patent apple

Nowy patent Apple umożliwi rozwiązanie irytującego problemu

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Wybór etui to zwykle bardzo trudna sprawa. Niektórym zajmuje nawet więcej czasu niż kupno konkretnego smartfona. Na pewno jest to obowiązkowe akcesorium każdego sprzedawanego obecnie urządzenia. Szklane obudowy wyglądają niezwykle efektownie i umożliwiają bezprzewodowe ładowanie. Jednak co do ich wytrzymałości możemy mieć słuszne obawy. Naprawa tylnego panelu, szczególnie w przypadku nowych modeli iPhone’a może być naprawdę droga. Jednak etui nie zawsze zapewnia nam komfort użytkowania – patent Apple ma to zmienić.

Zobacz także: Można je kochać albo nienawidzić – 10 lat emoji

Patent Apple ma ułatwić nam życie

Wielu z nas przy wybieraniu etui ma pewne obawy. Dotyczą one przede wszystkim korzystania z przycisków. Najlepiej funkcjonują one w przypadku oryginalnych case’ów. Jednak często chcemy wyróżnić swój telefon, albo po prostu nie podoba nam się design takich akcesoriów. Jeżeli używamy smartfona tak jak większość ludzi jasne jest jedno. Przyciski głośności i włączający mogą stracić swoje jednoznaczne kliknięcie. Zamiast tego brakuje charakterystycznego odgłosu albo po prostu nie działają tak jak trzeba. Ten problem może rozwiązać najnowszy patent Apple. 

patent apple

Jak działa nowy pomysł Apple?

Patent, zauważony przez portal Patently Apple, opisuje całkiem proste rozwiązanie. Jest ono oparte na magnesach. Serwis podaje dość szczegółowy opis. Urządzenia elektroniczne projektowane są często zgodnie z określonymi czynnikami i standardem – chodzi o zapewnienie spójnych wrażeń dla użytkownika. Coraz bardziej powszechna staje się integracja urządzenia elektronicznego z akcesorium takim jakim jest etui. Akcesoria zapewniają dodatkowe korzyści w postaci ochrony smartfona, zmienionego, czasem nawet lepszego wyglądu. Mogą też dodawać dodatkowe funkcje, jak choćby dodatkowa bateria. Mimo wszystko case może też zmienić działanie sprzętu elektronicznego, czasem nawet pogorszyć wrażenia z użytkowania. Dokument opisuje różne przykłady wykonania, odnoszące się do urządzeń, układów i sposobów. Zachowują one oryginalne odczucie przycisku w wypadku połączenia telefonu z etui – które zwykle to zmienia.

Jaki patent proponuje Apple?

Jak widać na poniższym rysunku, pomysł polega na tym, aby magnes znajdował się wewnątrz wgłębienia w obudowie. Po naciśnięciu zewnętrznej części obudowy, magnes zatrzaskuje się na samym przycisku.

patent apple

Tworzy on wtedy precyzyjne kliknięcie, które symuluje dotknięcie przycisku. Rozwiązuje to istotny problem – w etui nie wiemy często czy przycisk przycisnął się, czy nie. Patent umożliwiłby wygodne korzystanie z przycisków w iPhonie nawet w najgrubszych futerałach. Działanie tego pomysłu trochę przypomina odpowiedź zwrotną przy korzystaniu z 3D Touch. Oczywiście nie jest jeszcze jasne, kiedy Amerykanie zamierzają wykorzystać pomysł. Jednak opis tegom rozwiązania może sugerować, że mechanizm zostanie wprowadzony w przyszłorocznych urządzeniach. Firma Tima Cooka może mieć wtedy pewną przewagę nad akcesoriami innych producentów – zwykle dużo tańszymi.

źródło: 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy