ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy note9

Samsung Galaxy Note9 – co uczyniłoby go lepszym?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Samsung przedstawia Galaxy Note9 jako bezkompromisowe narzędzie. Osoby, które chcą „wszystkiego” – to teoretyczna grupa docelowa nowego smartfona Koreańczyków. Według producenta do dyspozycji mamy najnowszą technologię i najlepsze parametry. Czy na pewno? Pierwsze opinie są pozytywne. Samsung Galaxy Note9 to dopracowana konstrukcja. Jednak urządzeniu brakuje trochę „świeżości”. Poza rysikiem, trudno znaleźć znaczące ulepszenia w stosunku do tegorocznego Galaxy S9. Większość z nas oczekuje znaczących zmian – te zobaczymy za kilka miesięcy, w Galaxy S10. Mimo wszystko, Galaxy Note9 oferuje nam sporo: duża bateria, ulepszony S Pen, nowe funkcje aparatu, lepsze chłodzenie. Nie ma jednak produktów idealnych. Co uczyniłoby ten świetny smartfon jeszcze lepszym?

Zobacz także: Czas na wielkie zmiany w ofercie Apple

Samsung Galaxy Note9 mógłby mieć skaner odcisków w ekranie

Na to chyba czekają wszyscy. Ewentualnie na rozpoznawanie twarzy w 3D. Jeżeli chodzi o odblokowywanie ekranu i systemy biometryczne – to nie jest czas Samsunga. Wydaje się, że gigant został z tyłu. Co prawda skaner znalazł w nowym modelu lepsze dla siebie miejsce. Jednak trudno nazwać to rozwiązanie szczególnie wygodnym. Jeżeli chodzi o rozpoznawanie twarzy, być może technologia została nieco ulepszona względem Galaxy S9. Czekamy jednak na zupełnie nowe, szybkie i dokładniejsze rozwiązanie.

Potrójny aparat

Nie jest to konieczne. Poza Huawei P20 Pro, na rynku nie ma jeszcze smartfona z podobnym rozwiązaniem. Wydaje się, że producenci podążą tą drogą. Według różnych informacji tak chce zrobić choćby Apple. Z trzeciej kamery może korzystać rzeczywistość rozszerzona. Kiedyś seria Galaxy Note była wielkim eksperymentem. Obecnie nie zostało z tego nic.

Samsung Galaxy Note9 i Gorillla Glass 6

Kiedyś Koreańczycy stosowali rozwiązania mające na celu ochronę ekranu na samym początku, przed innymi. Teraz niestety jest inaczej. Oznacza to, że najnowsze rozwiązanie firmy Corning zadebiutuje pewnie w Galaxy S10. Galaxy Note9 jest trwały, ale pierwszym smartfonem na rynku z Gorilla Glass 6 będzie nowośc od OPPO. Znacznie tańsza niż Note.

Samsung Galaxy Note9 z Androidem Pie

Tak, to można było zrobić. Byłoby to niesamowicie trudne, ale wykonalne. W końcu Google pozwoliło wielu partnerom przetestować aktualizację do najnowszego systemu. Niestety, nie wydaje się, żeby Koreańczykom na tym zależało. W końcu niektóre ich smartfony dostają dopiero aktualizację do Androida Oreo.

Nowy design

Infinity Display jest prawie idealny. Ekran nowego smartfona jest najlepszy na rynku. Sam wyświetlacz jest nawet nieco większy niż w poprzedniej generacji, mimo nieco mniejszej wysokości. Jednak zmieniony wygląd tchnąłby „trochę świeżości” w ten model. Dla większości jest on nie do odróżnienia od poprzedniej generacji. Poza tym – szczegóły. Zwróćcie uwagę na kamerę z tyłu. Jest ona niesymetryczna, wygląda jakby znalazła się tam przypadkowo. Nie wygląda to dobrze, w tak drogim i teoretycznie, dopracowanym produkcie.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy