ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Note 8

Samsung Experience 10 na Android Pie wygląda świetnie – rewolucja?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Samsung należy do tej grupy producentów, którzy ociągają się z aktualizowaniem swojego dużego portfolio smartfonów. Koreańczykom zazwyczaj zajmuje 6 lub więcej miesięcy na wydanie update’u do swoich flagowców, o średniakach nie wspominając. Nie zmienia to faktu, że jako użytkownik Huaweia nadal twierdzę, że Samsung Experience to najlepsza nakładka na Androida. Dzięki portalom Firmware Science i xda-developers możemy zobaczyć, jak wygląda Samsung Experience 10 na Android Pie.

Samsung Experience 10 – zmiany w interfejsie

Jak widać na poniżej zamieszczonych zrzutach ekranu, system czeka rewolucja za sprawą nowego ciemnego motywu. Gdy będzie on włączony, zmianie ulegnie cały interfejs. Ponadto pojawiają się zaokrąglone karty, podobne do tych z urządzeń Pixel. Znajdziecie je w powiadomieniach i ustawieniach. Zmiana designu dotknęła też szybkich ustawień, ekranu blokady, a także zegara. Ostatnio otwarte aplikacje również wyglądają zupełnie inaczej.

Samsung Experience 10 – ustawienia systemu

Jak wspomniałem wyżej, Samsung wyda nowy ciemny motyw do nakładki. Będzie można go włączyć manualnie lub ustawić konkretne godziny, w których go zobaczymy na smartfonie. W ustawieniach systemu również widzimy nowe zaokrąglone karty. Samsung dodał także nowe menu dla starych gestów, takich jak przesunięcie palcem po skanerze linii papilarnych. W Samsung Experience będzie można schować dolną belkę nawigacyjną. Używanie smartfona będzie się odbywało za pomocą pociągnięć palcem od dołu, w miejscach, gdzie były przyciski nawigacyjne. Przykładowo ekran główny to przeciągnięcie palcem od dołu do góry w środkowej części dolnej krawędzi ekranu.

Zobacz także: Galaxy S10 z dużymi zmianami 

Samsung Experience 10 – aplikacje systemowe

Tutaj też widać rewolucję szczególnie po włączeniu ciemnego motywu. W dialerze opcje zostały przesunięte na dół ekranu, aby były łatwiej dostępne. Z kolei belka do wyszukiwania stała się szersza i grubsza.

Aktualizacji uległa także aplikacja Samsung Messages. Zobaczymy tu również interfejs w postaci zaokrąglonej karty. Tak jak w Dialerze, opcje zostały przesunięte na dół ekranu.

Bixby

Aplikacja Bixby Home będzie miała nowy interfejs. Oczywiście jej wygląd zostanie dostosowany do zmian, które zagoszczą w pozostałych programach Samsunga.

Samsung Experience 10 – pozostałe aplikacje

Zobaczcie też jak wyglądają pozostałe aplikacje, które również zostaną zaktualizowane. Przykładowo program do odbierania e-maili dostał nieco zaokrągleń, ale nie otrzymał czarnego motywu. Podobny update czeka Galerię i Moje Pliki oraz Samsung Internet. Niewielkie zmiany czekają także aplikację aparatu.

Podsumowanie

Samsung Experience 10 to chyba największa aktualizacja nakładki, jaka kiedykolwiek miała miejsce u Koreańczyków. Bardzo podoba mi się kierunek, w którym zmierza jej wygląd. Cieszy również pojawienie się ciemnego motywu, który sprawdzi się na wyświetlaczach AMOLED. Ciekawe tylko, kiedy oficjalnie zobaczymy te wszystkie nowości na flagowcach Samsunga. Wnioskując po opieszałości producenta, zapewne nie w tym roku…

Źródło: xda-developers

Sprawdź najnowsze wpisy