Samsung Experience 10 na Android Pie wygląda świetnie – rewolucja?

mm Adam Lulek Artykuły 2018-09-19

Samsung należy do tej grupy producentów, którzy ociągają się z aktualizowaniem swojego dużego portfolio smartfonów. Koreańczykom zazwyczaj zajmuje 6 lub więcej miesięcy na wydanie update’u do swoich flagowców, o średniakach nie wspominając. Nie zmienia to faktu, że jako użytkownik Huaweia nadal twierdzę, że Samsung Experience to najlepsza nakładka na Androida. Dzięki portalom Firmware Science i xda-developers możemy zobaczyć, jak wygląda Samsung Experience 10 na Android Pie.

Samsung Experience 10 – zmiany w interfejsie

Jak widać na poniżej zamieszczonych zrzutach ekranu, system czeka rewolucja za sprawą nowego ciemnego motywu. Gdy będzie on włączony, zmianie ulegnie cały interfejs. Ponadto pojawiają się zaokrąglone karty, podobne do tych z urządzeń Pixel. Znajdziecie je w powiadomieniach i ustawieniach. Zmiana designu dotknęła też szybkich ustawień, ekranu blokady, a także zegara. Ostatnio otwarte aplikacje również wyglądają zupełnie inaczej.

Samsung Experience 10 – ustawienia systemu

Jak wspomniałem wyżej, Samsung wyda nowy ciemny motyw do nakładki. Będzie można go włączyć manualnie lub ustawić konkretne godziny, w których go zobaczymy na smartfonie. W ustawieniach systemu również widzimy nowe zaokrąglone karty. Samsung dodał także nowe menu dla starych gestów, takich jak przesunięcie palcem po skanerze linii papilarnych. W Samsung Experience będzie można schować dolną belkę nawigacyjną. Używanie smartfona będzie się odbywało za pomocą pociągnięć palcem od dołu, w miejscach, gdzie były przyciski nawigacyjne. Przykładowo ekran główny to przeciągnięcie palcem od dołu do góry w środkowej części dolnej krawędzi ekranu.

Zobacz także: Galaxy S10 z dużymi zmianami 

Samsung Experience 10 – aplikacje systemowe

Tutaj też widać rewolucję szczególnie po włączeniu ciemnego motywu. W dialerze opcje zostały przesunięte na dół ekranu, aby były łatwiej dostępne. Z kolei belka do wyszukiwania stała się szersza i grubsza.

Aktualizacji uległa także aplikacja Samsung Messages. Zobaczymy tu również interfejs w postaci zaokrąglonej karty. Tak jak w Dialerze, opcje zostały przesunięte na dół ekranu.

Bixby

Aplikacja Bixby Home będzie miała nowy interfejs. Oczywiście jej wygląd zostanie dostosowany do zmian, które zagoszczą w pozostałych programach Samsunga.

Samsung Experience 10 – pozostałe aplikacje

Zobaczcie też jak wyglądają pozostałe aplikacje, które również zostaną zaktualizowane. Przykładowo program do odbierania e-maili dostał nieco zaokrągleń, ale nie otrzymał czarnego motywu. Podobny update czeka Galerię i Moje Pliki oraz Samsung Internet. Niewielkie zmiany czekają także aplikację aparatu.

Podsumowanie

Samsung Experience 10 to chyba największa aktualizacja nakładki, jaka kiedykolwiek miała miejsce u Koreańczyków. Bardzo podoba mi się kierunek, w którym zmierza jej wygląd. Cieszy również pojawienie się ciemnego motywu, który sprawdzi się na wyświetlaczach AMOLED. Ciekawe tylko, kiedy oficjalnie zobaczymy te wszystkie nowości na flagowcach Samsunga. Wnioskując po opieszałości producenta, zapewne nie w tym roku…

Źródło: xda-developers • Moim zdaniem wygląda średnio – nijak , chcieli zrobić wow a wyszło średnio. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu nakładka Huawei w P20 Pro. Najbardziej jednak lubię czystego andka na moim Pixelu.

 • RDF

  Gesty i zaokrąglenia.
  Wyszła im amatorska, zrobiona przez 13-latka bieda -wersja iOS. 😉

 • Szamajama_Okutasi

  Według mnie, to niestety zj*bali tą nakładkę, wygląda o wiele gorzej. Experience 9 z jakimś ciemnym motywem, których w Samsung Themes nie brakuje wygląda znacznie lepiej.

 • Ale zje##li nakładkę. Te nierówne zaokrąglenia wyglądają jak rozciągnięte obrazy, które się nie skalują. Paskuda.

 • fckUeve

  mam wrażenie że wzorowali sie na MeeGo

  • skladak

   Też mam takie wrażenie. A drugie, że straszliwie źle im to wyszło.

 • stark2991

  Pierwsze kilka screenshotów trochę mi się kojarzy z iOS, natomiast te dalsze z Ustawień… Dramat. Te dymki na czarnym tle – kto to wymyślił?

  • RDF

   daję plusa.

 • Linkyop

  Te zaokrąglenia i panel powiadomień wyglądają wprost okropnie. To jest pierwszy raz, kiedy interfejs Samsung’a mi się nie podoba. W szczególności te białe bąble na czarnym tle… Tragedia.

  Mam nadzieję, że biała wersja będzie wyglądać lepiej.

  Ale z zaokrąglaniem przesadzili…

 • Mateusz

  „Samsung Experience 10 na Android Pie wygląda świetnie”

  hahahahahahahahha

 • Tomasz

  Nie ma najwazniejszej informacji: ile ramu zje na tylko swoje potrzeby? 2 gb? A moze wiecej?

  • skladak

   Prawie tyle przy 6 GB ogólnie zjada lekkie Sense. Ale Android jest tak skonstruowany, że jak ma dużo do dyspozycji, to dużo sobie zarezerwuje na zapas.

 • Konrad

  Ciekawe z jakiego telefonu są te screeny… Jedno jest pewne – ma notcha.
  Może S10 dostanie wcięcie?

  • Linkyop

   Niby na jakieś podstawie ma notcha?
   Są to screeny z S9+ G965U, na ten model był wyciek Pie.

  • patryk.t

   Nie ma notcha. Android Pie ma tak ułożone elementy na belce. Niewykluczone, że Samsung i tak zrobi po swojemu.

 • Sebosz

  Przecież te ustawienia wyglądają paskudnie, jakby wycięli z obecnych biel wszędzie gdzie się dało i zostawili tylko tam, gdzie są jakieś opcje – w rezultacie wyszły im jakieś paskudne dymki(?). Kompletnie nie rozumiem jak to się może komuś podobać, już Xiaomi by to lepiej zrobiło.

 • haVoc vulTure
 • patryk.t

  Póki co jest tragedia, ale to wyciek jednej z pierwszych wersji. Najpierw backend 🙂x