ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S9 z Android Pie

Galaxy S9 z Android Pie – zobacz, jak wygląda system

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Powtórzę to któryś raz z kolei – Samsung Experience to najładniejsza nakładka na Androida. Jest ona estetyczna i zawiera wiele przydatnych funkcji, jak np. Inteligentny wybór. Niestety nie ma róży bez kolców. Użytkownicy flagowców Koreańczyków muszą czekać na aktualizację nakładki wraz z nową wersją Androida zazwyczaj do lutego lub nawet marca każdego roku. Tym razem prawdopodobnie będzie podobnie, gdyż Android Pie trafi na Galaxy S9 na początku następnego roku. Współczuję użytkownikom Galaxy S9 i Galaxy Note9, ale cierpliwość popłaca – jest na co czekać. Jakiś czas temu w mogliście zobaczyć Samsung Experience 10 na pierwszych zrzutach ekranu. Teraz trafiły do Internetu kolejne screen shoty, na których widać Galaxy S9 z Android Pie. Potwierdzają one wcześniejszy wyciek, ale również widać nowe elementy nakładki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zobacz także: EMUI 9, czyli szybciej, ładniej i lżej

Galaxy S9 z Android Pie – najważniejsze zmiany w interfejsie

Jeden z deweloperów, Suyash Bhatt dostarczył portalowi androidauthority kilka zrzutów ekranu, na których widać Galaxy S9 z Android Pie. Co się zmieniło w stosunku do Androida Oreo i Samsung Experience 9? Jedną z największych zmian w systemie pod względem wizualnym są zaokrąglenia interfejsu. „Bańki” lub „dymki” wyglądają inaczej niż dotychczasowe prostokątne menu. Dzięki temu przykładowo ustawienia są odpowiednio pogrupowane, więc ich pojawienie się nie jest jedynie bezsensowną wizualną zmianą. Taki styl pojawi się również w powiadomieniach i szybkich ustawieniach. Możecie to zobaczyć na poniżej zamieszczonych zrzutach ekranu.

Zmianie ulegnie też wygląd aplikacji do wiadomości tekstowych, dialera czy ustawień alarmu. Nagłówki będą widoczne teraz na środku, a nie z boku jak dotychczas. Jeżeli chodzi o wygląd ikon, to uległy one pewnym zmianom, podobnie jak kolorystyka interfejsu – ale tu wciąż dominuje kolor biały. Widać, że wzmocnienie ikon (uwaga, niektóre ikony zostały ściągnięte przez użytkownika!) i nagłówków symbolizuje pozostałe zmiany wprowadzone przez Samsunga. Jest to obranie kierunku w celu przedstawienia korzystającemu wyraźniejszych opcji i nieco mocniejszych kolorów, aby upewnić się, że wszystko jest dla niego zrozumiałe. Z pewnością nie ma w tym żadnej subtelności, ale najwyraźniej Samsung chce, aby jego interfejs był tak łatwy do zrozumienia, jak to tylko możliwe.

Galaxy S9 z Android Pie – beta testy na otarcie łez

Wielu użytkowników już okazało swoje niezadowolenia na forach. Na nowy wygląd Androida w „samsungowej wersji” wylała się wręcz fala hejtu. Najbardziej nie podobają się zaokrąglone rogi interfejsu. Z pewnością znajdą się także nieliczni fani nowych rozwiązań, którzy będą mogli wziąć udział w beta testach Android Pie dla Galaxy S9. Powinny się one rozpocząć na dniach, tym bardziej, że najnowszy wyciek to najświeższy build Samsung Experience 10. Może faktycznie nowy wygląd nakładki Koreańczyków może wzbudzać emocje, jednak mnie się podoba.

Źródło: androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy