Messenger 4

Messenger 4, czyli rewolucja w popularnym komunikatorze

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Messenger należy do jednych z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Służy on przede wszystkim komunikacji międzyludzkiej, a z uwagi na popularność Facebooka, korzystają z niego miliony ludzi. Według danych z 2016 roku każdego miesiąca Messengera używało ponad miliard ludzi! Aplikacja bardzo szybko się rozwija. Wprowadzane są coraz nowsze funkcje, co skutkuje w sukcesywnym wzroście liczby ludzi z niej korzystających. Wielu z Was go z pewnością używa ze względu na znajomych, podobnie jak i ja. Kiedyś z bliskimi kontaktowało się przez popularne GG, dziś jego miejsce zajął komunikator od Facebooka. Na Waszych smartfonach pojawi się niedługo Messenger 4!

Messenger ze zbyt dużą liczbą funkcji

Cieszy mnie fakt, że Messenger 4 ma być przede wszystkim bardziej odchudzony. Odkąd Facebook postanowił zrobić z Messengera osobną aplikację, stała się ona popularnym komunikatorem, który dostał wiele dodatkowych usprawnień. To nie jest oczywiście atut tej aplikacji, gdyż moim zdaniem jest ona przeładowana zbędnymi „bajerami”. Na przykład jakiś czas temu pojawiła się funkcja „Mój dzień”, której nie używam, a zarazem denerwuje mnie ona, gdy ją widzę w aplikacji. Jest to opcja bardzo podobna do znanych „Stories” z konkurencyjnych programów. Ponadto wielu użytkowników narzeka na wolne działanie oraz „bateriożerność” programu. Warto dodać, że niedługo ma się pojawić funkcja cofnięcia wysłanej wiadomości.

Zobacz także: Jakie jest EMUI w wersji 9.0?

Messenger 4, czyli odchudzona rewolucja

Facebook twierdzi, że przeprowadził badanie dotyczące Messengera, według którego 71% respondentów uznało prostotę za najwyższy priorytet aplikacji. Nie, nie jest to szalona koncepcja, że ludzie chcą używać Messengera przede wszystkim do przesyłania wiadomości swoim bliskim, bez szperania w niezgrabnym interfejsie użytkownika.

Do tej pory na głównym ekranie programu mieliśmy aż 9 różnych opcji – 4 umieszczone na górze i 5 na dole. Messenger 4 zmniejszy tę liczbę do jedynie trzech – Chat, People, Discover. Na górze aplikacji nadal znajdzie się ikona aparatu do udostępniania zdjęć i filmów jako „Mój dzień”. Nadal będzie możliwość grania w gry błyskawiczne za pomocą karty Discover. Nowy wygląd aplikacji możecie zobaczyć na zamieszczonym zrzucie ekranu.

Messenger 4

Oprócz znacznego uproszczenia menu, dostępnych będzie kilka nowych funkcji, w tym gradienty kolorów w rozmowach, które powodują, że każda wiadomość może mieć inny kolor, stopniowo prowadząc od na przykład niebieskiego do czerwonego. Messenger 4 wprowadza także Dark Mode, który powinien być dobrą wiadomością dla użytkowników smartfonów z ekranami AMOLED.

Messenger 4 – podsumowanie

Przez lata Messenger rozrósł się do potężnej aplikacji, która oferuje za dużo. Nie korzystam z połowy funkcji programu, więc miłe jest to, że Facebook w końcu postanowił zrobić z nimi porządek. Messenger 4 będzie wdrażany etapami, co oznacza, że możesz spodziewać się aktualizacji w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: androidcentral

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy