samsung galaxy note9 iphone x

Android Pie według Samsunga już niedługo, ale tylko dla wybranych i niecierpliwych

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung już definitywnie udowodnił, że nie ma zamiaru iść z duchem Androida. Tworzy swój odrębny „system”, czyli Samsung Experience, odcinając się od innych. Niemniej to niewiele znaczy dla programistów, bo przez takie ruchy wciąż będą oni musieli przygotowywać swoje aplikacje dla starszych wydań API. Jednak, co my możemy? Będąc zbyt małą grupą świadomych tego problemu, możemy tylko patrzeć lub ignorować. Możemy też Wam przedstawić najnowsze informacje, jakie zdradzili Koreańczycy w ramach wpisu w aplikacji Samsung+. Pojawia się w nim wzmianka o Android Pie i przybliżonym terminie wydania na pierwsze modele.

Samsung nie spieszy się z Android Pie, bo wydaje Samsung Experience 10

Niektórzy już mogą sprawdzić, jak działa Samsung Experience 10 na Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note9. Wszystko za sprawą ujawnionych wydań alpha. Oczywiście wiąże się to z wieloma problemami w działaniu, więc naprawdę warto czekać na przynajmniej wersję testową (beta). Ta powinna zostać wydana lada moment, ale oczywiście nie dla wszystkich. Jak to Samsung ma w zwyczaju, pojawią się ograniczenia, co do regionu, jak i samej liczby użytkowników. W pierwszej fali dostęp do Android Pie pod przykryciem Samsunga mają dostać modele z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, jak i Korei Południowej. Dotyczy to też posiadaczy modeli z serii Galaxy S9. Galaxy Note9 najprawdopodobniej nie będzie częścią całego programu testowego. Kiedy start? Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że w ciągu kilku dni – najpóźniej pod koniec miesiąca.

Zobacz też: Składany iPhone w drodze, ale niezbyt prędko.

Jak też możecie zobaczyć na załączonych powyżej zrzutach ekranu z aplikacji Samsung+, Koreańczycy planują oficjalnie wydawać Android Pie na początku przyszłego roku. Dlatego naprawdę trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niemniej też można po części obronić lidera mobilnego rynku – w końcu Samsung Experience 10 to nie tylko nowości od Google, ale też od samej firmy. Mimo to, powyżej wymieniono nowości właśnie wprowadzone przez Amerykanów.

źródło: XDA-Developers

Motyw