomocą AI. Na szczególne wyróżnienie zasługuje funkcja Mirror Mode. Tryb lustra pozwala użytkownikom widzieć się na tylnym wyświetlaczu podczas, gdy są fotografowani lub filmowani! Ponadto funkcja Pose Director może pokazywać pozowany obraz lub wideo na tylnym wyświetlaczu jako odniesienie.

Vivo Nex Dual Display Edition – cena i dostępność

Vivo Nex Dual Display Edition

Vivo raczej znane jest z wyceniania swoich produktów w sposób umiarkowany. Takiej ceny można oczekiwać też od Vivo Nex DDE – będzie to $725. Przedsprzedaż rusza w Chinach już dzisiaj, a na półki sklepowe urządzenie trafi 29 grudnia. Póki co nic nie wiemy na temat dostępności flagowca na innych rynkach.

Vivo Nex Dual Display Edition – podsumowanie

Przyznam, że urządzenie bardzo mi się podoba i wzbudza pozytywne emocje. Rozwiązanie z dwoma ekranami to dobry sposób, aby pozbyć się notcha lub brzydkich wycięć w smartfonach. Jednocześnie fani selfie mogą zachwycać się tą samą jakością zdjęć, co w przypadku normalnego aparatu w smartfonie. Charakteru dodaje urządzeniu Lunar Ring, które sprawia, że flagowiec staje się jeszcze bardziej oryginalny. Z funkcji zachwyca mnie Mirror Mode, dzięki któremu osoba fotografowana widzi się na tylnym wyświetlaczu – coś, czego nie ma żaden smartfon! Chciałbym móc go kiedyś wypróbować.

Źródło: androidauthority, theverge, youtube

Motyw